Skocz do zawartości

Parker Sonnet medium italic


Polecane posty

W uzdrawianiu swojego charakteru pisma doszedłem do takiego momentu, kiedy potrzebne było mi pióro ze stalówką systemu italic, a raczej tym co się określa cursive italic. To znaczy nienachalny italic, miękko sunący po papierze. Do codziennego pisania. Kaligraficzne, ostre stalówki po pierwsze produkują zbyt oczywisty jak dla mnie efekt, a poza tym ich ostre krawędzie potrafią ostro spierać się z papierem o pierszeństwo przejazdu.

 

Niestety wśród współczesnych piór nie ma wielkiego wybóru. Znalazłem Sonneta ze zlatką italikową. Po jego nadejściu, okazało się, że drapie i pisze jak poczciwa emka a nie jakiś tam italic. Trzeba było zakasać rekawy.

Przeszlifowałem ręcznie iryd. Osobiste prace ręczne nad stalówką maja te zaletę, że można otrzymać dokładnie to, co się chce. Ja chciałem gładkość pisania i nieprzesadne zróżnicowanie grubości kreski, ale jednak zróżnicowanie. Polecam te metodę.

Może nastepnym razem zapragnę wiekszego italikowego efektu. Kto wie.

 

Fajne pióro, zaskakująco.

 

Sonnet%201.jpg

 

Sonnet%202.jpg

Edytowano przez tsyrawe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tsyrawe,...

 

Ciągle mnie inspirujesz, swymi rozwiązaniami moich problemów,… chyba mamy je takie same... ;)

 

no i cóż… ja bym chciał, podkreślam chciał,… uniknąć prac ręcznych...

 

I powoli dojrzewam,…  jak ser pleśniowy,…  do Pelikana 800 italic...

 

Tylko oczywiście za żadne skarby znaleźć kogoś kto nim pisał i wie jak to jest z takim utrapieńcem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę zmiennej grubości kreski (może być to jednak efekt ilości dioptrii, jakie noszę na nosie).

A to z powodu mojej przewrotności w użyciu takiej perspektywy ujęcia. Nigdy nie należy wierzyć fotografii. W rzeczywistości kreska ciągnieta pod kątem 45 stopni, czyli najcieńsza jest dwa razy węższa niż najgrubsza.

Edytowano przez tsyrawe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę, ale nie większą niż 20% grubości, widać przy literze "k" oraz "t" na pierwszym zdjęciu, chociaż to raczej wynika z siły docisku stalówki do papieru. Można zobaczyć z bliższego ujęcia ziarno stalówki? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym razie. Nienachalny, to znaczy nienachlnie rzucający sie w oczy. Taki bez przesady. Pióro jest mokre, gdyby pisało bardziej sucho, tak jak np. mój. Churchman's Prescriptor (italic), efekt byłby bardziej prominentny. Atrament rozlewa sie i trochę zaciera róznice w grubości kresek. Trochę zależy także od papieru, oczywiście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, jesteś jedna z tych osób, ktore czytaja środek wyrazów. Badania wykazują, że dopoki początek i koniec są prawidlowe, wyraz przez większość ludzi czytany jest prawidłowo. Na przyklad przez mnie, ja nawet nie zauważam litrówek, tzn. literówek. :)  Zreszta, dzisiaj zlewalem nalewki do filtrowania, więć może dlatego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...