Skocz do zawartości

Serwex 362


visvamitra

Polecane posty

Serwex trafił do mnie przypadkiem, jako dodatek do innego pióra. Gest to ze strony sprzedawcy niewątpliwie miły, ale samo pióro nie porywa. Ponieważ jednak lubię nowości i testowanie piór, zatarłem ręce, napełniłem piórko Zielenią Sosnową od Nicponia i przystąpiłem do dzieła. Pierwsze wrażenie – gwóźdź. Wziąłem lupę, przyjrzałem się stalówce i stwierdziłem, że wszystko się zgadza. Przepłukałem pióro, lekko przejechałem stalówką po umywalce. Następnego dnia zabrałem pióro do pracy, w której piszę raz dużo, raz mało. Serwex trafił na odpowiedni moment – tego dnia czekało mnie sporo notowania.

 

W gruncie rzeczy obronił się. Nie wygląda może najlepiej, ale pisze się nim całkiem znośnie. Początkowo stalówka drapała, ale po zapisaniu dwóch – trzech kartek zaczęła zachowywać się przyzwoicie. Tutaj mała uwaga – dzisiaj jadąc do pracy rozwiązywałem Serwexem sudoku. Nie da się. Stalówka, w którą wyposażono Serwexa nie lubi się z papierem niskiej jakości.

 

Wygląd

 

p97j.jpg

 

qvq9.jpg

 

z80i.jpg

 

Co tu dużo mówić – Serwex nie jest ładnym piórem. Został wykonany z plastiku i plastikowo wygląda. Ma klasyczny wrzecionowaty kształt i ciemnoszary kolor, którego monotonię mogłyby przerwać żółte okienka podglądu poziomu atramentu, gdyby były większe i staranniej wykonane. Skuwka ma pozłacany klips z grawerem Serwex i zdobienia w postaci „wyciętych”, trochę krzywych pików. Akcent to ciekawy, ale niestarannie wykonany. Piki różnią się wielkością i nie są symetrycznie rozmieszczone.

 

Konstrukcja

 

h8yo.jpg

 

 

Nie jest to pióro premium. Zostało dolane z plastiku bez dbałości o szczegóły i wykonane trochę niestarannie. Konstrukcję ma prostą, spodziewam się, że przetrwa lata, no bo co niby miałoby się w nim zepsuć? Prawdopodobnie poluzuję się pokrętło do tłoczka, ale z tym można żyć i pisać.

 

Stalówka

 

a92r.jpg

 

ead4.jpg

 

wqoh.jpg

 

u6g9.jpg

 

Pozłacaną stalówkę niewiadomej proweniencji oznaczono jako „Iridium Point”. Kształtem przypomina trochę ostrze nieforemnego miecza; zbroi nie przebije, ale oko można by nim wyłupić. Po niewielkich poprawkach piórem pisze się całkiem dobrze na papierze ksero i w zeszycie oxford. Na cieniutkich karteczkach Technopolu stalówka zachowuje się nieprzyzwoicie: drapie i zbiera włókna papieru między połówkami ziarna. Da się z nią żyć.

 

Wymiary

 

3bjp.jpg

 

Zamknięte: 130 mm

Otwarte: 117 mm

Średnica w najszerszym punkcie: 10 mm

 

System napełniania

 

e3ic.jpg

 

Piston filler.

Podsumowanie

 

Na stronie Fountain Pen Revolution pióro kosztuje 9 dolarów. Nie jest to majątek, zwłaszcza za pióro z tłoczkowym mechanizmem napełniania, jednak w tej cenie polecam raczej jakiegoś Diuka. Póki co pióra z Indii, które wypróbowałem, nie przekonują mnie do siebie. Wyjątkiem jest Islander, ale to przecież ręczna robota.

 

Próbka pisma (Zielenią Sosnową Nicponia w notatniku Franklin - Christoph)

 

5dlr.jpg

 

ke0h.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim darmowym serweksie tysiąc trzysta coś-tam-coś-tam, tłok nie wkręca się całkowicie i widać go w okienku. podejrzewam, że właśnie takie wady fabryczne są przyczyną dodawania serweksów w gratisie do innych piór.

 

przy czym mój darmowy serwex i tam dalej ma lepszą giętkość niż FPR guru flex. tylko ten tłok. tak czy siak, jest różowy, więc dam córce jak dorośnie do mordowania piór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...