Skocz do zawartości

Ile masz piór?


Pingwin

  

409 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile masz piór?

    • 1
      21
    • 1-10
      226
    • 10-20
      82
    • 20-50
      48
    • 50-100
      16
    • 100-1000
      11
    • ponad 1000
      5


Polecane posty

  • Odpowiedzi 266
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Im więcej czytam postów  na temat parkerów, tym mniej mnie do nich ciągnie… chyba nie mają zbyt dobrego PR-u...

 

Dodajmy - wszystkie Parkery po 2000 roku (oprócz Duofolda).

Do tej daty można znaleźć mnóstwo modeli, które są bardzo dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśki chodzi o fleksa, podzielę się paroma przemyśleniami i doświadczeniam w przyszlym tygodniu.

Co do Parkerów... Szukam od pewnego czasu pióra ze stalówką italic (0.8-0.9 mm).do codziennego pisania. Mogę sobie taką kupić choćby do Pelikana, ale nie będę płacił ponad 30 zielonych za tak drobną przesyłkę. Widzę, źe istnieje wersja italic Sonneta. Z większości wywodów wynika, że Parker współczesny jest be. Jest naprawdę tak źle?

Widzę, że Cross Century II też oferuje wersje italic.

Any thoughts?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No można i trafić za pierwszym ale rzadko.

Zasady są dwie:

- kupować vingageowe pióa

- wypróbować przed użyciem lub kupować pióra z dokładnym opisem i zdjęciami HD, również tego jak stalówka pisze.

 

Są oczywiście sposoby jak ocenić na oko jakiego stalówka ma flexa ale to wyższa szkoła jazdy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Minęły 4 tygodnie od kiedy jestem forumowiczką, a moja kolekcja już nieco się powiększyła. Oprócz Vectora i IM przybyły mi dwa pióra które kupiłam: Pilot 78G (pozdrawiam visvamitra) i Herb 330 (na pamiątkę mojego pierwszego pióra), i dwa pióra które znalazłam w domu: Herb 330 (moje pierwsze, o którym wiele lat myślałam że przepadło jednak się wczoraj znalazło, ale póki co nie pisze) i pióro, o którym obecnie wiem tyle, że moja mama je znalazła w opuszczonym mieszkaniu, jest czarne, proste, ładne (wg mojego gustu oczywiście), niemieckie (wnioskuję po napisie Germany na stalówce) i pisze. Więc narazie porzuciłam plan zakupu nowego pióra, bo mam czym pisać.

Teraz pora na rozbudowanie kolekcji atramentów ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak wiecej niż dwoma na raz nie dasz rady pisać... ;)

o przepraszam. mylisz się. ja potrzebuję naraz conajmniej 3ech - jednym piszę notatki, drugim sprawdzam sprawdziany i prace pisemne, trzecim notuję słówka na hiszpańskim. Dobrze mieć jeszcze jedno zapasowe, jakby ci się zachciało nagle innego koloru atramentu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...