Skocz do zawartości

Ile masz piór?


Pingwin

  

409 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile masz piór?

    • 1
      21
    • 1-10
      226
    • 10-20
      82
    • 20-50
      48
    • 50-100
      16
    • 100-1000
      11
    • ponad 1000
      5


Polecane posty

  • Odpowiedzi 266
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Uszkodziłem Vectora, kupiłem Jottera i stwierdziłem, że już mi wystarczy wydatków na pióra. W międzyczasie dokupiłem nołnejma dla innego koloru, odświeżyłem pióro, którym pisałem jakieś 5 lat temu. Spisałem je na straty, bo przestało pisać. Wtedy nie pomyślałbym, że mogło się zwyczajnie zatkać xD Jakoś tak wyszło, że ostatnio przywędrowała do mnie przesyłka z Hemisferką i ten... JEZUSIE, DLACZEGO ZBIERAM PIENIĄDZE NA LAMY STUDIO!?

Czemu? Bo Lamy studio jest lepsze niż Hemiś:) Jest troszkę grubszy, 2 g cięższy, ma ciekawszą skuwkę, no i jak kupisz odpowiedni model, to ma taką bardzo przyjemną sekcją, z takiego sympatycznego materiału. No i co najważniejsze- stalówka o niebo lepiej pisząca niż u Hemisia. Ogólnie pióro tańsze i lepsze. Nie odmawiając Hemisiowi urody. Hemiś to takie dzieciątko- małe, delikatne i wrażliwe. A Lamy studio to raczej taki młodzian, taki, który już wie czego żądać od życia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wczoraj trochę załamałem :) Dokonałem małego przeglądu i okazało się, że w ciągu 2 lat z 1 zepsutego pióra urosło mi do  mniej więcej 200 :)

Jeśli Cię to tak zmartwiło, wiele osób (w tym ja!!!) chętnie pomoże rozwiązać problem nadmiaru piór  :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Cię to tak zmartwiło, wiele osób (w tym ja!!!) chętnie pomoże rozwiązać problem nadmiaru piór  :D

Aż tak to mnie nie martwi :) Planuję co prawda zrobić remanent i lekkie wietrzenie kolekcji, ale tylko po to, żeby zrobić miejsce na nowe zdobycze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryan Ty nie wietrz kolekcji tylko większe mieszkanie kup :D  - gratuluję kolekcji.

Kitek, kolekcja nawet po wietrzeniu będzie się miała dobrze :)

Mam po prostu trochę duplikatów i piór, które średnio mnie interesują i będą musiały ustąpić miejsca tym, które chciałbym mieć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kitek, kolekcja nawet po wietrzeniu będzie się miała dobrze :)

Mam po prostu trochę duplikatów i piór, które średnio mnie interesują i będą musiały ustąpić miejsca tym, które chciałbym mieć :)

Bryan, Targowisko czeka ma "wietrzenie" kolekcji ;)

A moze masz jakiegoś zdublowanego Viscontiego? Albo Lamy Studio? Zaklepujemw razie czego ;)

I generalnie gratuluję kolekcji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Rejestrując się na forum miałam 3 - czarnego plastikowego na emeryturze Pakera Vectora, stalowego Parkera Vectora, który był moją podstawą i jedyną miłością i Pakera IM, szkodnika, którego dopiero dostałam.

Aktualnie doszedł jeszcze Jinhao 101, Baoer 801 i Pilot MR Metropolitan Retro Pop i ciągle się rozglądam, a jeszcze jedno w drodze z Chin... Lekarza potrzeba. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Miałam 8, wyczyściłam szuflady do 3 najważniejszych, najprzyjemniej piszących i... atak piórozy nastąpił. Obecnie na stanie: 9 piór, obficie codziennie używanych. I knuję kolejne. To mi już chyba nie przejdzie.  :cry:

 

I tak, wiem, że to pikuś przy tej szalonej liczbie piór, jakie posiadają prawdziwi kolekcjonerzy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

U mnie w codziennym użytku są dwa (Lamy Safari i Rainbow 202), na biurku też dwa (Frontier i Rainbow 234), a na głębokim dnie szuflady jakiś Vector przeklęty, którego nie wliczam, bo nie zasługuje. Czyli razem 4. 

 

Też zbieram na Lamy 2000, oj, jak zbieram... A ile po drodze by się chciało... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Wolę mieć mniej piór, ale ich używać, niż tylko podziwiać je w etui. Dlatego wkrótce coś wrzucę na Targowisko. W sumie 3 sztuki wytypowane do sprzedania... No dobrze, przyznaję, że mam też coś nowego na oku, więc trzeba podreperować budżet po ostatnich zakupach :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...