Skocz do zawartości

Czy drogim piórem można pisać na co dzień?


Polecane posty

Myślę, że dla własnego komfortu warto kupować pióra (samochody, ciuchy, itd.), z własnej półki cenowej, żeby nie trząść się potem nad każdym zadrapaniem i spokojnie sobie tego przedmiotu używać :)

No tak, ale jeszcze są zabojczo drogie, niebiańsko luksusowe i "w życiu bym się tego nie spodziewał", OMG prezenty.

Edytowano przez tsyrawe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest jeden parametr charakteru. Jeśli gubie rzeczy, to wynosze pióra tańsze ale dobrze piszące. To mi się czasem zdarzało więc teraz nie ryzykuje. Nie wynosze z domu piór starych, nieprodukowanych, tylko takie modele które można jeszcze kupić. A piór drogich to nie mam raczej, chociaż Pelikan M800 leży w piórniku i jest w domu używany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nilfein

Ja podchodzę do piór bardzo użytkowo, ale to może po części dlatego, że nie posiadam w swojej szufladzie nic, co można określić mianem "unikatu" lub "vintage". Owszem, mam swoje ulubione pióra, niektóre wykraczające poza wskazany powyżej budżet "studencki", ale nie mam oporów przed ich użytkowaniem. Po to w końcu je kupiłem, żeby mieć z nich maksymalnie dużo radości, prawda? Kupno pióra dlatego, że kosztuje kilka-kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy i tylko po to, aby włożyć je do gablotki jest dla mnie absurdalne. To tak, jakby ktoś nabył swoje wymarzone auto, od razu wstawił je do garażu i nigdy nie sprawdził, czy się dobrze prowadzi i czy te skórzane siedzenia są tak wygodne, jak twierdził sprzedawca.

 

Reasumując - pióro jest do pisania, a nie do oglądania. Niezależnie od ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióro do pisania. Naturalnie pewnie pióra traktuje się specjalniej niż inne. Ale nie mam niestety (albo i stety - jak kto woli) piór starych. Choć jedno gdzieś kiedyś przez łapki mi się przewineło. Używam wszystkiego. W zależności od nastroju i tego co akurat w piórnik wpadło.

 

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla każdego termin "drogie pióro" znaczy zupełnie co innego.

 

Ale może jest to wynikiem tego, że nie mam zbyt wiele piór, które mógłbym zaliczyć do drogich.

zdrówka

Właśnie kwestia oceny co jest drogim piórem. 

Co dla Ciebie jest "drogim piórem"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc, kupując pióro nie myślałem o nim w kategoriach - tanie, drogie.

Jak mi się pióro podobało i było mnie na nie w tym momencie stać, to je kupowałem. :).

Kusząc się na ocenę co jest drogie, a co tanie, mogę przyjąć, że tak do 2500 zet, to pióra tanie.

Powyżej tej kwoty - drogie. Oczywiście również "wynalazki" typu współczesny Parker IM, to też dla mnie jest piórem drogim,

bo nie spełnia wymagań, które muszą spełniać moje pióra :P.

I tak na poniższym zdjęciu przedstawiłem pióra w moim odczuciu tanie.

025812ca5390a0d6.jpg

Pióra drogie są na tych fotografiach.

853d77782bced128.jpg

1bd7ef91ec62b538.jpg

e7de1376ac4f9bc2.jpg

f75bef1f999a0562.jpg

Moje pióra mają służyć przede wszystkim do używania, czyli do pisania nimi, bez względu na cenę.

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Moje pióra mają służyć przede wszystkim do używania, czyli do pisania nimi, bez względu na cenę.

zdrówka

brawo :)

 

Pułap cen mam troszkę niższy, najważniejsze żeby sie podobalo i bylo użytkowe, ot po prostu :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...