Skocz do zawartości

Chcę oskubać Pelikana...Pelikan M200, Pelikan M250


Ad4mPP

Polecane posty

Hej,

Dziś doleciał do mnie mój Pelikan M250 w czerni :)

Zalałem go Mąblą Royal Blue i.... (werble)... niestety nie powala... stalówka pisze dość sucho, żeby zastartował trzeba go docisnąć do papieru (lekko bo lekko ale jednak..., moja lama startuje przy najdelikatniejszym nawet muśnięciu), źródłem problemu może być to, że jedno skrzydełko jest minimalnie (pewnie jakieś pół milimetra) wyżej niż drugie... muszę się zastanowić co z tym fantem zrobić ;) BTW wydaje mi się, że stalówka pomimo oznaczenia H jest miększa od tej w lamy... ale może tylko mi się wydaje :)

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalałem go Mąblą Royal Blue i.... (werble)... niestety nie powala... stalówka pisze dość sucho, żeby zastartował trzeba go docisnąć do papieru (lekko bo lekko ale jednak...

W mojej 250tce też było podobnie - potrzebowało chwilki na rozpisanie. Choć ja nie sociskałam tylko potrzymałam chwilę w pionie bardzo delikatnie strzepując. Może nie pisze tak zupełnie sucho ale zdarza mu się 'przerwać' linię przy bardziej zamaszystym ruchu. Dawałam próbki pisma w recenzji - popatrz, może to wygląda podobnie. Niemniej jednak różnica w skrzydełkach chyba nie powinna występować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Malwes, mogłabyś mi podać link do tej recenzji M250, bo jakoś nie mogę znaleźć?

Kupiłem także Pelikana M250 (http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/51-jakie-pioro-dzisiaj-kupiles/page__st__140). Od tego czasu intensywnie go użytkuje, jednakże gdy zostawię piórko niezamknięte na około 2 minuty, to podaje bardzo ciemny atrament. Zaobserwowaliście podobne zjawisko w swoich?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby zastartował trzeba go docisnąć do papieru (lekko bo lekko ale jednak..., moja lama startuje przy najdelikatniejszym nawet muśnięciu), źródłem problemu może być to, że jedno skrzydełko jest minimalnie (pewnie jakieś pół milimetra) wyżej niż drugie... muszę się zastanowić co z tym fantem zrobić

Rozpisz go.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...