Skocz do zawartości

Kolejna prośba o pomoc od początkującej


Polecane posty

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Kurcze, jakoś to przegapiłem :unsure:  A może by tak Pilot Prera? Tylko że tam zielony jest taki oczojebny, ale za to pisze cienko, sekcja jest w tym samym kolorze co korpus, wykończenie w srebrnym kolorze, zapewne wysoka jakość jak to u Pilota ;)

http://www.ebay.pl/sch/i.html?_odkw=pilot+prera&LH_BIN=1&LH_ItemCondition=3&_osacat=0&_from=R40&LH_PrefLoc=2&_trksid=p2045573.m570.l1313&_nkw=pilot+prera+green&_sacat=0

Dobrze prawisz. Mam błękitne - radości moja :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując, jeśli Noodler's to tylko akrylowy, lub ebonitowy. Ale to że okienko podglądu atramentu się odbarwia, to jest niedopuszczalne - to jakiś bubel jest. A mam jeszcze jedno pytanie, czy jak skórzane etui wyciągnęło z tego śmierdziela zapach, to czy samo w środku teraz nie śmierdzi :hmm1:?    

1. okienko się zabarwia, lub jak mawiają mikrolodzy i farmakogności - wybarwia. nie, to nie bubel, to celuloid.

2. nie, wnętrze piórnika nie śmierdzi. wydziela normalny zapach pasa zewnętrznego szeregowca, oczywiście nieużywanego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zielonych piór to możne Regal

http://allegro.pl/pioro-regal-re54p-series-edward-i3936382179.html

Zaletą jest cena i dostępność.

Maje własne doświadczenia z tą marką- mam Regala WILLIAM SERIES model RE9 -potwierdzają, ze to bardzo gładko piszące pióra. I jak na swoją cene wyjątkowo dobrze wykończone.

 

Co do Ahaba to mój w kolorze niebieskim nie śmierdział od początku. Teraz zainspirowana wymianą zdań przytknęłam do niego no i jest nieco woni plastikowej ale na pewno nie ohydnej, nie czuję jej gdy piszę. Co do flexa nie jest olbrzymi ale jak najbardziej prawdziwy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. nie, wnętrze piórnika nie śmierdzi. wydziela normalny zapach pasa zewnętrznego szeregowca, oczywiście nieużywanego.

 

Dobrze, że nie wydziela zapachu szeregowca używanego, bo wtedy to już chyba tylko na śmietnik...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zielonych piór to możne Regal

http://allegro.pl/pioro-regal-re54p-series-edward-i3936382179.html

Zaletą jest cena i dostępność.

Maje własne doświadczenia z tą marką- mam Regala WILLIAM SERIES model RE9 -potwierdzają, ze to bardzo gładko piszące pióra. I jak na swoją cene wyjątkowo dobrze wykończone.

 

Co do Ahaba to mój w kolorze niebieskim nie śmierdział od początku. Teraz zainspirowana wymianą zdań przytknęłam do niego no i jest nieco woni plastikowej ale na pewno nie ohydnej, nie czuję jej gdy piszę. Co do flexa nie jest olbrzymi ale jak najbardziej prawdziwy.

kurde, zachorowałem na tego Regala... :P

tylko też właśnie wątpliwości wzbudza we mnie ta stalówka, w aukcji jest napisane, że określane są jako "M"... Myszette, bierzesz pełną odpowiedzialność za stwierdzenie, że jest cienki? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Ahaba to mój w kolorze niebieskim nie śmierdział od początku. Teraz zainspirowana wymianą zdań przytknęłam do niego no i jest nieco woni plastikowej ale na pewno nie ohydnej, nie czuję jej gdy piszę.

Tak logicznie myśląc to Noodler's Ahab powinien pachnieć, tj. zalatywać zdechłą rybą.

Bo on coś tam ma wspólnego z rybołówstwem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, zachorowałem na tego Regala... :P

tylko też właśnie wątpliwości wzbudza we mnie ta stalówka, w aukcji jest napisane, że określane są jako "M"... Myszette, bierzesz pełną odpowiedzialność za stwierdzenie, że jest cienki? :D

Mój pisze gładko i cieniutko, nie było żadnych oznaczeń stalówki.

W tej recenzji masz próbki pisma rożnych regali

http://logolife.wordpress.com/2010/02/16/regal-efektowna-seria-pior-z-taiwanu/

 

 

Co do Ahaba. Tam chodzi o wieloryby. Jak pachnie wieloryb nie wiem nie wąchałam. Przez moje ręce przeszły trzy egzemplarze tego modelu- oprócz mojego niebieskiego także biały i zielony i nie śmierdziały. choć plastik ma wygląd mało luksusowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

 

 

Generalnie dużo piórem pisać nie będę, raczej jakieś notatki w moim pięknym paperblanksie albo na zajęciach z języka obcego. Na początku bardzo mi w oko wpadł Parket IM brushed metal CT, już prawie byłam zdecydowana je kupić, ale trafiłam na Wasze forum i chyba jednak już go nie kupię ;) nie do końca mi się podoba kształt stalówki w nim, wolę takie bardziej "rozczapierzone", poszerzające się wyraźnie ku środkowi:

 

Zdziwiłbym się gdybyś zdecydowała się je kupić po tylu naszych "rekomendacjach" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, to w złocie nawet fajnie wygląda... Bo to w srebrze raczej trochę nie ten kolor ;) Jeśli nie znajdę nic w srebrze, w czym się zakocham, to przyjrzę się mu bliżej ;) tylko będe musiała innej aukcji poszukać, bo ten sprzedawca mi się nie podoba...

Hemisphere jest naprawdę warty uwagi. Sam je mam i szczerze polecam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...