Skocz do zawartości

Pióro z tłoczkiem/pompką i nabojami


Polecane posty

Wybacz Ann, że nie podałam konkretów, bo jeśli chodzi o pióra, to jestem kompletnie niezorientowana. Zwykle pisałam swoim szkolnym piórem Zenith Omega. Teraz chcę kupić dla siebie pióro do ok. 100 zł z możliwością wymiany naboju na tłoczek, ponieważ podobają mi się kolorowe atramenty i chciałabym spróbować czegoś innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie do każdego (poza paroma wyjątkami) współczesnego pióra wiecznego na naboje można zamontować tak zwany "konwerter" - wkłada się go jak zwykły nabój, ale poza zbiorniczkiem ma też tłok z pokrętłem lub pompkę do zasysania atramentu. Generalnie jakie pióro na naboje nie wybierzesz, raczej będzie na rynku pasujący do niego tłoczek ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to lecimy najprostszą metodą - odpal allegro czy inne ceneo, wpisz "pióro wieczne", ustaw interesującą Cię cenę i przejrzyj oferty nowych piór. Jeżeli kształt/kolor przypadnie Ci do gustu, to wklej aukcję czy nazwę modelu, a wtedy będziemy wyjaśniać + i - Twoich propozycji, wspólnie będzie łatwiej wybrać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na Forum

Nie jestem pewien czy ten model ma załączony w opakowaniu konwerter. Mój Pilot 78g ma. Pytanie najlepiej zadać sprzedającemu, powinien Ci sprecyzować czy z konwerterem czy bez, i ewentualnie ile kosztuje dodatkowy konwerter. Wybór do 100 zł chyba niezły. Pamietaj, że japońskie pióra mają zaniżoną tzw. tęgość, czyli grubość kreski. To co w Europie jest oznaczone jako F (fine) w Japonii jest M (Medium). Jednym słowem - japońskie stalówki piszą cieniej niz europejskie.

Edytowano przez MarcinEck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nilfein

Łyka, łyka. Standardowy konwerter pewnie też łyknie (tu marka obojętna, oby konwerter był standardu "international"). Kwestia tylko, czy konwerter wlezie w pióro. Najlepiej idź do sklepu, poproś sprzedawcę o Pilota MR i konwerter i sprawdź. No, chyba że ktoś na Forum testował?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tak do końca. Mam konwertery Watermana  i nie pasują mi do Inoxcroma. Obie marki są w standarcie na naboje international i naboje takie w Inoxcromie funkcjonują bez problemu. Konwerter Watermana jest troszke większy, nabój WM pasuje, Pelikana też. Nie wiem co jest grane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na Forum

Nie jestem pewien czy ten model ma załączony w opakowaniu konwerter. Mój Pilot 78g ma. Pytanie najlepiej zadać sprzedającemu, powinien Ci sprecyzować czy z konwerterem czy bez, i ewentualnie ile kosztuje dodatkowy konwerter. Wybór do 100 zł chyba niezły. Pamietaj, że japońskie pióra mają zaniżoną tzw. tęgość, czyli grubość kreski. To co w Europie jest oznaczone jako F (fine) w Japonii jest M (Medium). Jednym słowem - japońskie stalówki piszą cieniej niz europejskie.

Chyba raczej jest odwrotnie, to Europa zawyżyła grubość kreski. Europejskie F nie pisze jak F pisać powinno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...