Jump to content

Waterman Hemisphere - luz


Borek

Recommended Posts

Witam, kilka dni temu kupiłem na allegro długopis Waterman Hemisphere GT. Niestety trochę się rozczarowałem, kiedy przyszła przesyłka. Otóż jest wg mnie mocno wyczuwalny luz między włączonym a wyłączonym długopisem (zanim zacznie się wysuwać wkład to około 2mm jest luzu). Mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi. Wydaje mi się, że w takim długopisie to nie jest normalna sprawa. Poszedłem nawet specjalnie do księgarni, żeby porównać z innym hemispherem i tamten sztywno chodził, ale to był chyba troszkę nowszy model, bo miał grubszą tę złotą obejmę, która jest w połowie długości długopisu. I moje pytanie brzmi czy to na pewno wada?

Link to comment
Share on other sites

Guest nilfein

Niestety, raczej tak. Długopis, który "otwiera się" za pomocą pokręcania korpusu powinien chodzić sztywno. Rozbierz go tak, jakbyś miał wymienić wkład i zobacz czy jest on równo osadzony. A może w środku jest nieoryginalny wkład?

Link to comment
Share on other sites

Doszedłem do tego, że ten luz jest w górnej części długopisu między czarną, gwintowaną, końcówką do której wchodzi wkład a korpusem. Jest może możliwość wymiany tego plastikowego czarnego elementu? Jakby dało się to w miarę tanio zrobić to bym go nie odsyłał.

 

300tvfr.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest nilfein

Jedyne doświadczenia, jakie mam z serwisowaniem WM dotyczą wymiany uszkodzonych/wadliwych stalówek. Przynajmniej w przypadku "budżetowych" modeli (Hemisphere, Expert) nie da się kupić samej stalki - trzeba wziąć całą sekcję. W przypadku reklamacji - zazwyczaj również dają nową sekcję. Na zasadzie analogii zakładam, że w długopisach może być tak samo. Jeśli masz kartę gwarancyjną i dowód zakupu - reklamuj śmiało. Jeśli to nie uszkodzenie mechaniczne, a wada fabryczna - powinieneś dostać nowy długopis lub przynajmniej jego górną część.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...