Skocz do zawartości

Drogie, dobre pióro nie z Ameryki (pomoc wyboru)


Polecane posty

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

I jakie wrażenia z pisania INAHON? stalówka jest twarda czy miękka? piszę się gładko czy są lekkie szumy? To pióro jest z tłokiem zamiennie na naboje?

... Pytasz polskiego dystrybutora tej marki :P

 

Takie pióra i tak kupuje się stacjonarnie sprawdzając na miejscu, każdy egzemplarz będzie nieco inny (zwłaszcza w kwestii pisania gładko/z szumami).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze nie jest po ptakach,...

To mając platinum #3776 w dwóch wersjach i na dzień dzisiejszy trzy egzemplarze M800 to...

To... Słuchaj Tsyrawe... :)

Całą prawdę ci przekazał, dokładnie to samo mogę napisać... Także tego ten... Pelikan M800 górą...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Sailor?

Kupując z Japonii bez problemu zmieścisz się w budżecie, a jak szczęście (i celnik) dopisze, to może nawet wersję King of Pen (największy model, wiekości zbliżonej do MB 149) ustrzelisz.

Po zakupie Sailora Professional Gear Realo zastanawiam się, czy nie sprzedać wszystkich pozostałych piór w swojej skromnej kolekcji i nie kupić jeszcze jednego Sailora, lecz tym razem z cieńszą stalówką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość jest dla mnie idealna - pióro jest stosunkowo krótkie, ale za to grube i po założeniu skuwki idealnie leży w mojej dłoni.

Urzekł mnie też wygląd tego pióra, w szczególności przezroczyste okienko podglądu atramentu.

Ale przede wszystkim stalówka!  :wub: Jest przepiękna! Dwukolorowa, wykonana z 21kt złota, dodatkowo pozłacana 24k złotem i rodowana. Do tego niesamowicie gładko pisze. Mam H-M (Hard-Medium), ale wbrew opisowi jest bardzo miękka i nawet lekko flexuje, aczkolwiek trzeba uważać, żeby nie przesadzić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałabym wybierać pomiędzy tymi modelami wybrałabym Pelikana. Co prawda mam Sailora 1911 Large a nie Realo ale i ile się nie mylę w Realo montują takie same 21 ct stalówki jak w Large więc te pióra różnią się tylko systemem napełniania i wagą.

 

W moim Sailorze podobnie jak Mr.Orz mam stalówkę HM i generalnie zgadzam się z jego odczuciami z malutkim wyjątkiem co do jej gładkości. Owszem przyjemnie sunie po papierze ale nie jest to najgładsza stalówka na świecie (przynajmniej w moim przypadku). Nigdy jednak nie maiłam problemu z pisaniem. A co do wadliwej stalówki o której wspomniałeś to raczej zainteresowałabym się jak serwis/sklep zareagował na reklamację i jak sprawa została wyjaśniona bo to właściwie znaczy troszkę więcej niż wada w piórze.

W M800 mam stalówkę M w porównaniu do Sailorowskiej jest o wiele gładsza i mniej miękka (ale nie twarda) a do tego bardzo przyjemnie "szumi" podczas pisania. W mojej opinii właściwości pisarskie M800 ma lepsze, jednak Sailor dużo mu nie ustępuje i może przejąc pierwszeństwo jeżeli ktoś nie do końca lubi bardzo gładkie stalówki a za to oczekuje tej miękkości którą Sailor oferuje.

 

Jeżeli lista potencjalnych nabytków nie jest jeszcze zamknięta i proponowałabym pooglądać jeszcze pióra Omas. Szczególnie model Arte italiana Paragon.

Edytowano przez Yennefer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...