Skocz do zawartości

Fiolecik?


Polecane posty

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

nooo fajne, gdzieś je dorwał?

Właśnie prosiłem wujka google o pomoc :P bo mam zamiar kupić sobie zestaw do kaligrafii Kaweco - w zestawie są ponoć świetne stalówki 1.1; 1.5; 1.9 i 2.3 ;]  (brebrown recenzował)  i Kaweco Al Sport - w tej kolejności :)

Natknąłem się na serię Kaweco Art Sport, zobaczyłem fiolecik i pomyślałem o Tobie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie prosiłem wujka google o pomoc :P bo mam zamiar kupić sobie zestaw do kaligrafii Kaweco - w zestawie są ponoć świetne stalówki 1.1; 1.5; 1.9 i 2.3 ;]  (brebrown recenzował)  i Kaweco Al Sport - w tej kolejności :)

Natknąłem się na serię Kaweco Art Sport, zobaczyłem fiolecik i pomyślałem o Tobie :P

O jak milo :) z ciekawości zerknęłam, na ezatoce ni śladu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stub to stalowka z koncowka scieta na prosto, kreslaca szerokie linie przy pociągnięciach pionowych i ciensze przy poziomych podobnie jak stalówka do italiki (tyle że italik  jest ścięta w prawo lub lewo)

Italic jest ścięty prostopadle, bez irydu na czubku. Stub to stalówka z irydowym czubkiem ścięta prostopadle, ale bardziej okrąglasta i dająca mniejszą wariację szerokości linii niż italic o tej samej szerokości, za to pisząca gładziej. Ścięta ukośnie stalówka to oblique. 

Edytowano przez Zero
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wy tu podsuwacie za wydumane pióra ! Szczęście jest tak bardzo blisko, taki Lamy Al-star filetowy za ok. 100-120 zł spełnia 100% specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Wykonane z lekkiego, wytrzymałego aluminium, andowane. Stalówka do wyboru: M/F/XF i czego chcieć więcej  :thumbup:

945d820388d74518.jpg

 

Na koniec jeszcze powiem, że sam od niedawna używam Lamy Joy i jestem pod wrażeniem gładkości z jaką to pióro kreśli litery na papierze. Jestem pełen uznania dla, chyba trochę niedocenionych Lamiaków.

Edytowano przez WaterMAN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, gdybym to ja miał dokonać zakupu, to pewnie bym się w życiu nie zdecydował, ale jako że dostałem w/w Lamika w prezencie, to tak bardzo nie bolało. I rozterki typu: że brzydki, czy za drogi wsadziłem sobie w buty.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...