Skocz do zawartości

Waterman Hemisphere - luz


Borek

Polecane posty

Witam, kilka dni temu kupiłem na allegro długopis Waterman Hemisphere GT. Niestety trochę się rozczarowałem, kiedy przyszła przesyłka. Otóż jest wg mnie mocno wyczuwalny luz między włączonym a wyłączonym długopisem (zanim zacznie się wysuwać wkład to około 2mm jest luzu). Mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi. Wydaje mi się, że w takim długopisie to nie jest normalna sprawa. Poszedłem nawet specjalnie do księgarni, żeby porównać z innym hemispherem i tamten sztywno chodził, ale to był chyba troszkę nowszy model, bo miał grubszą tę złotą obejmę, która jest w połowie długości długopisu. I moje pytanie brzmi czy to na pewno wada?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nilfein

Niestety, raczej tak. Długopis, który "otwiera się" za pomocą pokręcania korpusu powinien chodzić sztywno. Rozbierz go tak, jakbyś miał wymienić wkład i zobacz czy jest on równo osadzony. A może w środku jest nieoryginalny wkład?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do tego, że ten luz jest w górnej części długopisu między czarną, gwintowaną, końcówką do której wchodzi wkład a korpusem. Jest może możliwość wymiany tego plastikowego czarnego elementu? Jakby dało się to w miarę tanio zrobić to bym go nie odsyłał.

 

300tvfr.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nilfein

Jedyne doświadczenia, jakie mam z serwisowaniem WM dotyczą wymiany uszkodzonych/wadliwych stalówek. Przynajmniej w przypadku "budżetowych" modeli (Hemisphere, Expert) nie da się kupić samej stalki - trzeba wziąć całą sekcję. W przypadku reklamacji - zazwyczaj również dają nową sekcję. Na zasadzie analogii zakładam, że w długopisach może być tak samo. Jeśli masz kartę gwarancyjną i dowód zakupu - reklamuj śmiało. Jeśli to nie uszkodzenie mechaniczne, a wada fabryczna - powinieneś dostać nowy długopis lub przynajmniej jego górną część.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...