Jump to content

Tak na dzień dobry


s13
 Share

Recommended Posts

Witajcie!
Przeglądałem forum i postanowiłem dołączyć do miłej społeczności znawców.
Jestem Przemek i mam brzydki charakter pisma, ale piórem pisać uwielbiam. Chciałbym się przerzucić z kioskowych piór na coś konkretnego, bo to chyba już ten czas, w którym zaczynam szanować narzędzia piśmiennicze. Pisanie na studiach piórem jest ciężkie, ale jestem w jakiś sposób wyróżniony z grupy, bo nikt tam nie używa piór... Chyba o szybkość pisania chodzi, ale nie o tym temat. 

Witajcie raz jeszcze ;]

 

Link to comment
Share on other sites

Hej! :)

Uważasz, że masz brzydki charakter pisma? Da sie to wyćwiczyć. Mam wrażenie, że nawet dobranie odpowiedniego pióra z odpowiednią, wybraną prze Ciebie kreską juz nieco zmienia charakter pisma. Mój mocno sie zmienil pod wplywem takiego zabiegu. Nie podobalo mi sie pare liter, które pisałam, na przykład "s", więc po prostu poćwiczylam, a i pióro mi w tym pomogło - już przez swoją gładkość pisania narzuca pewne minimalne zmiany.

W końcu przy niektórych pisadłach po prostu czasem czuć, jakbyśmy pisali gwoździem po papierze :D

Link to comment
Share on other sites

Powitał ;]

 

 

Co do charakteru pisma ;] kupujesz zkilka zeszytó z papierem o dobrej gramaturze, przyzwoite piórko z odpowiednią dla Ciebie grubością stalówki (im drobniejsze pismo tym cieńsza stalówka), jak już masz te rzeczy, to zaczynasz ćwiczenia.

 

Niestety nie jest tak, że jak kupisz super drogie pióro za 2-3 tysiączki, to zaczniesz sam z siebie pięknie pisać... wiadomo jeżeli dobrze dobierzesz grubość stalówki, to odrobinę wpłynie na wygląd tojego pisma, ale nie sprawi że będzie piękne, równe itd. 

 

Jeżeli całkowicie chcesz zmienić charakrer pisma, to wybierasz czcionkę która Cię interesuje może być któraś z worda (ja jak poprawiałem wygląd mojego pisma, to wybrałem Script MT Bold - a uwierz mi sam miałem problemy z odczytaniem moich bazgrołów).

Wiadomo że pisząc piórem nie uzyskasz takiego kształtu i równości, grubości linii itd, ale ćwicząc wyrobisz sobie manierę stawiania coraz równiejszych liter, a łączenie będzie sprawniejsze i bardziej estetyczne.

 

No i na koniec dobra rada, ćwicz, ćwicz,  ćwicz... aż paluchy rozbolą, godzinami trzeba powtarzac alfabet i łączenia liter, aż stanie się to naturalne i pisząc nie bedziesz musiał się zastanawiać jaki kształt miała mieć dana litera, czy jak ją połączyć z inną pisząc jakiś wyraz.

Link to comment
Share on other sites

witaj

dlaczego ciężko pisze ci się piórem? powinno być wręcz odwrotnie. chyba to kwestia dobrania odpowiedniego.

 

Ciężko, bo piórem wolniej piszę niż długopisem, a czasem muszę strasznie szybko pisać i odczuwam dyskomfort kiedy jestem do tyłu z notatkami. Na szczęście pamięć mam dobrą i podganiam w czsie pauzy między zdaniami ;]

Link to comment
Share on other sites

Dołączam się do powitania, by nie zakładać klonicznego tematy. Janusz ze świętokrzyżczyzny.

W pracy piszę Parkerem Frontierem, a do domu zakupiłem Zenitha Omegę za jedyne 19,99zł (pisze wyśmienicie:)

Marzy mi się zakup MB Monte Rosa, albo jakiegoś innego z lat 60. (Kaweco V61 mogłoby być:)) No to tyle jak na pierwszy raz. Mam jeszcze małe pytanie, co to znaczy, że stalówka fleksuje?

Link to comment
Share on other sites

Dzięki bosa za ciekawy filmik. No to już teraz wiem :) Niestety moja stalówka przy zenicie nie fleksuje:(, może za mało zainwestowałem w narzędź piśmienniczy.

Świetna jest akustyka tego piszącego pióra z filmiku. Pozdrawiam Wszystkich przy tym znikającym szybko weekendzie

Link to comment
Share on other sites

To musi być raczej specjalna, bo jak będziesz zmuszał zwykłą stalówkę do fleksowania poprzez przyciskanie jej z całej siły to może się źle skończyć :D

Jeśli interesuje Cię ten temat, to radzę zajrzeć tu:

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/4600-flexy-temat-zbiorczy/?hl=flex

...gdzie są te informacje i modele fleksów ładnie zebrane :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...