Skocz do zawartości

Baoer 388 - stalówka drapie


heldan

Polecane posty

Kupić drugiego Baoera 388 i zamienić stalówki (może ta druga będzie dobra). Albo zamienić stalówkę na jakąś typu IPG.

W moim Baoerze wymieniłem stalówkę właśnie na IPG i dopiero wtedy zaczął pisać bez problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, 

 

doszedł do mnie pierwszy chińczyk. Pióro fajne i naprawdę przyzwoicie wykonane, ale stalówka przeraźliwie drapie. Mam wrażenie, jak gdyby była nierówna. Co polecacie z nią zrobić?

Przyjżyj się czy stalówka jest dobrze ułożona na spływaku - czy jedno skrzydełko nie jestem odgięte niżej lub wyżej - to mogą być naprawdę minimalne różnice. Czasami wystarczy jedynie lekko ustawić żeby wszystko zaczęło grać ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadam do niego.

 

Swoją drogą, znacie jakieś źródło stalówek IPG, nie żebym od razu chciał wymieniać, bo chińczyk to chińczyk i niech zostanie z chińską, ale jestem ciekaw ile kosztują, a po za tych chętnie bym sobie pokombinował :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPG też są chińskie...

No nie wszystkie Irydium Point Germany są chińskie ;)

A tak na serio to najtańsze z dobrych to Knox - zależnie od kursu dolara wychodzi około 35 pln za stalowke jak kupuje się duży komplet - jakiś czas temu zrobiłem sobie spory zapas #5 - który pasuje do chińczyków, bardzo przyzwoite, ale EF bardzo oszczędnie podaje atrament.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Knoxy były dostępne w Polsce, to też bym nie kombinował z IPG... Jak na razie koszty wysyłki czynią, moim zdaniem, tę zabawę nieopłacalną.

Ja swoją IPG nabyłem za 5 pln - tyle kosztowało mnie w sklepie ze starociami i militariami jakieś piórko no-name, z którego pozyskałem stalówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Przyłączę się do tematu ;)

Kupiłem 3 pióra Baoer 388 (2+1 gratis) i wszystkie potwornie drapią... Potraktowałem je 3 stopniowym pilnikiem do paznokci i efekt jest tylko leciutko widoczny, moczyłem w wodzie z płynem do mycia naczyń.

Jakieś jeszcze pomysły, co mogę zrobić?

 

Tak wiem, pióra te kosztują grosze. Ale żeby mieć aż takiego pecha? :D

 

 

Swoją drogą, bardzo się cieszę, że przyszedł czas na moją rejestrację na tym zacnym forum (wcześniej czytałem jako gość).

Edytowano przez Kropek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do tematu ;)

Kupiłem 3 pióra Baoer 388 (2+1 gratis) i wszystkie potwornie drapią... Potraktowałem je 3 stopniowym pilnikiem do paznokci i efekt jest tylko leciutko widoczny, moczyłem w wodzie z płynem do mycia naczyń.

Jakieś jeszcze pomysły, co mogę zrobić?

 

wysłac do Pitera

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...