Jump to content

Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

emilien

Recommended Posts

Przed chwilą, tom_ek napisał:

A jak ta Kriszna, czarna jak noc?

Jeszcze nie wiem. Planuję porównanie czarnych, bo mi się niespodziewanie sporo zebrało, więc pewnie za jakiś czas wrzucę na forum.

• Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

5 minut temu, tom_ek napisał:

PS. @derywat, jeśli chcesz, podeślę Ci próbkę (o ile nie masz) Diamine Onyx Black, o tyle ciekawy, że daje srebrzysty połysk, niedawno go gdzieś na forum pokazywałem.

Nie mam. Masz jeszcze jakieś czarne?

Porównałem Platinum Carbon Black i Krishnę iBlack 4 na kilku papierach. Na niektórych Krishna jest bardziej czarna, na innych Carbon.

Krishna na gładkich papierach, jak Tomoe River, Maruman, Oxford lekko cieniuje i przez to wygląda na mniej czarną od niecieniującego Carbon. W miejscach gdzie Krishna jest nalana bardziej mokro, jest widocznie ciemniejsza od Carbon Black.

Na papierach bardziej chłonnych, jak Lamy, Fabriano, Archie's, Lettura ISO 60 Copy, Krishna mniej cieniuje i wygląda czarniej niż Carbon.

Co ciekawe na Rhodii Krishna lekko cieniuje ale nadal jest czarniejsza.

Nie biorę tu pod uwagę szarego połysku Carbon Black, porównuję patrząc pod takim kątem, aby połysku nie widzieć. Porównania robiłem stalówką M, w cieńszych zbyt łatwo uzyskać całkiem czarną czerń.

Zdjęć nie daję, bo zbyt małe są te różnice i nie bardzo mogę je odpowiednio ukazać.

Chyba miałem zbyt mało fioletowych ;) 

Diamine Purple Bow, Diamine Monboddo's Hat, Diamine Pansy.

Platinum Carbon Ink zagościł u mnie na stałe, więc jest tym razem butelka zamiast w nabojach.

71fYQ0k.jpg

Edited by derywat

27 minut temu, tom_ek napisał:

Niezły jest też Diamine Scribble Purple, skoro Diaminów wciąż Ci mało ;)

Nie wziąłem, bo za mocny ten połysk jak dla mnie.

Diaminki w butelkach 30ml są wręcz idealne do przechowywania. Prawie jak większe próbki, więc sobie pozwalam na więcej. ;) 

Ja bym jeszcze dorzuciła wcześniejszy Diamine Purple Rain z zielonkawo złotym połyskiem. W CultPens jest jeszcze Philip.

Jakby ktoś robił zakupy u nich to chętnie się podłącze na dwie buteleczki : Pip (30ml) z Robertem (80ml) :)

W sumie mam już 4 fiolety Diamine... i zastanawiałam się nad tym Purple Bow to razem byłoby 6.

A sorry mam też Purple Dream z serii 150th Anniversary 😜

Edited by Didi

11 minut temu, derywat napisał:

Diaminki w butelkach 30ml są wręcz idealne do przechowywania. Prawie jak większe próbki, więc sobie pozwalam na więcej. ;) 

I przy rosnącej ilości butelek ten rozmiar/pojemność jest w sam raz, szczególnie dla kolorów, które nie użytkuje się na co dzień.

Edited by heyahero
błenędy ;)

A do tego tanie jak barszcz. Nie próbowałem jeszcze Scribble Purple, jutro jednak odbieram pióra od P. Dudka, będzie okazja, żeby zalać i sprawdzić, jak ten połysk wyłazi.

Edited by tom_ek

No weźcie się uspokójcie, ile tych atramentów można mieć. ;)

Na razie nie zamawiam nic nowego. Wręcz przeciwnie, szykuję na bazarek kilka butelek, ale mi coś wolno idzie.

1 minutę temu, tom_ek napisał:

są jeszcze fiolety z podstawowej linii: Violet, Imperial Purple, Majestic Purple, Amazing Amethyst, Lavender, Grape i Damson.

Amazing Amethyst mam i polecam, ale to taki mniej nasycony kolor. Grape świetny.

Dnia 29.03.2021 o 15:55, derywat napisał:

Ciekawy punkt widzenia, godny naśladowania :D Pewnie niedługo zastosuję u siebie.