Skocz do zawartości

Waterman Edson - prośba o opinie


lavinia

Polecane posty

coż mogę powiedzieć - pióro jest piękne... i to wszystko, proszę wybaczcie moją ignorancję w temacie

 

nie używałam go, nie wyjmowałam nawet z pudełka. czytam w internecie i mam pytania, proszę o opinie..

 

- czy naprawdę jest to dobre, doskonałe wręcz pióro? bo sądząc z opisów sprzedających, nie ma lepszego ;)

 

mam model sapphire blu

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, to oczywista oczywistość, jednak gdybym zdecydowała się na sprzedanie pióra, to myślę, że lepiej byłoby, by nie było używane, prawda?

 

nie jestem zdecydowana, być może je zatrzymam, zastanawiam się tylko, czy z moim pisaniem i używaniem piór jestem w stanie docenić taki egzemplarz

 

i nie chodzi mi też o nazbieranie informacji tylko po to, by szybciutko popędzić na ebay i pióro sprzedać, mam je już od dłuższego czasu i spokojnie mogę poczytać o nim w innych serwisach, chodziło mi bardziej o pomoc ludzi, którzy są pasjonatami i naprawdę się znają

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coż mogę powiedzieć - pióro jest piękne... i to wszystko, proszę wybaczcie moją ignorancję w temacie

 

nie używałam go, nie wyjmowałam nawet z pudełka. czytam w internecie i mam pytania, proszę o opinie..

 

- czy naprawdę jest to dobre, doskonałe wręcz pióro? bo sądząc z opisów sprzedających, nie ma lepszego ;)

 

mam model sapphire blu

No cóż. Są lepsze, ale Edson to już wysoka liga, Jako instrument do pisania jest wręcz doskonały.

To czy ładny, czy brzydki, zależy od indywidualnego gustu. Dla mnie jest piękny.

Jest tu na forum parę opinii, trzeba tylko poszukać.

Jedna z nich.

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/1074-waterman-edson-sapphire-blue-i-waterman-edson-diamond-black/?hl=edson

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak między nami, to z tym "nie używaniem" to trochę taki mit (w moim odczuciu). Jeśli umiesz pisać piórem, tj używasz go pod w miarę neutralnym kontem i nie przyciskasz za mocno, to krzywdy mu nie zrobisz. Powiem nawet więcej, o ile nie będzie rys, i dobrze je wyczyścisz to może być ciężko stwierdzić czy było używane, czy nie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używasz go pod w miarę neutralnym kontem to krzywdy mu nie zrobisz

Ja mam konto w banku z pomarańczowym lwem w logo (nie robię reklamy) i faktycznie, jeszcze nigdy nie zniszczyła mi się żadna stalówka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem taką "nówkę". Przy rozkręcaniu na części pierwsze znalazłem ślady atramentu poprzedniego właściciela  :angry:​ 

zdarza się dobrym producentom sprawdzać swoje produkty przed wyjściem w świat i nie zawsze dobrze wypłukać...

 

i nic to nie zmienia we właściwościach pióra...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdarza się dobrym producentom sprawdzać swoje produkty przed wyjściem w świat i nie zawsze dobrze wypłukać...

 

i nic to nie zmienia we właściwościach pióra...

 

Ta "nówka" została sprzedana, komuś sprezentowana, a obdarowany puścił dalej. Sprzedawca zapewniał, że pióro nie widziało atramentu. Gdy dostałem pióro, stalówka była uszkodzona a bebechy upaćkane atramentem. Tłumaczenie: "Nie było używane, tylko sprawdzone czy działa"  :wallbash:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta "nówka" została sprzedana, komuś sprezentowana, a obdarowany puścił dalej. Sprzedawca zapewniał, że pióro nie widziało atramentu. Gdy dostałem pióro, stalówka była uszkodzona a bebechy upaćkane atramentem. Tłumaczenie: "Nie było używane, tylko sprawdzone czy działa"  :wallbash:

 

No cóż...

 

angole mają takie powiedzenie... s..t happen...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszy mnie, że nie tylko na innym forum, którego jestem adminem, ale i tu, wątek zaczyna żyć własnym życiem i czasami wypowiedzi odbiegają daleko od pierwotnego tematu ;)

 

dziękuję za podpowiedzi, na razie, jak zwykle, Edsona oglądam, podziwiam i zamykam znów w pudełku...

 

zobaczymy....

 

zauważyłam też, że moje pióro nie ma takiej lekko wygiętej kasetki, ale prostokątne pudełko, takie raczej prezentowe, myślę, że to szczegół, dużo jest takich w aukcjach na ebay.

 

pisać czy nie pisać...oto jest pytanie.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...