Skocz do zawartości

Powitać Waszmościów!


mormegil

Polecane posty

Oliwy nie znam niemal wcale,...

O, to naprawdę dużo tracisz! Moja ulubiona dzielnica, z przepięknym, okazałym i pełnym starych, ogromnych drzew parkiem, katedrą Oliwską z fantastycznym prospektem organów (i podwieszonym barokowym pozytywem pomiędzy dwiema kolumnami po lewej stronie, z domalowanymi 'buziami' wokół warg piszczałek! Takie XVI-wieczne wzornictwo ;)), widokiem z Pachołka, i te uliczki pełne starych, oliwskich domków i kamienic, porośniętych bluszczem, z różnorakimi werandami i podcieniami - Tetmajera, Grottgera, nic tylko spacerować i wynajdywać "domki w bzach", jak to w jednej piosence Kabaretu Starszych Panów. 

To może w tym tygodniu, co Ty na to? Jutro mam ostatni egzamin w sesji, zatem od środy pasuje mi każdy dzień i godzina :) No, tylko w czwartek jestem zajęty 19-21, tak to cały dzień mam.

Edytowano przez mormegil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyy...rozpoznaliscie sie po avatarach?  :P 

Nie inaczej - dodam, iż mam tę płytę w domu na półce :D

@M-kwadrat - ale ale, skoro taki avatar, to może byłeś na Sonisphere w 2010, kiedy Maideni byli u nas w ramach trasy promującej the Final Frontier? Może jednak staliśmy pod jedną sceną? ;>

@Cnidius - zapraszamy, zapraszamy :) http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/4479-spontaniczne-spotkanie-gda%C5%84sk-12-1602/

Edytowano przez mormegil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonisphere odpuściłem bo nie przekonuje mnie Bemowo jako miejsce koncertów. W ogóle tamtą trasę straciłem bo do planowanego Berlina nie udało się wybrać.

Z koncertów których żałuję to poznański w Arenie w 84 (no i późniejszy sławny występ na weselu) ale wtedy to chodziłem na "Dziecko potrafi" a z gwiazd światowych to trafił się Shakin' Stevens, a z późniejszych to Rock in Rio - obejrzeliśmy DVD z kumplem tyle razy, że 100 tys. osób z koncertu rozpoznamy na ulicy ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie inaczej - dodam, iż mam tę płytę w domu na półce :D

@M-kwadrat - ale ale, skoro taki avatar, to może byłeś na Sonisphere w 2010, kiedy Maideni byli u nas w ramach trasy promującej the Final Frontier? Może jednak staliśmy pod jedną sceną? ;>

@Cnidius - zapraszamy, zapraszamy :) http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/4479-spontaniczne-spotkanie-gda%C5%84sk-12-1602/

Ze mną stałeś razem pod sceną ;)

Co więcej, wylądowałem tam nie znając żadnego albumu zespołu :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@M-kwadrat - na Sonisphere to był mój pierwszy koncert IM w życiu, wcześniej ich nie znałem. Bemowo przekonało mnie rok wcześniejszym AC/DC ;) Jednakże, rok później jakoś gorzej odebrałem koncert w tak wielkiej i otwartej przestrzeni. A w 84 nie było mnie jeszcze na świecie :( Ale ale, czy oni wtedy nie byli pierwszy raz w Polsce, World Slavery Tour, rozpoczęta właśnie w Polsce w Warszawie (bodaj na Torwarze), pierwszy wielki zespół 'za żelazną kurtyną', najdłuższa trasa w historii zespołu? <sięga po Live After Death na tej samej półce>
Ooo. Warszawa, Łódź, Poznań, Wrocław, Katowicz (przepisane z wkładki płyty, tak tam napisali  :lol:). Niezły rocznik, tyle koncertów u nas ;) A występ na weselu, jest już legendarny.

Swoją drogą, ciekawe statystyki o tej trasie podają we wkładce do płyty - ile kilometrów kabli używali, ile mocy w sumie miało nagłośnienie, ile pokoi hotelowych w sumie zajęli, ile kostek do gitary i pałeczek do perkusji poszło...

Rock in Rio, genialny koncert. Zresztą, po każdym ich koncercie najbardziej jestem pod wrażeniem Bruce'a - bite 2h występu biega i skacze po wszystkich kolumnach, rusztowaniach i podestach. I nawet nie dostanie zadyszki jak śpiewa.

