Skocz do zawartości

Pierwsze pióro...


Polecane posty

Witam, 

jako iż jest to mój pierwszy post chciałbym się ze wszystkimi przywitać :)
Teraz do rzeczy, poszukuję pióra w kwocie do 150 zł.
Moimi wymaganiami jest głównie wygląd, trwałość i jakość pisania, tylko stal i metal :) (dość duże wymagania :))

 

Chciałbym zakupić pióro w kwocie jak wyżej, do tej pory wybrałem z pośród wielu piór dwa:

- Waterman Hemisphere oraz

- Parker I.M.

 

Niestety do obydwu mam jakieś "ale". 

Poczynając od Parkera I.M. - w sieci nie ma zbyt wiele informacji na jego temat oraz w tematach poświęconych zakupom nowego pióra praktycznie nikt nie poleca tego Parkera, czemu? Jego głównym plusem jest to że ma bardzo ładny design (IM w wersji srebrnej). Proste, bez żadnych niepotrzebnych detali, poprostu ładne :)
Waterman Hemisphere - pióro to miałbym już dawno u siebie na biurku gdyby nie jeden minus. Plastkikowe miejsce gdzie owe pióro trzymamy. Jestem bardzo nie przekonany do plastiku ze względu na trwałość oraz jakość. Znalazłem w sieci komentarz, że owy plastik sciera, zdziera, matuje się z czasem... Jak to jest? Czytałem dużą ilość recenzji lecz większość z nich jest tworzona zaraz po zakupie pióra i nic nie pisze o tym elemencie.

 

Inne pióra... 

Jakie inne pióra możecie polecić takiem laikowi? :) 
 

Dzięki !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamy AllStar.

 

Parker NIE. Jest badziewny, ciężki w porównaniu do Hemisza i jak na moją rękę źle wyważony (a ze skuwką z tyłu to już w ogóle). Stalówka jest maleńka, jak to w Parkerach. Ale jak kto lubi...

Hemisphere to dobre pióro. Jest problem ze złoceniami które po kilku latach wycierają się ale jak się wybierze wersję CT jest OK. Metal źle się trzyma i jest taki... zimny :D. Jedyne pióro które posiadam z metalowym uchwytem to Hero 395 i w ciepły dzień lub gdy mam mokre/spocone/posmarowane kremem ręce ślizga się niemiłosiernie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wolę plastikową 'część, za którą się trzyma', bo zazwyczaj jest po prostu wygodniejsza od metalowej. A co do wytrzymałości... Też wolę plastikowe niż metalowe, odpryski lakieru wyglądają po stokroć gorzej niż ryski na plastiku. Od IMa trzymaj się z daleka, jeśli już Parker to Urban, powinieneś się zmieścić w tej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to Faber Castell Basic. Ja mam go krótko, ale nikt nie narzeka z tego co widzę - no i jest metalowy z plastikowo/gumowym uchwytem w podstawowej wersji, a są jeszcze wersje ze skórą i carbonem, rozejrzyj się. Za ok. 50zł dostaniesz sheaffera vmf, który choć tani też powinien się spodobać, dobrze się nim pisze, wygląd klasyczny. Co do piór LAMY to z wyglądu są może i tandetne, ale w tej cenie to lepszej stalówki nie znajdziesz.
Parkera odradzam. IM ma tą samą stalówkę co Vector o ile się nie mylę i jest... be. Hemisphere to wół roboczy i raczej go ciężko zajeździć.

Jeśli estetyka ci odpowiada to bierz coś od LAMY, a jeśli nie to zastanawiałbym się nad Faber Castell Basic i Hemisphere z naciskiem na to pierwsze raczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do FC Basic, mój carbon kupiony może z miesiąc lub dwa temu pękł na sekcji, a nie zdążyłem nawet wypisać jednego tankowania ponieważ zalany jest permanentnym MB i służy do adresowania kopert i podpisów na dokumentach,… jak tylko odnajdę paragon z niego to podjadę do "Twoje pióro" bo tam go kupiłem i zobaczymy co się da z nim zrobić...

 

Mam lamy al star-a i joy-a, córka ma safari i abc i wszystkie piszą naprawdę dobrze,… także z czystym sumieniem mogę polecić… zwłaszcza al-stara

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim serdecznie za odpowiedzi. To co urzekło mnie w na tym forum to bardzo wysoka kultura użytkowników co trudno coraz częściej zastać.

