Skocz do zawartości

Poszukuję pióra, które pisze tak:


Polecane posty

Weż kup zestaw Herlitza do kaligrafii

http://www.amazon.de/Herlitz-8623001-5-teiliges-Calligraphy-Set-Schreibvorlage/dp/B000S5N5TU

koszt ok.25-35zeta

a jak nie ma w okolicy to pałeczki do chińszczyzny (w Realu w dzale sprzętu kuchennego), zatemperuj i ucz się pisać dużymi literami z jakiegoś dobrego wzornika italiki, jest ich mnóstwo (wbij do Grafiki hasło Italic hand).

Jeśli złapiesz bakcyla, to zakup Parallel Peny.

Na stalówki fleksujace będzie czas póżniej (jeśli dotrwasz), moim zdaniem logicznie jestj zaczynać naukę kaligrafii od stalówek ściętych.

Jeśli dotrwasz, kup obsadkę skośną i stalówkę Gillot 303 (tak z 10 szt.) - ma je sklep Kaligraf na przykład, oraz ryzę papieru Navigator i ucz się Copperplate'a. Po jakimś 1000 kartek A4 zacznie być... no w miarę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie zagmatwałem sprawę. Muszę faktycznie wybrać jakiś  krój pisma, a potem dobrać narzędzia.

Foundational wydawał mi się dość prosty dla niewyćwiczonej ręki dlatego zaczynałem od niego.

Jeśli już mam taką stalówkę to z chęcią sprawdzę krój Copperplate. Choć mocno będę to kaleczył :D

inkyzen - Całkiem fajny zestaw za rozsądne pieniądze!

Poszukam w okolicy i jeśli dorwę to sprawdzę jak mi pójdzie z italicą :) (choć już widzę, że nie będzie łatwo szukać)

Dzięki za pokierowanie bo błądzę strasznie.

Edytowano przez Mercury
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już właścicielem zestawu do Kaligrafii Herlitz który polecił inkyzen.

Dość ciekawa i miła historia zakupu:

Bardzo ciężko jest znaleźć ten zestaw w sklepach internetowych (a jeszcze dobrze by było aby owy sklep znajdował się w moim mieście). Głównie zestawy znajdowały się w Niemczech. Znalazłem więc Polski oddział Herlitz i wysłałem maila z prośbą o pomoc w poszukiwaniach.

Herlitz odpisał dość szybko. Podali mi numer do ich handlowca działającego w moim mieście. Zadzwoniłem więc i zapytałem o zestaw. Handlowiec oczywiście nie sprzedaje w detalu, ale zdradził mi, że niedawno te zestawy dostarczał do hurtowni papierniczej (i tu uwaga) raptem jedną ulicę dalej od mojego miejsca pracy!

wyskok na 3 minuty i zestaw zakupiony :)

Mimo, że produkt za grosze i to w detalu, to spotkałem się z miłą obsługą - dzisiaj to rzadkość.

Wiara w ludzkość przywrócona.

Edytowano przez Mercury
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rittel dzięki za doprecyzowanie mojej płci. W sumie sama jestem sobie winna, bo wybrałam nick uniseks.

@Mercury

Teraz już nie ma zmiłuj się i musisz działać. Wybierz krój pisma, który Ci najbardziej odpowiada i ćwicz uparcie. Dla całkiem początkujących fajna jest Operina Arrighiego (znajdziesz całą książkę w pdf), ponieważ nie wymaga aż takiej perfekcji jak formalna italica czy foundational, w których oko ludzkie wychwyci każdą krzywo postawioną literkę, a krzywych liter będzie początkowo sporo.

Ćwicząc godzinę dziennie po miesiącu będziesz w stanie pisać tak:

http://www.paulantonioscribe.com/NewWebsite/Calligraphy5.FormalScripts.html

Końcówki z zestawu Herlitza radzę najpierw odmoczyć w detergencie, oba zestawy które kupiłam tego wymagały.

Gorąco radzę też rozpocząc naukę od najszerszej stalówki, wołowymi literami, wtedy dobrze widac niedociągnięcia. Dlatego dobrze się sprawdza kołonotatnik A4 położony poziomo.

Przesiadka na mniejszą stalowkę to będzie sama przyjemność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zacząć, czemu nie. Pióro wieczne ma jednak nad maczanką przewagę taką, ze jest transportowalne, a więc można (a nawet trzeba) ćwiczyć w każdej wolnej chwili i na czym bądż. To procentuje. A jak się już człowiek wprawi, to potem naraz pojawia się całe mnóstwo okazji do użycia pióra w terenie.

Co do zestawu Manuscripta, nie znam go, podejrzewam, że jakościowo wychodzi podobnie jak Herlitz, więc porównaj ceny i szerokość oferowanych końcowek. Herlitz ma 1.1mm, 1.5mm i 2.3mm. I ten zestaw szerokości jest bardzo ok., łącznie z tą najmniejszą.

Nie wiem ile kosztuje set Manuscripta, ale jeśli jest sporo droższy, to radziłabym na początek ze dwa Parallel Peny, świetne pióra. Albo trzy Plumixy-M,B i BB. Ale Parallel Peny wymiatają zdecydowanie.

Edytowano przez inkyzen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...