Skocz do zawartości

Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)


emilien

Polecane posty

Kupiłam trzy Nicponie: Stare Złoto, Niebieski galusowy 3 i Fioletowy galusowy 3, a zagarnęłam w sobotę haniebnie i niechcący Fiolet nr 2, ale już jesteśmy umówieni na spłatę i się rozliczę za niego :P

 

Złotko w Lamy z eMką jest boskie, a w pracy pytają mnie, co za śmieszne nagie pióro noszę (bo to Vista ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Już po wstępnych testach, stwierdzam, że... jestem zadowolony ;-) na Oxfordzie płynie jak marzenie, niezależnie od pióra. W notesie Paperblanks jest jeszcze lepiej, natomiast kalendarza Moleskine już nigdy nie kupię choćby do sucharków za 1 gr dodawali. Strzępi toto, przebija ale to o atramentach miało być więc gorzkie żale nt. notesu wyłączam już:-D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R&K widzę, że mają taką charakterystykę. AltGoldgrun strzępi przeokrutnie. Podobnie Iroshizuku Ina-ho.

Do testów atramentów proponuję dodawać test na strzępienie, np na gorszym papierze, bardziej chłonnym, jak Polspeed.

Osobiście piórem piszę na różnych papierach, a niektóre atramenty zachowują się fatalnie, pomimo ładnego koloru. Dla mnie dyskwalifikuje to atrament do codziennego użytku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altgoldgrun strzępi przeokrutnie ale tylko na papierze do drukarki laserowej, którego używa moje dziecko do swoich rysunków. Na szczęście na codzień używam Oxforda, a na nim każdy dotychczas używany przeze mnie atrament zachowuje się wzorowo. Jeszcze pozostała mi próba na papierze do kaligrafii, ale o ten test jestem akurat spokojny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, jakoś nigdy nie zauważyłem mocnego strzępienia przy R&K AltGoldGrun, a wiedzieć trzeba że piszę nie tylko po Oxfordzie, ale i po zwykłym papierze do drukarki, zeszytach TOP2000 i interdruku. Zdarza się że kreska się pogrubi, to fakt, ale to z każdym atramentem może się tak zdarzyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpnąłem się na małe porównanie :)

 

Zdjęcie w dużej rozdzielczości, żeby ew. zerknąć na powiększeniu - rozmiar ok 5,58 MB.

 

Na foto pierwsze trzy testy są zrobione tym samym piórem. Reszta, z uwagi na świeże napełnienie, i gorszą dostępność atramentu, wykonane innymi piórami. Arkusz Polspeed'a, jak na złość, nawet niezły był, ale zdarzają się takie, które dają znacznie bardziej widoczny efekt.

 

Kreska na R&K widocznie grubsza, bardziej się "rozlewa", a na liniach poziomych strzępy. Inne atramenty zachowują się znacznie lepiej.

 

W dzień foto wyszłoby bardziej ostre i widać by było na literach strzępienie. Spróbuję zrobić foto w dzień z bliska.

 

Atramenty-porownanie-strzepienia.jpg

Edytowano przez Interaktywny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarło Nicponia Stare Złoto

Dotarły też PR Shoreline Gold i Diamine Tyrian Purple

Zakupiony również J.Herbin Ambre de Birmanie.

Wszystkim którzy lubią fajnie cieniujące atramenty mogę polecić.

I z tego punktu zakup Edelsteina, który popełniłem ostatnio (Mandarin i Garnet) mocno zbladł  :wacko:

Opakowanie mnie uwiodło ;)  

 

Brakuje piór żeby tym wszystkim pisać...

Edytowano przez _ded_
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarło Nicponia Stare Złoto

Dotarły też PR Shoreline Gold i Diamine Tyrian Purple

Zakupiony również J.Herbin Ambre de Birmanie.

Wszystkim którzy lubią fajnie cieniujące atramenty mogę polecić.

I z tego punktu zakup Edelsteina, który popełniłem ostatnio (Mandarin i Garnet) mocno zbladł  :wacko:

Opakowanie mnie uwiodło ;)  

 

Brakuje piór żeby tym wszystkim pisać...

Zawsze możesz wyroby Nicponia przelać w butelki Edelsteina - będzie dobry atrament w ładnych opakowaniach :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...