Skocz do zawartości

Jak napełnic starego eyedroppera?


Polecane posty

Przyszedł dziś do mnie staruszek Swan, mój pierwszy eyedropper. Nie mam pojęcia jak go napełnić :) nie widze ani nie wyczuwam żadnego miejsca które by się miało odkręcić, pióro wygląda jak całość. Jednocześnie w środku ewidentnie był atrament, bo mi się pomieszał z moim kiedy zanurzyłam stalówkę w atramencie a teraz to już chyba on tylko płynie.

 

any ideas?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da rady, kręciłam wszystkim co się dało. Pióro zostało niestety dobrze wygładzone, do tego stopnia że skuwka która powinna się zakręcać nie ma na co się zakręcać i się ją po prostu nakłada (o dziwo trzyma się) czy jest szansa że ktoś hmm no nie wiem "zapiekł" to miejsce, które winno sie odkręcać?

 

fe96e5a9f86ac1cdmed.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj znalazlam aukcje z tym modelem, moze te zdjecia pomoga, widac gdzie powinno sie dac rozkrecic

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Antique-Fountain-Pen-Mabie-Todd-The-Swan-Pen-4660-C-Gold-14ct-nib18ct-bands-/231174768668?nma=true&si=YXYBPP%252B%252FTHGIGWKhZBsFshIEKTI%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

 

eee, blad powiekszylam zdjecia... Nie widac:/

Edytowano przez foxy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkrecenie przy sekcji jest logiczne... Tylko czy na pewno?

A koncowka piora za druga obroczka nie jest czasami ruchoma?

Poszlabym za rada Ann, przynajmniej poki co nie musisz sie bac o ew zniszczenia.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Znalazlam cos takiego, moze akurat wskazowka?:

dscf5373edit.jpg?w=630

 

A tutaj o eyedropperach Swana, moze to sie chociaz przyda, ladnie opisane poszukiwania miejsca gdzie to moze byc, i komentarze pod notka tez moze jakos Cie naprowadza  :)) Ogolnie sam artykul sadze, ze pomocny. 

http://goodwriterspens.com/2012/07/05/disassembling-a-mabie-todd-swan-eyedropper-filler/

 

Powodzonka :)

 

Wicej nie znalazlam  :bezradny:

Edytowano przez foxy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, w drodze do domu, albo do pracy, jak wolisz, zahacz o dział motoryzacyjny, albo o stację benzynową i kup taką podkładkę, zabezpieczającą drobne precjoza przed ślizganiem się. ja w leklerku płaciłem 3zł za sztukę. dzięki tej podkładce, można odkręcić to i owo. albo ściągnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środku poza atramentem nie powinno być zupełnie nic ;) bierzesz strzykawkę lub zakraplacz i wlewasz atrament tak, żeby nie dotykał gwintu (!). Następnie smarujesz gwint przy sekcji czymś co masz pod ręką - najlepiej silicone grease (tłumaczenie?) lub wazeliną, ewentualnie bardzo tłustym kremem (nie nivea tylko np. Epikrem). Zakręcasz tak do 2/3, odwracasz piórko stalówka do dołu i dokrecasz nad chusteczka. Powinna wylecieć jedna czy dwie krople atramentu. I już.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...