Skocz do zawartości

Parker 51, 1952 — relacja


Polecane posty

Ja tak tylko na chwilkę z pytaniem do posiadaczy P 51, z racji, że samo pióro rzecz jasna jest leciwe, a dalsze użytkowanie tez go nie odmładza mam pytanko, czy z czasem stalówka i u Was robi się coraz bardziej maślana? :huh: 

Mój Pereł pisał od początku mokrą kreską, także kiedyś pewnie to F-ka była, użytkuję go bardzo dużo, i może wcześniej po prostu przy innym atramencie tak tego nie zauważyłam, ale kreskę mam teraz tak jakby zmienną.

Wzięła zatem stalówkę pod lupę i zauważyłam, że jest dość mocno "zużyta", czy ktoś z Was pokusił się może o jakaś drobną korektę w takim przypadku, czy może lepiej nie ruszać?

 

Dzięki za odpowiedź:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Konkretnie o ile jest to możliwe to korektę tej końcówki stalówki (nie wiem jak fachowo to określić), żeby miała cieńszą kreskę, mokra pewnie zostanie (to mi nie przeszkadza), jednak hmm wolałbym po prostu cieńszą.

Przypiłowanie, spiłowanie? :mellow: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byndzie, byndzie. dziś jeszcze kupiłem skorupę do tego Mk.II-A. a co stać mnie. póki co.

 

aha, jak mniemam to Twoje pióro to Mk. II-A (długi klips). czy masz uszczelkę na łączniku? pytam, bo ten mój klejony Mark II-A uszczelki nie miał, bo się pewnie pod spoiną nie mieściła, a kupiona skorupa jest prawdopodobnie od Marka I (jeśli nie liczyć Vacumatic'ów), który uszczelki nie posiadał. ale w sumie czym się martwię, da się szelak i po kłopocie.

Teraz dopiero zauważyłem ten post  :cry:

Nie pamiętam uszczelki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak tylko na chwilkę z pytaniem do posiadaczy P 51, z racji, że samo pióro rzecz jasna jest leciwe, a dalsze użytkowanie tez go nie odmładza mam pytanko, czy z czasem stalówka i u Was robi się coraz bardziej maślana? :huh: 

Mój Pereł pisał od początku mokrą kreską, także kiedyś pewnie to F-ka była, użytkuję go bardzo dużo, i może wcześniej po prostu przy innym atramencie tak tego nie zauważyłam, ale kreskę mam teraz tak jakby zmienną.

Wzięła zatem stalówkę pod lupę i zauważyłam, że jest dość mocno "zużyta", czy ktoś z Was pokusił się może o jakaś drobną korektę w takim przypadku, czy może lepiej nie ruszać?

 

Dzięki za odpowiedź :)

poszukaj mojej recenzji porównawczej. tam wrzucałem powiększenie zlatki z Mk. II-A i Mk. II-B. ta w Marku 2A jest bardzo ładnie starta na płask, także tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...