Skocz do zawartości

Pelikan M205


atuzi

Polecane posty

Też jestem wyluzowany. Nie dojrzałem jednak konstruktywnej krytyki, tylko kpinę w postaci odesłania do podręcznika dla kaznodziejów. Więcej jakoś nie widzę potrzeby dodawać w tej materii.

Ale rbit9n chyba mówił serio - jest znany z niekonwencjonalnego podejścia do wszystkiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Czytając to wszystko, nasuwa się mi powiedzonko :

Psy szczekają, a karawana idzie dalej.

Rób @atuzi swoje !

Oprócz malkontentów masz wierną i oddaną grupę odbiorców Twoich prezentacji.

Malkontentom zaś proponuję pokazać w tej materii co potrafią i spróbować zrobić to lepiej niż kolega @atuzi.

Bardzo łatwo jest wybrzydzać, trudniej o wiele, zakasać rękawy i coś zrobić.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się nie wtrącać, ale widzę, że sprawie nie pozwolicie położyć się spać. Jest takie powiedzenie, że jeśli już trzecia osoba mówi, że jesteś pijany, to nie dyskutuj lecz połóż się spać.

Ewidentnie poziom dźwięku w klipach Atuziego jest poniżej poziomu głośności zapewniającego komfort słuchania. Sprawy nie polepsza monotonny, nisko brzmiący komentarz.

Nie zauważyłem żadnych komentarzy kierujących się złą wolą. Kto inny ma być krytyczny, jak nie koleżanki i koledzy z forum. Na miejscu autora, wysłuchałbym wszystkich opinii i zastanowił się jak wprowadzić ulepszenia. Można oczywiście uważać, że wszystko jest w porządku, odrzucać niewygodne uwagi i robić swoje po staremu.

Jeśli można coś zrobić lepiej, to dlaczego tego nie skorzystać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, że mam nudny głos. Nie zmienię go operacyjnie. 

26000 obejrzeń moich filmów i dopiero teraz ktoś mi pisze, że mam nudny głos. :) Trzeba było mówić wcześniej, to bym się nie odzywał. Teraz będę dalej tak nudTez

Też mam taki "rozrywkowy głos"cierpie razem z Tobą hi hi.Myślę że nie tylko ja bardzo cenie Twoje prezentacje.Serdecznie pozdrawiam tez z Bytomia(Miechowice)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, to muszę powiedzieć, że linia modelowa Pelikana M205, to wdzięczna dla kolekcjonera i użytkownika piór działka.

Mój "ogródek" jak dotąd liczy 5 egzemplarzy z tej linii.

73fbbb74050f2a66.jpg

Cała wydana seria, jak dotąd liczy 8 egzemplarzy.

Oto zdjęcie kompletnej serii usera FPN @sargelaton'a.

00823f2a7bb3d1d5.jpg

Można więc powiedzieć, że jak dotąd wyrobiłem 5/8 normy  :D .

W kolorze czarnym i żółty duo są dostępne. To tylko kwestia kasy. Gorzej będzie znaleźć całkowicie transparentne, ale pewnie da się kiedyś je upolować.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając to wszystko, nasuwa się mi powiedzonko :

Psy szczekają, a karawana idzie dalej.

Rób @atuzi swoje !

Oprócz malkontentów masz wierną i oddaną grupę odbiorców Twoich prezentacji.

Malkontentom zaś proponuję pokazać w tej materii co potrafią i spróbować zrobić to lepiej niż kolega @atuzi.

Bardzo łatwo jest wybrzydzać, trudniej o wiele, zakasać rękawy i coś zrobić.

zdrówka

Rzadko się odzywam na forum, ale dyskusja poruszyła mnie mocno i nacisnęłam "napisz".Zgadzam się w 200% z Konisem, 

Dodam jeszcze,że obejrzałam wszystkie filmiki Atuziego i bardzo lubię jego głos.

Mam prośbę do dających "dobre rady". Postarajcie się to robić taktownie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie o skalę chodzi, ale o podejście takie, że jak ktoś czegoś nie robi, to ma zamknąć mordę, bo ma być tylko akceptacja i aplauz. kolega robi coś publicznie, więc się sam wystawia na krytykę, a gdy taka nadchodzi, pisze, że jak się nie podoba, to żeby ignorować, a drugi mister balon na łodzi, każe mi samemu kręcić filmy. to ja Wam inaczej poradzę, zatrudnijcie się w sklepie i tak mamroczcie pod nosem, a jak klienci zaczną się skarżyć, powiedzcie, żeby kupowali gdzie indziej, albo najlepiej niech sobie założą własny sklep. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatrudnijcie się w sklepie i tak mamroczcie pod nosem, a jak klienci zaczną się skarżyć, powiedzcie, żeby kupowali gdzie indziej, albo najlepiej niech sobie założą własny sklep. 