 

Nie wspomniałem o tym wcześniej, że pióro to ma być przeznaczone na prezent. Doszedłem do wniosku że bedzie to pióro WM Hemisphere oraz długopis WM Hemisphere. 
Mam nadzieje że nie bedzie problemu wielkiego z luzującą się skuwką ponieważ pióro to nie będzie używane jako wół roboczy :)

Rozmyślałem też nad FB Basic ale niestety chciałbym coś na owym piórze wygrawerowac a na all... nie bardzo takowe aukcje widzę.

 

Pod całym tym szukaniu piór natchnęło mnie aby samemu spróbować pisania piórem (jak wspomniałem WM ma być na prezent) :) Nigdy piórem nie pisałem więc nie wiem czy się przekonam dlatego chciałbym wybrać jakieś tańsze pióro tak na próbę. Jeżeli chodzi o mnie to wymaganie jest jedno: cienka linia :)

Co możecie polecić z tańszych piór z cienką linią? EF lub maksymalnie F.
Zamawiając powyższe HM mógłbym w jednej przesyłce dokupić sobie Parkera Vector, mógłby być dobry na start? Ew. Parker Frontier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do FC Basic, mój carbon kupiony może z miesiąc lub dwa temu pękł na sekcji...

 

Czyżby jakaś wadliwa seria Fabera? Mój matowy zakupiony w połowie grudnia również pękł na sekcji i również był zakupiony w Twoje Pióro. Sklep pozwolił mi wybrać inne pióro zamiast uszkodzonej sztuki. W twoim przypadku pewnie też tak będzie :)

 

@pawel30w

Jeżeli linia ma być cienka to szukaj Pilota 78G. Fka jest już bardzo cienka, jak to japońska :) Parkera zostaw, z nimi nigdy nic nie wiadomo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz cienkiej linii to Parker zupełnie odpada, jego współczesne F są bardzo grube. Pilot 78g to dobry wybór jeśli nie odpycha Cię, że jest plastikowy (ale zastanawiałeś się nad Frontierem więc chyba nie) oraz to, że trzeba go napełniać z butelki (naboje są trudne do zdobycia i dosyć drogie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby jakaś wadliwa seria Fabera? Mój matowy zakupiony w połowie grudnia również pękł na sekcji i również był zakupiony w Twoje Pióro. Sklep pozwolił mi wybrać inne pióro zamiast uszkodzonej sztuki. W twoim przypadku pewnie też tak będzie :)

 

 

 

Mam tylko mały problem,... nie mogę znaleźć paragonu i nie wiem co na to sklep?...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co możecie polecić z tańszych piór z cienką linią? EF lub maksymalnie F.

Zamawiając powyższe HM mógłbym w jednej przesyłce dokupić sobie Parkera Vector, mógłby być dobry na start? Ew. Parker Frontier.

 

Co to znaczy tańszych? Jeśli chcesz Parkera, to za taką cenę, za jaką sprzedają Frontiery, na ebayu kupisz Parkera 45 z lat 60. lub 70. ze stalową stalówką (a może nawet uda się trafić stalówkę ze złota). A F parkerowskie z tamtych lat jest naprawdę cieniutkie i pięknie pisze. Wiem, bo mam i używam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zamawiając powyższe HM mógłbym w jednej przesyłce dokupić sobie Parkera Vector, mógłby być dobry na start? Ew. Parker Frontier.

To nie są pióra dobre na start, zniechęcisz się do piór i wrócisz do długopisów. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy tańszych? Jeśli chcesz Parkera, to za taką cenę, za jaką sprzedają Frontiery, na ebayu kupisz Parkera 45 z lat 60. lub 70. ze stalową stalówką (a może nawet uda się trafić stalówkę ze złota). A F parkerowskie z tamtych lat jest naprawdę cieniutkie i pięknie pisze. Wiem, bo mam i używam.

Ornus, tańszych moim zdaniem to okolice 50 zł :) 

 

To nie są pióra dobre na start, zniechęcisz się do piór i wrócisz do długopisów. :)

Hmm... a Jotter stalówka F?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Ci podoba kup. :)

Najwyżej kupisz kolejne pióro jeśli uznasz, że potrzezbujesz czegoś lepszego.

osobiście kupiłbym:

sheafer vfm, pilot 78G, ewentuanie waterman graduate. 

 

lub jakiegoś chińczyka:

boaer, picasso, jinhao.

Wg mnie będą lepszę od tych dwóch parkerów.

:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim serdecznie za odpowiedzi. To co urzekło mnie w na tym forum to bardzo wysoka kultura użytkowników co trudno coraz częściej zastać.

 

Bo ktoś z brakiem kultury nie doceni magii rozlewającego się ze stalówki atramentu na satynowym papierze... :D (Sorry za offtop ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...