Skocz do zawartości

jaki ołówek do zielonego Hemisphere?


Polecane posty

Dzięki Wam udało mi się nabyć pióro dokładnie takie jakie chciałam. Zielony Hemisphere:

 

f1d0e5cb18ee4d26med.jpg

 

tylko teraz pojawił się kolejny problem ;) chcę ołówek automatyczny, który by pasował do niego, czyli był metalowy ciemnozielony ze srebrnymi wykończeniami, no i nie kosztował fortuny. Najlepiej tak do 50 zł, ale chyba to będzie niemożliwe. No 100 zł max jestem w stanie na ołówek wydać. Ktoś coś gdzieś widział, ktoś coś wie?  redface

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś, aby nabyć ołówek od kompletu (tzn. hemisphere)?

Co prawda nie widziałem zielonych, ale jak pióro jest zielone, to ołówki pewnie też. Raczej w założonej kwocie się nie zmieścisz, ale za to mieć zestaw - to podwójna przyjemność.

 

Pozdrawiam

 

no właśnie problem polega na tym, że nie mogę znaleźc do kompletu zielonego ołóka Watermana ;) a może ja szukać nie umiem?..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no 145 dolarów za ołówek nie dam, marmurkowy mi nie będzie pasować, ale dzięki za propozycje :)

 

Nilfein, masz na myśli stalowy w kolorze stalowym, czy zielony? Bo ja muszę mieć zielony, żeby był ładny komplet ;) nie musi być Watermana, ale musi być ciemnozielony, metalowy i ze srebrnym wykończeniem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być ciemnozielony, ze srebrnym wykończeniem i tani, to może Faber-Castell TK-Fine? Tylko niestety nie jest z metalu, a i kształtem niespecjalnie przypomina Hemisphere -- za to na jakość nie można narzekać, no i cena jest śmiesznie mała (kupiłem taki niedawno za mniej niż 15 PLN). Jako rozwiązanie tymczasowe powinien się nadać, bo z kupnem ołówka do kompletu z nawet -- wydawałoby się -- bardzo popularnym piórem możesz mieć problem. Sam kiedyś przez ponad pół roku polowałem na taki do czarnego Sonneta CT: nie to, że za drogo, po prostu nigdzie go nie było.

 

A, jeszcze jedno: te 145 dolarów to chyba jest za cały zestaw ołówek + długopis.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akmac, dziękuję, ale ołówek już mam, taki zielony i różowy:

 

a7df4819f6b0f6e20c6531c3f159a1f3.jpg

 

tylko że nie pasuje to plastikowe coś do watermana :( no nic, będę szukać, może na coś się natknę :)

Tylko że to nie są ołówki Faber Castell TK-Fine.

 

To jest: (kilkunastoletni już)

ro7KCWu.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to nie są ołówki Faber Castell TK-Fine.

 

To jest: (kilkunastoletni już)

 

wiem ;) chodziło mi o to, ze zastępcze mam póki co, a TK fine też nie pasuje tak ładnie do lakierowanego watermana :) 

 

Coś mi się zdaje, że nie znajdę dostojnego zamiennika i będę polować na ciemnozielony ołówek watermana do kompletu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się miotasz dziewczyno!

Zawsze są dwa wyjścia z sytuacji:

1. kupić oryginał (długopis+ołówek) WM za jedyne 145$ na e-zatoce, lub

2. kupić zamiennik tutaj:http://www.kolekcja-millenium.pl/pl/dlugopis.php?s=8&k=13, będzie odpowiednio taniej, a też ładnie  ;)

 

Zakup samego ołówka WM Hemi Saphire CT, to bardzo trudna sprawa. Łatwiej już chyba trafić szóstkę w Lotto.

 

wujek Dobra Rada    

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycje Faber-Castell się już przewijały, ale modelu TK-Fine Vario L jeszcze nie zauważyłem, a wydaje mi się, że to może być to:

 135500-S-R-01.jpg

Miałem Vario L czas temu.

I muszę to powiedzieć. Jest to najgorszy ołówek serii TK, jakim kiedykolwiek pisałem.

Korpus bardzo długi, lekki - tani plastik i wykończenia...

Uwielbiam natomiast tańszy i moim zdaniem perfekcyjny zielony ołówek serii TK-FINE 9715.

Oczywiście to tylko moje zdanie.

Nie żebym zniechęcał, bo a nóż Przedmówcy Vario L, przypadnie do dłoni i będzie bardzo uradowany mogąc nim zapisywać strony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...