Skocz do zawartości

Błyszczący atrament?


kasiasemba

Polecane posty

Wszystkie atramenty jakie mam są matowe. Trochę się to zmienia w zależności od papieru, ale szału nie ma. Czy istnieje atrament, który na papierze będzie wyglądał...powiedzmy-satynowo? będzie miał połysk? interesują mnie kolory ciemne, czerń, granat, fiolet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Do piór wiecznych nie istnieje bezpieczny atrament z połyskiem.

 

Jedynym przeznaczonym był J. Herbin Rouge Hematite który wycofano bo były zgłoszenia o zatykaniu piór. 

Część atramentów ma natomiast taki jakby... swoisty blask jednak bez flexa czy mokrej stalówki (mokre M co najmniej) nie ma szans na efekt którego szukasz.

 

shine.pngtop.pngnood.png

Edytowano przez Inekane
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Edelstein Topaz ma to coś ;) Ten czerwony to Noodler's Black Swan in English Roses. Poza tymi mogę polecić jeszcze Noodlersa Baystate Blue, Diamine Majestatic Blue (tylko, że na satynowanych papierach pod mokrą ręką bardzo się maże), ogólnie Diamine często mają ten połysk, chyba China i na pewno coś jeszcze. Wpisz w google sheen ink ;)

Edytowano przez Inekane
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobny do Rotringa Ultramarine lekki połysk ma Manuscript Blue, niestety tylko przy BB stalówce Pilota Plumixa, a Rotring mieni się nawet w Watermanowej eFce :)

ale gdybyś była zainteresowana, to możemy coś z próbkami pokombinować ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej posypać LSD. wrażenia niezapomniane.

 

Rozumiem, że trzeba zlizać….

 

to nie dość że pismo zniknie to i cały horyzont może zakrzywić... :P  ;)

 

A co do Rouge Hematite to zamówiłem drugą flasię pół roku po pierwszej,… jedzie prosto od producenta to zobaczymy czy zepsuli…  :hmm1:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...