@Rittel - mam nadzieję, że tamten występ Cię przekonał i zaznajomiłeś się z kilkoma z nich chociaż ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rittel - doskonały wybór, milordzie! I gust literacki również, z tego co widzę ;)

Skoro już w tej tematyce, to żeby nie było, że zbyt daleko od tematyki tego zacnego forum odbiegamy. Kiedyś wpadło mi w oko takie, o, ciekawe: http://www.allarte.pl/df723MTMwMzU_8,analiza-grafologiczna-pisma-reczne-jrr-tolkiena.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX za genialny link do analizy grafologicznej pisma Tolkiena. Znam to pismo z dodatków do jego książek. Mam przed sobą jego "Listy" - szkoda, że tylko jeden jest pokazany w rękopisie ;) Ciekawi mnie jakiej stalówki używał do opracowania tengwaru.

 

Witaj Turinie Turambar, witaj wśród dorosłych ludzi o bajkowych avatarach  :)

Edytowano przez RiA
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, dorośli bajkowi ludzie :D

Także mam listy :) Niestety nie zabrałem się jeszcze za nie, jakoś nie mam chęci. Może teraz mnie najdzie, sesja się skończyła więc można poczytać książki, dla odmiany od czytania skryptów, opracowań, laboratoryjnych instrukcji...

 

Swoją drogą, tolkienowskie pióro to niezwykle inspirujący temat do poszukiwań. Natknąłem się na takie coś: http://www.fountainpennetwork.com/forum/index.php/topic/46561-what-make-of-pen-did-j-r-r-tolkien-use/

Jak widać, nie tylko u nas wzbudza to zainteresowanie.

 

(szperając w google'u natrafiłem także na nieznane dotychczas doniesienia o Tolkienie, najnowsze badania naukowców z Faktu: http://www.fakt.pl/Tolkien-pochodzil-z-Ketrzyna-Napisal-Wladce-Pierscieni-z-tesknoty-za-Mazurami-,artykuly,167155,1.html  :lol:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listy tuż po sesji? Jesteś hardcorem ;) Ja nie miałam na studiach aż takiej kondycji. Może najpierw relaks z jakąś niedokończoną opowieścią czy LOTR po raz n-ty, a listy za chwilę...

Szkoda, że tyle obrazków nie odpala w tym temacie z FPN.

 

Pozdrawiam i życzę owocnego spotkania w Oliwie :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieno aż tak od razu to nie, jak napisałem "może mnie najdzie" ;)
Myślę że najpierw przeczytam trzecią książkę z cyklu Cmentarza Zapomnianych Książek, i zacznę oczekiwać ukazania ostatniej. No i, w semestrze to można czytać! Ostatnią książkę miałem w ręku chyba miesiąc temu, ach te kolokwia przedsesjowe i sesjowe egzaminy...

 

Pozdrawiam również, żywiąc jednocześnie nadzieję, że kiedyś będzie nam dane spotkać się przy jakiejś okazji (jak choćby zlot forumowiczów kiedyśtam) i wymienić tolkienowskie spostrzeżenia i fascynacje w nieco mniej wirtualnych warunkach :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu Ironi zagrają w Poznaniu! O wesele będzie trudniej bo mają grać we wtorek a i Adria wyburzona ale podejrzewam, że mając zapewnienie wizyty IM znalazłoby się trochę chętnych do żeniaczki w środku tygodnia ;-) Na razie czekam na informację "za ile, ten bilet" (cytując adekwatnie zatytułowany utwór).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RiA - nie mam pojęcia co będę robił w kwietniu, ale raczej ominie mnie Pen Show :(

@M-kwadrat - wątpię też w swoją obecność w Poznaniu w czerwcu - odkładam każdy grosz bo 'zbieram'. Na szeroko pojętą realizację marzeń i celów, które sobie postawiłem.

Jednakże, @M-kwadrat, w mojej hierarchii wartości koncert Iron Maiden stoi zdecydowanie wyżej niż Pen Show, także być moooże do zobaczenia.

 

mam nadzieję że za powyższe stwierdzenie nie zostanę spalony na stosie  :ph34r:  :ph34r:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...