Skocz do zawartości

Montblanc Jonathan Swift Seaweed Green


Ender

Wodorostowa Zieleń… czy do ciebie przemawia?...  

14 użytkowników zagłosowało

  1. 1. MB Jonathan Swift atrament - czy Ci się podoba?...

    • Tak, to moja zieleń
    • Nie jestem pewn-a/-y
    • Absolutnie nie...


Polecane posty

Krótka recenzja mojego nowego nabytku, chociaż sam atrament nie jest nowością… umieszczam, ponieważ jeśli niczego nie przeoczyłem to nikt jeszcze go nie opisywał...

 

 Atrament firmy Montblanc Kolor: Seaweed Green dedykowany Jonathan-owi Swift-owi  czyli Wodorostowa Zieleń… przed poznaniem tego zwrotu nazwałbym ją poprostu zgniła, ciemna zieleń lecz muszę przyznać rację firmie, że wygląda jak nori... :)

Do tej pory jedyne zielenie jakie lubiłem to stary MB Racing Green i niedawno kupiony J.Herbin Vert Empire. Racing Green już nie produkują i tylko jeśli ktoś ma jakiś zapas to może się nim cieszyć, a Vert Empire jest cały czas do dostania. Herbin w stosunku do Swift jest mniej "zgniły" i bardziej szarawy.

Niestety "przespałem" okres kiedy Swift był dostępny i mogę się nim cieszyć tylko dzięki uprzejmości i pomocy jednego przychylnego członka tego forum... :thumbup:

 

 

 

Cena: nie znam bo dostałem, a w sieci nic aktualnie nie wisi do sprzedaży...

Buteleczka o pojemności 35ml

Nasycenie: dobre w suchych piórach i bardzo dobre w mokrych

Przepływ: bardzo dobry, 

Cieniowanie: wyraźne i przyjemne dla oka,… bardzo przyjemne... :wub: 

Jakość linii: dobra, bez strzępienia 

Osadzanie, wypełzanie na stalówce: nie zauważyłem takiego 

Rozruch: po 5 minutach bez skuwki natychmiastowy

Przebijanie: na Rhodii brak chociaż, to że coś jest napisane na drugiej stronie jest delikatnie widoczne

Wysychanie: około 5 sekund pisane suchym GC100 Sheaffera i około 10 sekund dość mokrym MB Le Grand ze stalówką F 

 

PODSUMOWANIE: Kolor dla mnie, jako osoby, która nie przepada za zielenią jest super…  naprawdę super   :wub: ,

muszę tylko zdobyć jakieś fajne pióro, które będzie pasowało do niego i pozwoli cieszyć się cieniowaniem… pięknym zaiste...

 

Poniżej zdjęcia testu i opakowania...

 

 

GAwDBan.png

 

 

ExvMAJj.jpg

 

heiJhzW.jpg

 

 

 

AzFrR1R.jpg

 

Na szczęście jest jeszcze kilka zieleni, przy których rączki mnie świerzbią…  :mosking: ale tylko kilka... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Ano niestety,… są pewne trudności jeśli się chce na jednym zdjęciu / skanie przedstawić niuanse kolorów, które wykraczają poza zakres dynamiki rejestrowanej przez urządzenie…  :(

 

No i dodatkowy kontrast z białym tłem robi swoje… pewnie najlepiej wyszłyby małe skany / zdjęcia z jak największą ilością pisma w stosunku do tła… 

 

A i tak najlepiej to organoleptycznie się przekonać co i jak... :hmm1:

 

No i Irish green wygląda na żywo jak butelka pod światło, oczywiście zielona… najbardziej nienaturalnie wyszedł vert olive bo jak na niego patrzę to nie jest taki żółtawy...

Edytowano przez Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...