Skocz do zawartości

Pelikan M400 - czy na pewno? Prośba o radę.


Polecane posty

Potrzebują trackingu z widocznym momentem odbioru w Niemczech, jutro dopytam się na poczcie.

Co napisałam? Że ta ich pseudo ochrona kupującego to kpina, że każą mi zawracać głowę dystrybutorowi który na to czasu nie ma, że zdjęć nie uznają za dowód, że to trwa od miesiąca, i w tle było przesłanie: wy dziady jedne, albo chronicie kupującego albo macie nas gdzieś! :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Sprawa wreszcie została doprowadzona do końca... Wcześniej durny Paypal doprowadził mnie do granic cierpliwości, po czym je (kilkukrotnie) przekroczył. Skończyło się telefonicznym i mailowym opier.....

Koniec końców - po 2 kolejnych telefonach i 2 mailach z numerem przesyłki i trackingiem po stronie polskiej i niemieckiej, odczekaniu kolejnych 5 dni zanim dojdzie, potem kolejnych 5 dni zanim Paypal zaksięguje należność na moim koncie, i jeszcze 3 zanim się to pojawi w moim banku, dostałam z powrotem pieniądze.

Straty:

- 50 zł wynikające z różnic kursowych,

- 16 zł za odesłanie pierwszego pióra jeszcze podczas próby pokojowego załatwienia sprawy,

- 19 zł za odesłanie drugiego pióra po ogarnięciu tematu przez Paypal,

- czas, nerwy i kilka zupełnie mi niepotrzebnych awantur.

Pióro kupiłam 27 stycznia, spór w Paypal'u założyłam 24 lutego, zwrot pieniędzy otrzymałam 4 kwietnia.

Ochrona kupujących przez Paypal? Nie polecam, chyba że to ostatnia deska ratunku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zapoznałem się z tematem. Bardzo się cieszę, że sprawa zakończyła się (mimo strat) pomyślnie. Niestety z innych źródeł wiem, że PayPal potrafi być bardzo upierdliwy. Niedawno czytałem o przypadku, gdzie PayPal zablokował konto, "dla ochrony interesów kupującego", z powodu zbyt dużej ilości założonych sporów (przez kupującego). Konto zostało zamrożone wraz ze znaczną sumą pieniędzy na bliżej nieokreślony czas.

 

Robiąc swoje zakupy, jeżeli ryzyko jest niewielkie, staram się pomijać PayPala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...