Skocz do zawartości

Ile masz piór?


Pingwin

  

409 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile masz piór?

    • 1
      21
    • 1-10
      226
    • 10-20
      82
    • 20-50
      48
    • 50-100
      16
    • 100-1000
      11
    • ponad 1000
      5


Polecane posty

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 266
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Mam dopiero 2 :P

- Waterman Graduate

- Pilot MR

W drodze do mnie są trzy:

- Jinhao 450

- Baoer 051

- i pewien Scheaffer od Pitera

W planach na ten miesiąc mam jeszcze zakup

- Lamy Vista (ewentualnie zwykły Safari)

Poluje na:

- Pelikana 100 po przystępnej cenie. Może uda mi się gdzieś kupić w miarę tanio i ewentualnie odrestaurować :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Od kiedy się zarejestrowałem ilość z 2 przekroczyła 13 i co gorsza rośnie  :o 
Obecnie posiadam:

Tombow Object M
Kaweco Student Yellow B
Kaweco Classic Sport B
Inoxcrom Sirocco M
Inoxcrom Zeppelin Style M - nie jestem pewien czy na pewno to jest ten model, ale i tak najbardziej je lubię ze wszystkich
Inoxcrom Sakyo Riwiera F/M
Inoxcrom 77 M
Faber-Castell Loom Piano M
Faber-Castell Basic F
Faber-Castell Basic F

Parker Contact M

Senator - model do dzisiaj nierozpoznany

Na "zesłaniu":
Kaweco Dia2 M
Kaweco Liliput mosiądz BB

Edytowano przez dwaeuro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

1.Waterman Hemisphere

2.Parker Frontier

3.Waterman Graduate

4.Jinaho x450

5.Jinaho....(zapomnialem nazwy) 

Miałem jeszcze Parkera Vector'a,ale skończył w śmietniku.

Dwa pierwsze pióra używane są okazjonalnie i tylko w domu, gdyż są pamiątką rodzinną.

Ostatnio przestałem kupowac pióra, a bardziej interesuje się i nabywam atramenty.

Edytowano przez Pawel88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

W mojej skromnej kolekcji mam jak do tej pory  ;) :

1. Aurore 88 (803) BCC

2. Parkera Duofolda Centennial Perła i Czerń GT

3. Watermana Exception 1 Night & Day Złoty GT

4. Montblanc:

             a. Generation

             b. Boheme Rouge

             c. 144

             d. 145

             e. 146

              f. 149

5. Sheaffera Targa

6. Visconti Van Gogh Vanilla

7. Parkera:

              a. 25

              b. Frontiera

              c. Sonneta

8. Watermana Hemisphere Czerń GT

9. Pelikana:

              a. M200 (czarno-zielony)

              b. M205 (czerwony)

 

i to by było na tyle...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nie znam dokładnie wszystkich modeli, niektóre kupiłam na ślepo, kojarzę tylko z grubsza czas produkcji.

Zakraplaczowe z 1915 r- drapie, ale pisze. Niestety nie flex:(

Nie znam marki, Wygląda jak Mabie Todd, ale ma taką "harcerską" lilijkę na klipsie.

Orthos z lat 30-tych-niby uszkodzony, ale wciąż pisze.

Hero 329- może być

Hero 616- też może być. Jakoś lubię te chińczyki.

Jakiś Sheaffer z lat 50-tych- całkiem fajny, lubię nim pisać.

Duke 209- porażka i zepsuty.

Pilot 78g- jest ok, ale spodziewałam się większego komfortu pisania. Nie umywa się do Lamy.

Lamy Safari-debeściak, polecam każdemu. Jak na razie najlepsze pióro wszechczasów.

I ostatni nabytek, prezent gwiazdkowy od firmy, to Faber-Castell Black Leather- też debeściak i też polecam.

W drodze jest Parallel do zabawy z kaligrafią. Kolekcja się powiększa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na chwilę obecną jest to liczba 6.

 

DEjUlQD.jpg

 

Od prawej:

 

PILOT MR srebrny - bardzo przyjemne piórko

Parker Vector Standard black - nie mniej przyjemne od Pilota MR, pisze się nim ciut inaczej, ale fun factor podobny - zobaczymy tylko jak długo wytrzyma bez pęknięć plastiku

Jinhao 159 - lubię tego grubaska, przyjemny chinol

Jinhao 911 - tego chinola średnio lubię, zbyt cienka linia, jakieś E/F pisze się jak igłą, nieprzyjemne to jest

noname reklamówka z German Iridium Point - to pióro mam ponad dziesięć, lat, dostałem w prezencie, bez rewelacji, zbyt cienka linia. Nie skłoniło mnie dziesięć lat temu aby pisać piórem tak jak obecnie Jinhao mnie kupiło.

