Skocz do zawartości

Pióro dla dziewczyny - eleganckiej z klasa


Polecane posty

Szanowni,

Prosiłbym Was o opinie w sprawie zakupu pióra. Nie będzie to dla mnie tylko dla mojej lubej.

Ostatnio dostala prace o która sie starała ciężko i długo.

No to do sedna.

Dziewczyna pisała piórem kiedyś. aktualnie nie, bo takowego nie ma. Wiem, ze chciała by miec pióro i nim pisać :) mała charakterystyka osoby: elegancka kobieta, lubiąca sztukę i Design, raczej drobna.

Pióro będzie używane głownie w pracy, czyli spotkania z firmami. Dobrze zatem żeby pióro wyglądało elegancko i oczywiście dobrze wyglądało w dłoni i dobrze sie nim pisało.

Budżet. Załóżmy ze 1200zl miło by było mniej a i jakby by było cos extra to lekko mozna nagiąć

Interesują mnie raczej nowki (samemu stworzyć historie) bądź NOSy i oczywiście dobre ceny :)

Jako ze moja wiedza jest bardzo uboga, pytanie kieruje do Was,specjalistów w temacie.

Z góry wielkie dzięki za pomoc w temacie!!!!!

Dawid

Ps patrzyłem min na pelikana m400 granatowego,

Edytowano przez Dawidowo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wyglada. Czy jest jakaś różnica w funkcjonalności stalowek pomiędzy np tym co podałeś a pelikanem?

Stalówka Carene jest twarda, Pelikanowa jest miększa. Carenka jest ogólnie cięższym piórem, allee dobrze wyważonym (piszę ze skuwką na plecach), natomiast Pelikan jest leciutki. Carenką piszę parę godzin dziennie bez zmęczenia.

PS.Jam niewiasta, co jest o tyle warte wzmianki, że szukasz pióra dla pani.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała charakterystyka osoby: elegancka kobieta, lubiąca sztukę i Design, raczej drobna.

Pióro będzie używane głownie w pracy, czyli spotkania z firmami. Dobrze zatem żeby pióro wyglądało elegancko i oczywiście dobrze wyglądało w dłoni i dobrze się nim pisało.

Budżet. Załóżmy, że 1200 zl miło by było mniej a i jakby by było coś extra to lekko można nagiąć

 

Zapomnij o wyżej wymienionych pospolitych pisadłach. Nie wiem jak z innymi piórami, ale z Carene będzie miała same problemy. Po pierwszym zachwycie wyglądem przyjdzie rozczarowanie twardą stalówką, bo pisze się nim jak budżetowym chińskim Hero. A jak upadnie na twardą podłogę, się skrzywi i będzie drapało - to prawdziwa kaplica, bo nikt nie da rady tego naprawić. Twoja dziewczyna jest wyjątkowa, tak? To zasługuje na wyjątkowe pióro. Proponuję zwrócić uwagę na ofertę japońskiego Pilota. Jeśli podoba jej się nowoczesne wzornictwo, to kup jej Pilota Capless z chowaną stalówką z 18 karatowego złota, powiedzmy w kolorze czerwonym ze złoconym wykończeniem za jedyne 959 zł.

Jeśli te pióro jest dla Niej zbyt nowoczesne i woli coś tradycyjnego, to kup jej Pilota Falcon w kolorze np.: bordowym ze srebrnym wykończeniem  z najlepszą, moim zdaniem 14 karatową złotą stalówką z flexem dostępnym obecnie na rynku. Cena 1249 zł - minimalnie przekracza założony budżet.

A jak już chcesz iść na bogato to kup jej Pilota Justus 95 ze zmienną charakterystyką twardości 14k złotej stalówki za 1479 zł.

 

Tak więc bramka nr: 1, 2, lub 3 - wybór należy do Ciebie, ale na cokolwiek się zdecydujesz, to oboje będziecie zadowoleni, bo po okresie próbnym, nawet jak nie przedłużą jej umowy, to będzie mogła podpisywać listy motywacyjne i CV świetnym japońskim piórem, które od Ciebie dostanie  ;) .     

Edytowano przez WaterMAN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o wyżej wymienionych pospolitych pisadłach. Nie wiem jak z innymi piórami, ale z Carene będzie miała same problemy. Po pierwszym zachwycie wyglądem przyjdzie rozczarowanie twardą stalówką, bo pisze się nim jak budżetowym chińskim Hero. A jak upadnie na twardą podłogę, się skrzywi i będzie drapało - to prawdziwa kaplica, bo nikt nie da rady tego naprawić.

