Skocz do zawartości

Pierwsze pióro dla studentki


Polecane posty

Dzień dobry,

 

chciałabym kupić swoje pierwsze pióro, ale ciężko jest mi coś wybrać, dlatego bardzo liczę na Waszą pomoc :)

 

Po wstępnych poszukiwaniach z wyglądu spodobały mi się Parkery I.M i Urban, ale z tego co czytam w opiniach, to ich jakoś jest mocno średnia :< (http://wiecznepiora.eu/pl/p/Pioro-wieczne-PARKER-IM-Czarny-CT/380http://wiecznepiora.eu/pl/p/Pioro-wieczne-PARKER-URBAN-FASHION-LONDON-CAB-Black-CT/337). Pewnie to trochę babskie fanaberie, ale podobają mi się wyłącznie pióra czarne/srebrne ze srebrną stalówką.

 

Czy moglibyście polecić mi coś z wyglądu podobnego, ale lepszej jakości, w cenie do 150, max. 200 zł?

 

Ciężko mi określić mój charakter pisma, bo jest on zmienny, w zależności od kartki, długopisu, itp., ale nie jest ono bardzo drobne. Dłonie mam małe. Pióra chciałabym używać na studiach.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Edytowano przez majhia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie, nie, nie! Majhia nie bierz IM ani Urbana. Szczególnie tego pierwszego. Propozycje Zero są dla Ciebie bardzo dobre.

 

Spójrz też na Jinhao x450 to chińskie pióro, ale dobre na początek.

 

Na studia polecam Ci Faber Castella Basic - sam używam - świetnie się do tego nadaje, ale może Ci stylistyka nie przypaść do gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłam na WATERMAN Hemisphere i bardzo mi się podoba, totalnie trafia w moje gusta, ale chciałabym jednak coś tańszego, bliżej 150 zł.

 

Kaweco, Jinhao i Faber Castell Basic nie odpowiadają mi wizualnie.

 

Zastanawiam się nam Sheaffer Gift 100, co o nim myślicie?

 

Jaką grubość stalówki wybrać? Czy jest duża różnica między np. M a F?

 

Czy dobrym pomysłem jest zakup pierwszego pióro w internecie, bez wcześniejszego "wymacania", czy jednak poszukać w sklepach stacjonarnych? Boję się, że uprę  się na jakiś konkretny model, a nie będę go mogła znaleźć. Może ktoś z Was zna jakieś sklepy w Krakowie, do których warto zajrzeć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem da się jeszcze taniej upolować: http://allegro.pl/waterman-pioro-i3935279332.html ;) 

(to nie ja kupiłem) 

uważaj na napisy reklamowe na piórach (jeśli Tobie przeszkadzają) czesto te nietrafione prezenty to reklamówki, ale wiesz, piszą tak samo jak te bez napisów ;) 

 

BTW jak szukałem hemi, to znalazłem jeszcze coś takiego: 

http://allegro.pl/pioro-waterman-i3858681320.html gratuluje kupującemu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pójść do sklepu, dotknąć, zobaczyć jak leży w dłoni itd. Zależy też skąd jesteś, w większych miastach będziesz miała przyzwoity wybór.

Z drugiej strony w necie często gęsto można kupić taniej, więc najpierw lecisz pomacać a później zamawiasz na necie :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków, ale też kompletnie nie orientuję się, gdzie można tu znaleźć dobre sklepy z piórami. Jeden jest na ul. Skotnickiej, ale to na drugim końcu miasta :< Może jest ktoś z okolicy i coś poleci? :)

 

Warto się przejechać,… zobacz stronę "twoje pióro", a sheaffer G100 jest naprawdę Ok… i ma parę kolorów do zaproponowania...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majhia, jeśli podoba Ci się Sheaffer 100 to bierz bez wahania. Ja kupiłem swojej narzeczonej i jest bardzo zadowolona. Pióro pisze wyśmienicie - lekko drapie, ale to nie jest wada. Jedyne co mogę doradzić to grubszą stalówkę, ja wybrałem F i jest na prawdę bardzo cienka.

 

Pióro jest godne polecenia!!!

Edytowano przez heldan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...