Jinhao 599 - klon Lamy Safari - piórko byłoby genialne, stalówka M daje ogromną przyjemność z pisania, za taką cenę wielka frajda, minus? odkręcający się plastikowy korpus aż się prosi aby go mocniej dokręcić, efekt? Po kilku tygodniach pęknięty korpus - nie warto się w ten model ładować. Da się pisać, ale to już model powypadkowy, nie wiem czy nie powędruje do kosza.

Edytowano przez Admof
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ciekawi mnie to określenie "przy sobie". I dookreślenie "jedno w kieszeni".  Oczyma wyobraźni widzę Cię zaopatrzonego w jakiś pas amunicyjny albo inny olster z poutykanymi piórami.  ;) To zaschnięte jest gdzieś z tyłu. Jako ta ostatnia deska ratunku (jak się popluje na stalówkę, to może coś napisze). ;) To w kieszeni, to musi być z kolei jakaś broń ostateczna. Słowa nim napisane, tym piórem znaczy się, mają zapewne moc nieludzką. I nieodwołalnymi są.  ;)

 

Ja swoje przestałem liczyć. To nie ma sensu. Z jednej strony mnożą się jak, za przeproszeniem, króliki, z drugiej co chwilę gdzieś mi się jakieś zapodziewa. Nie wiem, ile mam. Dużo. Dużo za mało.  B)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie to określenie "przy sobie". I dookreślenie "jedno w kieszeni".  Oczyma wyobraźni widzę Cię zaopatrzonego w jakiś pas amunicyjny albo inny olster z poutykanymi piórami.  ;) To zaschnięte jest gdzieś z tyłu. Jako ta ostatnia deska ratunku (jak się popluje na stalówkę, to może coś napisze). ;) To w kieszeni, to musi być z kolei jakaś broń ostateczna. Słowa nim napisane, tym piórem znaczy się, mają zapewne moc nieludzką. I nieodwołalnymi są.  ;)

 

Ja swoje przestałem liczyć. To nie ma sensu. Z jednej strony mnożą się jak, za przeproszeniem, króliki, z drugiej co chwilę gdzieś mi się jakieś zapodziewa. Nie wiem, ile mam. Dużo. Dużo za mało.  B)

 

właściwie to powinienem był napisać tak (stan na chwilę obecną): mam przy sobie dziewięć piór, z czego trzy w kieszeni fartucha, jedno w kieszeni spodni, reszta w piórniku, a piórnik w pomieszczeniu administracyjnym.

 

a sytuacja jest prosta. tak na prawdę ma się tyle, ile ma się przy sobie.

 

 

Przypomniała mi się piosenka..."mam ręce w kieszeni, a kieszenie jak ocean..."

albo "idę szybko, bo mam pióro w kieszeni" :)

Myślę, ze Twoje stwierdzenie powinno trafić do kanonu powiedzonek :)

 

 

skoro o piosenkach, to "ja [mam] kieszenie pełne czereśni".

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyć jedno czy dwa... Czy "pióro" za 1 PLN liczy się jako pióro?  :D chyba nie, więc pozostane przy jednym  :cry:

A co cena ma do rzeczy?? Pióro jest kompletne? Nic mu nie brakuje? Jak całe, to się liczy. Czyli masz dwa. :) A nawet jak mu coś brakuje, to musisz obliczyć ile brakuje. Może wyjść np. 4/5. Jak by nie liczyć, masz więcej, niż jedno. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie piszących 121, kilkadziesiąt do dokładnego sprawdzenia/konserwacji i z tego ponad 10 do naprawy. Może stworzę jakąś kolekcję... Nie wiem.

Pozdrawiam wszystkich, na forach jestem od początków ich zaistnienia, ale raczej w formie bardzo - nazwę to - lakonicznej.

:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodziłem Vectora, kupiłem Jottera i stwierdziłem, że już mi wystarczy wydatków na pióra. W międzyczasie dokupiłem nołnejma dla innego koloru, odświeżyłem pióro, którym pisałem jakieś 5 lat temu. Spisałem je na straty, bo przestało pisać. Wtedy nie pomyślałbym, że mogło się zwyczajnie zatkać xD Jakoś tak wyszło, że ostatnio przywędrowała do mnie przesyłka z Hemisferką i ten... JEZUSIE, DLACZEGO ZBIERAM PIENIĄDZE NA LAMY STUDIO!?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...