Porównywanie Carene z Hero to jakbyś porównywał Porsche z Maluchem. Carene ma twardą stalówkę, ale nie jest to wadą. Pisze niezwykle gładko i przyjemnie. Tylko M to już gruby flamaster. Co do upadku - na takie pióro raczej się uważa, a nawet, gdyby upadło, są ludzie, którzy naprawiają pióra i Carene też umieliby naprawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może inaczej? Vintageowy Sheaffer Targa. Bardzo fajne piórko. Jak chcesz wydać dużo i z klasą to zafunduj wersję srebrną czy złotą. Stalówki przyjemnie piszą a zostanie jeszcze bardzo dużo na atramenty. Mam cienszy model (Targa Slim) i bardzo sobie chwalę.

A jak nie to może MB Classique?

 

Targa, do wyboru do koloru:

 

MB Classique:

http://www.montblanc.com/en-us/shop/writing-instruments/meisterstck/meisterstueck-90-years/meisterstuck-90-years-classique-fountain-pen-111072.aspx

Edytowano przez Inekane
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @WaterMAN nie raczył jednak wspomnieć, że pióra z Japonii mają nieco inne stalki niż pióra europejskie (w sensie - zostawiają dużo cieńszą linię). Przy wyborze pióra warto zwrócić uwagę na preferencje obdarowywanego w tym zakresie. Co z tego, że chłop wyda ponad tysiaka na pióro, jeśli okaże się, że pióro będzie zbierać kurz zamiast cieszyć jego Panią?

Poza tym, co złego jest niby w Carene? Pióro za 600-800 zł w ciekawej stylistyce, z przyzwoitą, złotą stalówką, ogólnodostępne, z serwisem w PL. Warte swojej ceny i wpadające w oko. Moim zdaniem, to właśnie Capless jest przereklamowany i przekombinowany. Do tego, na FPN bodajże czytałem, że zdarzały się w nim problemy z mechanizmem wysuwania stalówki. Jeśli tak jest w istocie, to japońska niezawodność my ass!

@Dawidowo - każde pióro ma plusy i minusy. Na szczęście, przy Twoim założonym budżecie masz szansę wybierać spośród tzw. "średniej półki", więc tutaj już ciężko natknąć się na kompletny niewypał. Najlepiej zrobisz, jeśli przejdziesz się do jakiegoś salonu z artykułami piśmienniczymi i organoleptycznie ocenisz, które Ci najbardziej podchodzi. A jeśli to nie ma być niespodzianka, to zabierz ze sobą Lepszą Połówkę - niech sama wybierze, a Ty po prostu zapłać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Waterman - wiesz co, czasami się zastanawiam z której planety do nas spadłeś ;)

 

@Dawidowo - ja bym nie polecała Carene do codziennego użytku dla drobnej dziewczyny. To jest duże i naprawdę dość ciężkie pióro (35gram), chociaż BARDZO gładko i przyjemnie pisze.

 

MB nie mam *jeszcze ale wydaje mi się że mogłoby spełnić Twoje wymagania. Ostatnio zaś Konis pokazał pióro wprost idealne dla drobnej kobiety- biały Pelikan, Ja osobiście umarłabym z zachwytu gdyby ktoś mi takowe sprezentował...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kasiasemba - widziałem ten post, ładny ten pelikan i to bardzo fakt....ale nie wie, czy kolorystycznie pasuje :)

@nilfein -to ma byc niespodzianka, wiec raczej nie mogę za bardzo podpytac bądź pokazać :) dzięki za sugestie jakie nadmieniłes.

A jak jest z MB? Polecacie? Czy lepiej wydać na co innego?

Dzieki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sheaffer Valor :) spójrz do galerii, jakie cudeńka tam są ;)

A widzisz tego pióra nie wziąlem pod uwagę, bo wygląda na ciężkie. Ale to może być przysłowiowy strzał w dziesiątkę, bo jest wykonane z akrylu (czyli lekkie) i może być dobre dla kobiecej dłoni. Może być problem z kupnem nowego egzemplarza, bo Sheaffer wycofał je z produkcji.

Edytowano przez WaterMAN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...