Skocz do zawartości

Vens tłoczek areometryczny.


Virs

Polecane posty

Witam
 

Mam problem, mianowicie tłoczek areometryczny w piórze Vens (taka nazwa jest na skuwce) nie zaciąga atramentu do pełna, nabiera tak odrobinkę tylko tyle że się pisze na jednej stronie a5 po czym pióro jest puste. Czy można to jakoś naprawić (jest stare atrament w gumce pod srebrną ochronką jest zaschnięty i nawet po,,kąpaniu'' jest tam nadal) albo czy ewentualnie można to zdemontować i zamontować powiedzmy tłoczek parkera?





Pozdrawiam

post-2917-0-69949100-1397166154_thumb.jpg

post-2917-0-70511500-1397166171_thumb.jpg

post-2917-0-62738600-1397166181_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siła i moc!

 

stawiałbym na zbyt krótką lub zatkaną rurkę powietrzną. bardziej na zatkaną, bo krótka rurka powoduje dodatkowo zbyt obfite podawanie atramentu na stal. musiałbyś wyciągnąć stalówkę ze spływakiem (rurka siedzi w spływaku) i sprawdzić co i jak z rurką. rurkę i gumkę można spokojnie podmienić na takie z jakiegoś nowego hero lub herba, które kupisz w na przykład kiosku lub tesco, za jakieś 3,50zł. przy czym lepszy będzie hero, bo w herbach ostatnio kleją rurki i trzeba ucinać.

 

tak wyglądają rurki w hero 616 i parkerze 51:

 

p51mkiibh616d_00002.jpg

 

aha, przed wyjmowaniem stalówki i spływaka dobrze namocz pióro. następnie oprzyj wierzch stalówki o zgięcie palca wskazującego, a kciukiem dociśnij spływak. trzymając mocno, wyciągaj zespół. można lekko kręcić lub ruszać na boki, żeby ułatwić wyjście, ale bardzo lekko. przy czym to jest moje gdybanie, bo takiego pióra jak Twoje, w życiu nie widziałem.

 

na marginesie, całkiem zgrabna podróbka parkera 75.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...