Skocz do zawartości

Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)


emilien

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ale gafę walnąłem :wacko: :ph34r:

olive - oliwka

olivine - oliwin

 

Kamienie te można zobaczyć np. w bazalcie podobno. Tak w ogóle, to to są oliwiny. Można powiedzieć, że nie występują osobno.

Niby minerał. Nazwa jednak trochę na siłę - tak, aby nazwać kolor. 

 

 

Miłych testów ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś @Ziemniaczek masz dzisiaj kiepski dzień :) Stein to kamień, więc tu Niemcom nic nie można zarzucić kolor i nazwa idealnie pasuje do konceptu tej linii atramentów. Ale na prywatne potrzeby i skojarzenia podpowiem ci, że możesz ten kolor nazywać Frost Olive :D

Zielonych kompletnie nie trawię, ale ten mi się "podoba" tj. nie odrzuca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa, Monteverde zrobiło copycat i tak samo nazwało swoją linię atramentów, odcieni kolorów jak widać bali się skopiować ;)  Lubisz kuchenne tematy, więc ci podpowiedziałem jak może się nazywać ten kolor po kuchennemu ;) Nasze KWZ też powinno pójść tą drogą i ponazywać odpowiednio swoje kolory według klucza lokalizacji geograficznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie noo, cooo tyyy, przeecieeeż,,Gemstone" i,,Edelstein" to dwie różne nazwy!!1!1!1!1!:roflmho::rechot: Kit z tym, że po polsku znaczy to to samo

 

Co do KWZ, to jakoś dziwnie się  z tym czuję, że cały świat ocenia te kolory i czasem rzuci, że,,ten kolor to jakaś porażka" - przecie Konrad ma tyle kolorów, aby każdy wybrał coś dla siebie. Ale to taki mało znaczący OT :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceniać, a więc krytykować nikt nikomu nie może zabronić, ale faktem jest, że niektóre oznaczenia tych kolorów są przeźroczyste, Azure 5 czy 2 nic nie mówią i jak się nie przypatrzysz to nie skojarzysz i zapamiętasz tych kolorów. Ale grunt, że są i robią wysokooktanową benzynę do pióra. Jeszcze jakby ktoś z panów biznesmenów pochylił się nad polskim piórem z Polski... ale to taki OT ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada może ktoś z Was Sailora Oku-yama lub Rikyu-Cha? Poszukuję próbek i jeśli jakaś Dobra Duszyczka mogłaby się podzielić, to byłbym bardzo szczęśliwy i wdzięczny. Może być kartka zapisana tym atramentem. 

Jakaś alternatywa dla Oku-yamy lub Rikyu-Cha? Mam Monteverde Mercury Noir, Bordowy #1 i #2 od KWZ i Oxblooda. Coś podobnego jest?

Co do Zielonej Herbaty, to mam Zielonozłoty #1 i 150th Confederation Brown (swoją drogą świetny kolor).

Dla Yama-dori coś? Mam turkus IG, Wspomnienie znad Bałtyku, Verdigrisa...

Coś, ktoś, pomysły?

 

Oczywiście za wszystko bardzo dziękuję :)

Aha, ja te wszystkie próbki mam, także kiedyś może jakieś duże porównanko, paręnaście zapisanych kartek A4 Rhodii wrzucę. Do tego trochę ksero...

 

Pytam, bo Sailor podobno wycofuje niektóre atramenty ze swojej oferty i głupio byłoby potem szukać ich na E-bayu etc...

Po świętach zadzwonię do sklepów i zapytam - wrzucę tu informacje zwrotną.

A tym czasem Wesołych Świąt :)

 

 

(Co do,,obwożenia listu po całej Polsce", to w piątek dotarł ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, alrun napisał:

Niestety nie mam Oku-Yamy by porównać, ale patrząc na zdjęcia to nie są do siebie mocno zbliżone.

Też nie mam Oku-Yamy więc nie mogę porównać, Red Dragon to taka bardziej czerwona wersja Oxblood. Chyba będę Pen Show, miałem tylko próbkę Red Dragon zastanawiam się czy można będzie kupić w Katowicach ten atrament. Wiadomo czy na Pen Show będzie ktoś sprzedawał Diamine? To chyba najfajniejsze czerwień dla mnie tylko szkoda, że tak długo schnie.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Daniel z F-pena będzie z całym swym asortymentem.

Nawet możesz zniżkę wytargować! :D

 

Dziękuję bardzo za ofertę :)

PW alrun.

 

Mam i Bordowy #2 i #1, Oxblooda.

#1 jest podobny do Oxblooda, #2 do Monteverde Mercury Noir.

Tylko że ja właśnie Oku-yamę, bo właściwości...

 

Mam cały czas próbki (wszystkiego, łącznie z KZG), także szykuje się niemałe porównanko...

 

Co do Sailorów to pani z Twojego Pióra oznajmiła mi, że nic nie wiedzą o wycofywaniu. Inkausty będą nadal dostępne.

 

Miłego dnia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3/29/2018 o 18:54, odi napisał:

Jeszcze jakby ktoś z panów biznesmenów pochylił się nad polskim piórem z Polski..

Zapomnij. Polskie biznesmeny muszą się nachapać w jeden dzień. Potrafią tylko kupić w Chinach, złożyć jak najtańszym kosztem i wmawiać, że to "polskie", żerując na naszych narodowych symbolach (przykładem długopisy Zenith i marka Astra). Pojawił się kiedyś taki cwaniaczek na pewnym forum o piórach. Wyjątkiem jest pan Marciński (mam nadzieję, że nie przekręciłem nazwiska). Ale to jest produkcja jednostkowa. Insza inszość...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kleks napisał:

Zapomnij. Polskie biznesmeny muszą się nachapać w jeden dzień. Potrafią tylko kupić w Chinach, złożyć jak najtańszym kosztem i wmawiać, że to "polskie", żerując na naszych narodowych symbolach (przykładem długopisy Zenith i marka Astra). Pojawił się kiedyś taki cwaniaczek na pewnym forum o piórach. Wyjątkiem jest pan Marciński (mam nadzieję, że nie przekręciłem nazwiska). Ale to jest produkcja jednostkowa. Insza inszość...

Żeby się nie rozwijać, bo wiadomo w którą stronę popłyniemy, to powiem, że jednak mam nadzieję, że ktoś się kiedyś pochyli nad tym tematem. Niemcy robią swoje pióra, Włosi, więc u nas też to nie powinno być czarną magią. Już nawet mi nie chodzi o autorskie konstrukcje w sensie poszczególnych elementów, ale złożyć z dostępnych komponentów, zaprojektować to nie jest jakaś wybitnie trudna rzecz. Zaczynamy od aut elektrycznych (piszę to ironicznie), a powinniśmy od jakiś mniej skomplikowanych produktów wychodzić. Wierzę, że coś się kiedyś urodzi, co nie będzie przyklejaniem chińczyka lub manufakturą dla hiper-pasjonatów wśród pasjonatów. Oczywiście do jednych i drugich mam szacunek za produkt i chęć tworzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...