Skocz do zawartości

Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)


emilien

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Popieram Talesa. MB robi głównie pióra, nie atramenty. Nie twierdzę, że robi je (atramenty) złe, ale jest takie ich bogactwo, że jeśli ktoś lubi różnorodność, to powinien spróbować inkaustów innych producentów, zwłaszcza tych, którzy się w tym specjalizują, a MB do nich nie należy.

Edytowano przez tom_ek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Kolor niczego sobie, wrzuciłam go w mój "set 3 małych butelek", jak ostatnio kupowałam Iro ale.. totalnie nie mój. (W sumie mogłam zamiast tego wrzucić Ina-ho). Ja niebieskim jestem w stanie skreślić ze 3 zdania i już mnie męczą ;) Chociaż zalałam nim Sailora ostatnio, spróbuje wypisać konwerter ;) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Nikaa napisał:

Ja niebieskim jestem w stanie skreślić ze 3 zdania i już mnie męczą ;) 

Mam podobnie, choć z nielicznymi wyjątkami :)

Dnia 14.10.2019 o 18:19, derywat napisał:

Diamine Calligraphy passion

Ładny, ja lubię raczej ciemne atramenty, ale zawsze mam ze 2-3 wariaty, takie dziewczęce i krzykliwe ;). Między innymi Waterman Inspired Blue i Diamine Jade Green (podobny do Twojego, ale z lepszym cieniowaniem) oraz Robert Oster Sublime (również bardzo do nich zbliżony).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Nikaa napisał:

Kolor niczego sobie, wrzuciłam go w mój "set 3 małych butelek", jak ostatnio kupowałam Iro ale.. totalnie nie mój. (W sumie mogłam zamiast tego wrzucić Ina-ho). Ja niebieskim jestem w stanie skreślić ze 3 zdania i już mnie męczą ;) Chociaż zalałam nim Sailora ostatnio, spróbuje wypisać konwerter ;) :)

Ja kiedyś też nie lubiłam niebieskich, ale mi przeszło. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, depeszka napisał:

Kusi mnie ten atrament, ale gdzieś wyczytałam, że ciężko się po nim czyści pióro... prawda to?

Prawda. Jest bardzo nasycony pigmentami, ciężko wyczyścić przy zmianie na jaśniejszy, ale trochę moczenia i ustępuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Montblanc James Dean - dość udana czerwień, trochę w typie Diamine Terracotta (która jest ładniejsza) - ale niewart tych pieniędzy; to drugi i raczej ostatni MB w moim atramentowym zbiorze. Przy okazji zraziłem się do sklepu, który sprzedaje ponoć "Ekskluzywne materiały piśmiennicze" - opakowanie, w którym dotarł do mnie atrament, ekskluzywne z pewnością nie jest:

7272215200_1584215127.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie chcę tworzyć nowego wątku więc może tu się podczepię? 
- Możecie polecić jakiś BEZPIECZNY dla piór zielony atrament i coś w kolorze zbliżonym do sepii? Głownie do Lamy 2000 EF i Pelikan m400 EF. Byłoby super gdyby trochę cieniowały chociaż wiem, ze to może być trudne przy cienkich stalówkach.
 

Podoba mi się np Sailor Citrus Black ale to jest Galusowy? Podobno z galusowymi trzeba uważać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kriis88 napisał:

 

Podoba mi się np Sailor Citrus Black ale to jest Galusowy? Podobno z galusowymi trzeba uważać

Jest galusowy (zgaduje że chodziło o Platinum). Powinno się uważać, bo w przypadku np. TWSBI Eco plastik matowiał w przypadku używania z niektórymi atramentami IG.

Z zielonych atramentów polecam KWZ Pine Green.

 

Edytowano przez Aventador13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...