Skocz do zawartości

Mały Montblanc


Polecane posty

Cześć ;)

Montblanca żadnego w kolekcji nie mam i trzeba to zmienić. Nie jestem ekspertem od montblancow a szukam vintageowego (lub współczesnego okazyjnie) małego mąblą. Chciałabym żeby grubością nie przekroczył Pelikana M200. Mam drobne dłonie i dobrze leżą mi w ręce cienkie piora (Sheaffer Targa Slim był dla mnie strzałem w 10, dobrze mi sie ja trzyma ale Pelikan tez OK). Stalówki preferuje odkryte ale jakaś ładna nie bardzo zakryta tez może być.

Na piórko pewnie będę polowała na ebayu bo mój portfel niewiele już przetrzyma.

Kolor nie ma aż takiego znaczenia chociaż lubie piora klasyczne, czarne GT lub CT.

Mile widziany tłok.

Możecie coś doradzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałam o nim po recenzji Konisa (i o 342 G również) tylko szkoda, że nie mają białej śnieżynki na skuwce...

 

 

Może więc poszukaj wersji Montblanc 342 z białą śnieżynką na skuwce? ;)

Albo Generation - zgrabne,w miarę dostępne.

Mb 252 też nie jest za duże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Classik zwany także 144?...

 

mam takiego w wersji specjalnej Chopin i tylko w nim stalówkę z M na OM wymieniłem... i jest miodzio…  :wub:

 

mb_chopin4.jpg

 

 

 

 

 

To trochę nie tak. Montblanc 145 Classique (dawniej znany pod nazwą Chopin) to nie wersja specjalna Mb 144, ale po prostu inny model. Mniejszy. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thay,... no to mnie zmobilizowałeś... ;)

 

jak porównywałem go w butiku to wyglądał tak samo jak classic... :hmm1:

 

ale nie dam sobie nic obciąć za to... :nono:

 

i tak zmobilizowany, uzzzzbrojony w "ptasią kupę" udam się aby szkiełkiem i okiem porównać... :mosking:

Edytowano przez Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice? Ot, choćby - Montblanc 144 to click system, a 145 dostojnie zakręcany. Różne sekcje, korpusy.

Co ciekawe, w korpus Mb 145 da się bez problemu wkręcić sekcje od 144 i odwrotnie. Gwinty pasują, mimo, że 145 jest szerszy. B)

 

 

Najpierw Classique to był 144 a teraz Chopin, czyż nie?

 

Jak najbardziej. Z tym, że Montblanc 144 nazywany był chyba Classick

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze można trafić na wersję Oblige w dużo lepszym stanie niż pióro z załączonej przez Ciebie aukcji.

Ja bym nie dał 399 zet za to pióro.

Montblanc Noblesse Oblige z zakończonej aukcji na eBay

http://www.ebay.pl/itm/MONTBLANC-NOBLESSE-OBLIGE-FOUNTAIN-PEN-/221368989204?pt=Penne&hash=item338a9eb614&_uhb=1

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...