Mylisz pojęcia. Ja tu niczego nie sprzedaję. Wygłaszam swoje opinie. Mimo, że sygnowane jest to logo sklepu, to są to moje opinie. Nie oferta handlowa. To prezentacja. Taki przyjąłem styl. Sklep zaakceptował taki sposób prezentacji, bo na inny - handlową euforię i ekstatyczne nakłanianie do zakupu - pewnie bym się nie zgodził. Może się ten styl nie podobać, ale ja nie mam obowiązku się podobać. Mam nadzieje, że moje opinie są pomocne. Mam potwierdzenie od wielu osób, że tak. Mogą być uwagi co do jakości, to staram się poprawiać, ale moje opinie i sposób ich wygłaszania jest mój. Jak widać w moich filmach nie ma reklam, ja na tym nie zarabiam. Robię  to, co sam chciałbym zobaczyć w internecie, prezentacje, na których pokazane są detale pióra, jego możliwości, wady i zalety. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ oczywiście że sprzedajesz. sprzedajesz wiedzę.

więc albo Ci zależy, abym kupił Twą wiedzę, albo nie. jeśli nie, to faktycznie możesz mi kazać siebie ignorować, kręcić własne filmy lub co innego.

ale niech będzie, że tylko wyrażasz opinię o danym piórze.

do wyrażania opinii potrzebna jest komunikacja, do komunikacji potrzebna jest emisja głosu, do emisji głosu potrzebny jest podręcznik. taki podręcznik to na przykład podręcznik dla kaznodziejów.

jak dla mnie Twoje wyrażanie opinii leży przez komunikację. wyraziłem to w pierwszym moim wpisie w tym wątku, używając niefortunnego skrótu myślowego. moja wina, nie zrozumieliśmy się, znaczy komunikacja zawiodła. widzisz, małe niedomówienie, a skończyło się tym, że Ty się naburmuszyłeś, a niektórzy koledzy zaczęli mnie wysyłać do Bollywood i tak dalej. także będę trzymał kciuki, żeby było lepiej. albowiem powiadam Wam: „w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forach nie używam, na blogu, używam. co prawda napisałem kilka wpisów na blogu bez wielkich liter, ale koledzy zwrócili mi uwagę, że dłuższe teksty pisane bez wielkich liter na początku zdań są nieczytelne i ciężko się je czyta, więc wpisy starsze poprawiłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale toczycie pianę. Ja się przyznam że Twoje filmy oglądam dla przyjemności - wiem że raczej tych piór nie kupię, bo to jeszcze nie mój pułap cenowy, ale oglądam bo mnie to relaksuje - spokojny, stonowany głos, wszystko pokazane, rozkręcone, przybliżone, podoba mi się, jednocześnie rozluźniające i informatywne filmiki. Może faktycznie trochę cicho, ale (przynajmniej na mojej konfiguracji sprzętowej) wystarczy podkręcić głośność do połowy i wszystko słuchać wyraźnie.

Edytowano przez Zero
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też jest za cicho.

Co ciekawe muzyczka na początku jest ok - nie słychać przy tworzeniu różnicy w natężeniu dźwięku pomiędzy nią a nagranym komentarzem? Przy pierwszym filmie który obejrzałem miałem wrażenie, że został nagrany w nocy w jednym pokoju z małym dzieckiem które udało się uśpić z problemami i dlatego trzeba szeptać. Skojarzyło mi się z tym wideo 

(z tym, że tam jest to celowy zabieg). Uznałem, że cóż - każdy ma jakąś prozę życia więc lepiej gdy trzeba obejrzeć materiał podgłaśniając dźwięk w słuchawkach lub bez komentarza niż gdyby nie miało być filmu wcale.

Nie masz możliwości podgłośnienia dźwięku już nagranego? Rozumiem obawę o przesterowania ale szumów za wiele w nagraniu nie słyszę więc nie powinny się drażniąco wybić. Robiłem tak z czymś co ostatnio nagrywałem rodzinnie i zrozumienie u odbiorców się poprawiło (choć tam się zbytnio uwypukliły zakłócenia, oddechy itp.). Tam najpewniej pomógłby wspominany przez ciebie mikrofon więc może razem z wymianą będzie lepiej.

Kojarzyłem, że w którymś z twoich filmów było lepiej - teraz nie umiem go odnaleźć ale już przykładowo w "Książka Parker Vacumatic" jest lepiej.

Co do emisji głosu to jedni mają lepsze predyspozycje inni gorsze ale może warto by zapytać kogoś kto się na tym naprawdę zna co można by łatwo poprawić. Mówisz spokojnie, nie spiesząc się (co niektórym się zdarza - w tym mi) ale nie wiem na ile masz doświadczenie więc może da się coś zmienić. Widzę to bardzo wyraźnie po nagraniach głosu mojego ojca który jest wykładowcą - moje koszmary przewyższa po wielokroć ale poza moim przytkanym wiecznie nosem jest u niego właśnie doświadczenie jak mówić.

I proszę mi się tu nie obrażać jeden z drugim na siebie! ;-) Trochę krytyki nigdy nie zaszkodzi (wszak nie chcemy oglądać w galerii takich zdjęć: NEW+3.jpg

a z drugiej strony czytając więcej postów rbit9n zakładam, że ma trochę kąśliwy styl wypowiedzi i lekko trzeba go odfiltrować aby uzyskać prawdziwy przekaz.

A już zupełnie na koniec: filmy wnikliwe i zawierające sporo informacji więc jak najbardziej warto je robić i publikować. Tylko ciut głośniej żebym słyszał :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...