Skocz do zawartości

Pióro na prezent dla żony :)


glu

Polecane posty

Witajcie,

zastanawiam się nad kupnem pióra dla żony na okrągłą rocznicę :)

Ponieważ jestem laikiem w tych sprawach (jak większość zdających tu pytania w stylu "jakie pióro kupić..." ;)) proszę o pomoc w wyborze. Mam klika typów:

 

1. Pelikan Tradition M205 Białe

pioro.com/catalog/product_info.php?products_id=1460

2. Waterman Expert Stalowy GT - S0951940

watermansklep.pl/prod244_Waterman_Pioro_wieczne_Waterman_Expert_Stalowy_GT.php

3. Zestaw prezentowy pióro wieczne + długopis Waterman Hémisphère Biel CT

watermansklep.pl/prod288_Waterman_Zestaw_prezentowy_pioro_wieczne__dlugopis_Waterman_Hmisphre_Biel_CT.php

4. Zestaw prezentowy pióro wieczne + długopis Waterman Hémisphère Stalowa GT

www.watermansklep.pl/prod308_Waterman_Zestaw_prezentowy_pioro_wieczne__dlugopis_Waterman_Hmisphre_Stalowa_GT.php

 

W wyborze sugerowałem się bardziej wyglądem niż parametrami technicznymi (jakością, wagą, stalówką).

Żona jest osobą raczej drobną, więc pióro raczej lekkie, slim.

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że z Watermanów najbardziej kobiece jest białe Hemisphere, ale podobnie jak visvamitra nie podejmę się komentowania Pelikana, chociaż jak na ptaszysko to nawet ładny w tej wersji kolorystycznej. Hemisphere są lekkie, smukłe, czyli takie jakie szukasz. Poza tym niejedna osoba posiadająca (ja akurat nie mam) powie, że są to dobre pióra z którymi raczej nie ma problemów.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych piór, które podlinkowałeś polecałbym dla Twojej żony Watermana Hemisphere lub Pelikana. Waterman Expert może sprawiać trudności w pisaniu, jeśli ktoś ma małe dłonie (jest to dość duże i ciężkie pióro, raczej dla mężczyzny). Musisz mieć też na uwadze to, że Pelikan, jako jedyne pióro w tym zestawie ma wbudowany, tłokowy system napełniania pióra atramentem, więc nie można w nim stosować żadnych naboi. Wspomniał o tym już Inekane. Warto o tym pamiętać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych piór, które podlinkowałeś polecałbym dla Twojej żony Watermana Hemisphere lub Pelikana. Waterman Expert może sprawiać trudności w pisaniu, jeśli ktoś ma małe dłonie (jest to dość duże i ciężkie pióro, raczej dla mężczyzny). Musisz mieć też na uwadze to, że Pelikan, jako jedyne pióro w tym zestawie ma wbudowany, tłokowy system napełniania pióra atramentem, więc nie można w nim stosować żadnych naboi. Wspomniał o tym już Inekane. Warto o tym pamiętać.

Rozumiem, że naboje są wygodniejsze w używaniu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glu, a możesz określić górną granicę finansową, bedzie prościej coś doradzić.

Myślę że Pelikan 320 i żółwik 400 są ciekawym pomysłem na prezent tylko czy budżet pozwala, bo z Twoich propozycji oscylujemy w granicach 500PLN.

Planowałem wydać 400-500 PLN.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze, podstawowe pytanie - czy Szanowna Małżonka w ogóle pisze piórem? Tak na codzień? Bo jeśli dopiero się przymierza, a dotychczas używała długopisów, albo też kiedyś pisała, a teraz chciałaby powrócić, to najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie zestaw Hemisphere pióro + długopis. Ładny, kobiecy, praktyczny (choć jako facet - też bardzo lubię Hemi). Biały prezentuje się świetnie.

 

Osobiście jestem fanem Pelikana, więc powinienem optować za białym M205, ale w serii "205" relatywnie często zdarzają się drapiące stalówki, a w piórze za ponad 300 zł to nie powinno mieć miejsca (paradoksalnie - w modelach z pozłacaną stalką problem nie występuje).

 

Watermana Experta sobie odpuść. To duże pióro, więc może okazać się niewygodne dla drobnej kobiety. I nie chodzi tu nawet o ciężar, tylko gabaryt i wyważenie, jak wspomniałą @infidelity.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że naboje są wygodniejsze w używaniu?

Tak. Napój poprostu wyjmujesz z pudełka i wsuwasz w sekcję pióra (to ta część za którą trzyma się pióro i w której osadzona jest stalówka) i gotowe. Napełnianie pióra atramentem z butelki czasami wiąże się z brudnymi rękami. Natomiast jedną z najważniejszych zalet napełniania pióra atramentem z butelki jest szeroki jego wybór zarówno producentów jak i kolorów. Co kto lubi. Do Watermana Hemisphere można dokupić tzw. konwerter. Jest to rozwiązanie pośrednie między nabojami a wbudowanym w pióro mechanizmem tłokowym. Dzięki niemu też można kożystać w piórze z atramentów z butelek. Jeszcze jednym rozwiązaniem jest korzystanie z pustego już naboju po atramencie i napełniania go innymi atramentami strzykawką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pióro na naboje jest mniej problematyczne jeśli chodzi o obsługę. Zawsze można mieć konwerter i napełniać pióro z kałamarza, a w razie nieoczekiwanego skończenia się atramentu nabój do szybkiej wymiany. W przypadku Pelikanów za to od razu się zauważy, że niedługo trzeba będzie uzupełnić atrament, gdyż mają one okienko podglądu poziomu atramentu w piórze. Także, co kto woli. Wszystko ma jednak swoje zady i walety. W Pelikanie gdy uszkodzi się system napełniania operacja naprawy jest już bardziej skomplikowana, nie wystarczy szybko i prosto wymienić konwerter na nowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...