Skocz do zawartości

Chcę oskubać Pelikana...Pelikan M200, Pelikan M250


Ad4mPP

Polecane posty

Tworząc ten post chciałem się z wami serdecznie powitać na nowej platformie (oficjalne przywitanie na starym adresie) i prosić o pomoc w wyborze Pelikana.

Planuję zakupić ładne i fajnie piszące piórko za kwotę do 300 zł i po przewertowaniu wieeelu stron i tematów na forum jestem zdecydowany na któregoś z dorodnych ptaków. Konkurentami są Pelikan M 200 za ok 250 zł oraz Pelikan M 250 z 299 zł i w związku z tym mam parę pytań:

1) czy piórka różnią się czymś oprócz stalówki?

2) M250 znalazłem ze stalówka oznaczona HF (sprzedawca mówi, że to normalna Fka ale po coś ktoś to H tam umieścił... co ono oznacza?)

3) czy warto w ogóle dopłacać te 50 zł do 250?

z góry dziękuje za pomoc.

pozdrawiam

Adam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Na pewno wachlarzem wykończeń, ale pewnie zaraz ktoś bardziej kompetentny uszczegółowi.

2) Starsze stalówki były jeszcze oznaczane na twardość (hart - twarda).

3) Według mnie, 50 zł warto. Przy 150 zł różnicy bym się zastanawiał, bo to już inne widełki. 50 zł to cena butelki lepszego (deklaratywnie) atramentu, a zyskasz pewność, że pozłota nigdy nie zejdzie. :P

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już musi się wypowiedzieć użytkownik obu przyrządów. Ja na HEF trafiłem tylko w modelu ze złotą, ale do połowy krytą stalówką, więc konstrukcyjnie jest dodatkowo usztywniona. Wydaje mi się, że HF będzie odpowiednikiem dzisiejszego, zwykłego F. Lamy nie pisałem żadnym. Dopiero zacząłem ciułać na Dialoga 3 i ktoś mi złośliwie wyskoczył na Allegro ze stosunkowo niedrogim MB 149. No i wracam do pierwotnej akumulacji... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się długo nie zastanawiaj, bo za chwilę okaże się, że Pelikana 250 ze stalówką HF już nie ma.

Ile sobie życzą na eBay, można zobaczyć tu :

http://www.ebay.pl/itm/Pelikan-Kolben-Fuller-M250-fountainp-pen-12C-500-HEF-ni-/170690853031?pt=B%C3%BCro_Papier_Schreiben&hash=item27bdf7b8a7#ht_4608wt_954

Kupiłem takie pióro i bardzom z niego kontent.

Pióro z taką stalówką, to spora rzadkość, więc nie ma się co zastanawiać.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na nowej platformie forum. Mam podobny dylemat co Ad4mP. Czy Pelikan M250, tak zachwalany w tym temacie to ten http://allegro.pl/pelikan-m250-kolekcjonerskie-klasyk-w-wa-okazja-i1958331023.html? Ad4mP mówił, że kosztował 299 zł, ja znalazłem tylko taki egzemplarz. Powinienem niepokoić się tym, że ptak pochodzi z lat 80?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma za co :)

co do dowiadywania się czegokolwiek to pisałem do sprzedawcy czy ma jeszcze m250 maści czarnej, ale powiedział ze zostało mu już ostatnie i tylko bordowe... co do gwarancji producenta to nie mam zielonego pojęcia, ale jeśli chodzi o odpowiedzialność sprzedawcy to wydaje mi się że znajdą tu zastosowanie wszystkie postanowienia dotyczące sprzedaży konsumenckiej...

pozdrawiam

Edytowano przez Ad4mPP
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dobrze ze nie wierzysz w ten zbieg okoliczności, co więcej pisałem do sprzedawcy maile i okazało się że miał on na składzie jeszcze jedna czarna M250 tyle że z e stalówką HM które z radością zamówiłem :D przyznaje miałem szczęście i coś czuję że zrobiłem sobie idealny prezent pod choinkę :lol:

btw kontakt ze sprzedawcą bardzo dobry, komentarze wskazują że piórka sa zgodne z opisem B)

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...