Skocz do zawartości

Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)


emilien

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Atramenty galusowe są potencjalnie szkodliwe dla stalowych i przezroczystych elementów. Twoje pióra mają złote stalówki wiec jeśli nie boisz się ryzyka lekkiego zabarwienia okienka to możesz ich używać bez obaw. Ostatnio moje ulubione zielone to Edelstein Olivine i Edelstein Aventurine  a sepia to KWZ Stare złoto. A może spróbujesz połączenia jednego i drugiego? :) R&K  Alt-Goldgrun

Edytowano przez TopikSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wydawał się świetnym zakupem atramentowym, dzisiaj mam wątpliwości.

Pelikan Edelstein Aquamarine.

Po dwóch lampkach wina nawet bardzo mi się podobał i trafił do koszyka :D Dzisiaj chciałem się upewnić w wyborze i... zwątpiłem. Zobaczymy jak na żywo będzie wyglądał,  tym bardziej, że zwykle nie piszę niebieskimi atramentami. Gustuję bardzie w zieleniach i brązach! Podobno ten ma domieszkę zieleni... zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, kriis88 napisał:

Po dwóch lampkach wina nawet bardzo mi się podobał i trafił do koszyka :D Dzisiaj chciałem się upewnić w wyborze i... zwątpiłem.

Będzie Pan zadowolony, Panie Kierowniku :D

Niebieski to nie jest, zielony co prawda też nie ale wpływ zieleni jest wyraźny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Edelstein Aquamarine dokupiłm

Edelstein Moonstone. 

Winny sprzedawca, ponieważ ociąga się z wysyłką pierwszego więc skorzystałem z okazji i dobrałem drugi - tym bardziej, że podoba mi się ta szarość :)

Edytowano przez kriis88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moonstone okazał się być atramentem o średnim przepływie... przynajmniej u mnie. 
Lamy 1.1 - całkiem dobrze, Twsbi 1.1 nie leje tak obficie jak np Watermanowego blue blacka. Pilot 78 ze stalówka M z plumixa - to praktycznie nie chciał pisać 😕

Ale kolor fajny :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2020 o 07:42, kriis88 napisał:

Wczoraj wydawał się świetnym zakupem atramentowym, dzisiaj mam wątpliwości.

Pelikan Edelstein Aquamarine.

Po dwóch lampkach wina nawet bardzo mi się podobał i trafił do koszyka :D Dzisiaj chciałem się upewnić w wyborze i... zwątpiłem. Zobaczymy jak na żywo będzie wyglądał,  tym bardziej, że zwykle nie piszę niebieskimi atramentami. Gustuję bardzie w zieleniach i brązach! Podobno ten ma domieszkę zieleni... zobaczymy.

To ładny odcień, taki morski, albo taka woda w rzece lodowcowa, czyściutka i pieknej barwie. Mam butelkę i czasem po nią sięgam (własnie, chyba sięgne). Sprawdzi się w mokrym piórze (dawaj do Pelikana EF), ładnie cieniuje :)

 

Ja natomiast do piórowego zakupu (zaraz się pochwalę)... nabyłam same brązy, haha. KWZ Ink Cappucino (piękny! zbliżony do Roberta Ostera Caffe Crema, wysoce pożądanego przeze mnie!), J Herbin Lie de The (niezły, dopiero wlałam do pióra) i Monteverde Moonstone, tyle, że w odróżnieniu od Pelikana, to nie szarość a brąz (taki szarawy brąz).

Generalnie ciekawie, aktualnie testuję Cappucino i Lie De The. 

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Nikaa napisał:

taka woda w rzece lodowcowa, czyściutka i pieknej barwie

Świetne opis. Właśnie patrze na ten kolor i mam ważenie, że to jasny i ekstremalnie zimny zielony, tak zimny, że aż robi się niebieski.

Ja czekam teraz na przesyłkę z Lamy Turmaline, sądzę że będzie pasował do mojego nowego Lamy Al-Star.

Edytowano przez TopikSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszedł do mnie atrament De Atramentis w kolorze Aubergine (buteleczka z Aleksandrem Hamiltonem, powód dla którego go kupilam 😅) i jestem bardzo zadowolona! Na pewno na jednym się nie skończy, kolor jest cudny, przepływ bardzo dobry. Z taniutkiego Kaco Retro zrobił cudowne masełko. Jeśli ktoś szuka ciemnego fioletu to to jest super opcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

zdecydowanie nie dzisiaj kupione, tylko 31 maja w la couronne du comte, a przyszło dzisiaj....

buteleczki rekompensują podejście sprzedawcy, bo trochę miałem uwag:

zamówienie towaru który nie był na stanie

ponieważ moja firma się przeniosła, poprosiłem o zmianę adresu na nowy - mimo mailowego potwierdzenia zmiany, wysłali na stary

w zestawie z atramentami były dwa zestaw My Visconti System. Jeden kamień malachit- nie dotarł, drugi inicjały - przyszły na odwrót (nie KW, tylko WK). Tych drugich nie da się dać odwrotnie, bo są odpowiednio wycięte

z powodu takiego opóźnienia przepraszali mnie 5 razy i w ramach rekompensaty mieli mi dosłać jakiś gratis (nie upomniałem się o nic), ale nic nie dołączyli (tylko zapomnieli dać ten malachit :) no chyba że steropianowe wypełniacze to był ten gratis :D

a tak wyglądają buteleczki, jeszcze nie rozdziewiczone bo nie ma czasu coś ostatnio

 

IMG_20200729_210505.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Krzysiek_W napisał:

w la couronne du comte

U nich to chyba zawsze tak wygląda. Są uosobieniem chaosu i tyle. Trzeba dać im czas na naprawienie wszystkich błędów i dosłanie braków. Przychodzi to trudno, bo już na pierwszą paczkę trzeba się naczekać wyjątkowo długo, ale w końcu wszystko powinno się ułożyć. Cierpliwości życzę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...