Skocz do zawartości

Drogie, dobre pióro nie z Ameryki (pomoc wyboru)


Polecane posty

Witam, ponieważ jestem dość wybredny jeśli chodzi o pióra, postaram się wam wyłuszczyć o jakie pióro mi chodzi:

Polećcie mi pióro nie z USA, nie z Kanady, najlepiej ze złotą lub srebrno-złotą stalówką z przedziału cenowego 500 - 1500zł, może być to pióro japońskie, chińskie, europejskie, nawet afrykańskie :D jeśli takowe są ale nie z Ameryki.

 

Ja zanotowałem tu kilka modeli piór które "wpadły mi w oko":

 

1.Pelikan Souveraen M600

 

2.Platinum 3776 Maki-e Kikyo

 

3.Aurora Ipsilon

 

4.Sheaffer Legacy Heritage 9030

 

5. Pilot Justus 95

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

W tym przedziale zmieścisz już Pelikana M800.

 

Generalnie jest cała masa modeli w tym przedziale cenowym - pooglądaj sobie wiodące marki, zobacz co Ci się podoba. Przy tak skąpych informacjach, jakie podałeś trudno cokolwiek doradzić.

 

Przykładowe marki: Montblanc, Pelikan, Sailor, Pilot, Platinum, Waterman, Visconti, Aurora... itd itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wiele piór, może uściślę trochę tą wypowiedź chodzi mi o nowe pióro wiec chyba Montblanca w tym przedziale nie kupię ze złotą czy srebrno-złotą stalówką no chyba że model Chopin, a Waterman nie jest przypadkiem amerykańskim piórem? O ile się nie mylę Parker go kupił?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waterman był na początku marką amerykańską, ale później został przejęty przez swój francuski oddział i od kilkudziesięciu lat jest właściwie marką francuską z siedzibą w Paryżu. Obecnie należą do jednego koncernu wraz z Parkerem - Newell Rubbermaid

A jeśli patrzysz na pochodzenie właściciela danej marki, to cóż... Amerykańskiego Sheaffera posiada francuski BIC ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieeee, bez żartów, chodzi o markę która jest europejska lub azjatycka, w sensie powstała w Europie lub Azji, już nie wnikając jakie są pakiety własnościowe (oczywiście najlepiej było by żeby pieniądze trafiły do wykonawcy z tych właśnie rejonów)

Co sądzicie o tym Pelikanie M600?

Jaka jest różnica między modelami M600 i M800, czy tylko w wielkości piór?

Czy zdobędę oryginalną M800 poniżej 1500zł? I gdzie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieeee, bez żartów, chodzi o markę która jest europejska lub azjatycka, w sensie powstała w Europie lub Azji,

W takim razie Sheaffer odpada.

Pewnie skończysz z ptaszyskiem, ale ja nie pomogę, nie znam się na Pelikanach czy innych, szczególnie w tym przedziale cenowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale marka jest europejska rbit9n i o to mi chodziło.

Tsyrawe ty chyba się dobrze wypowiadasz o tych pelikanach z tego co pamiętam? No i posiadasz M800? Co sądzisz o tym Platinum które wymieniłem na górze? 

Dawid boję się kupować na Ebayu, wolę jakąś polską cacaną stronkę lub oficjalną producenta, choć ten pewnie ma zawyżone ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak? hmmmmm... boję się takie drogie rzeczy kupować na Ebayu szczególnie że moi koledzy mówią że dużo podróbek tam jest. Jak to ogarnąć powiedz?

 

Najprościej: dokładnie czytając opisy i konsultując ewentualny zakup z osobami mającymi duże doświadczenie z piórami danej marki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam M800 i mam burgundowego Platinum 3776. Zdecydowanie wolę M800: świetnie wygląda, lepszy dla mnie ciężar, znakomicie pisze. Nie mogę sie przyczepić do właściwośći pisarskich Platinum, to na pewno, jednak przegrywa ono "wizualnie i organoleptycznie". Wiem, że to subiektywne, ale trzymając Pelikana w reku, czuje, że trzymam porządne, solidne pióro o bogatej historii i tradycji. 

 

Jest jeszcze jedno – jak już gdzieś wspominałem, Palatinum zesikalo sie raz. A taki incydent na zawsze zmienia moje stosunki z piórem, nie mogę już mu ufać. Takie moczenie toleruje u wiekowych piór i inaczej z nimi sie obchodzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...