Skocz do zawartości

Ender

Polecane posty

Witam,

 

ponieważ testy atramentów wszyscy piszą różnymi piórami, :P co rozumiem, sam tak robię - jest o wiele łatwiej,…

 

to dla swojej wiedzy, a może też innych, którzy lubią zmiany w kolorach pisma…

 

zrobiłem dziś zestawienie atramentów jedną maczanką pisane,…

 

po to ją nabyłem bo czyszczenie to fraszka, igraszka, jak to bywa z zabawką blaszaną... ;)

 

poniżej część pierwsza i druga na Oxfordzie pisane (tj. papierze oxford…) ;)

 

 

Próbki atramentów_B Pfannen1

 

Próbki atramentów)B Pfannen2

 

Co ciekawe, są duże różnice w zachowaniu się atramentów na takiej stalówce, wynikające jak się domyślam z właściwości fizyko-chemicznych

 

głównie pewnie lepkości,… których pisząc normalnymi piórami nie są aż tak widoczne...

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atramenty są farbami przezroczystymi. Nasycenie i natężenie koloru zależy od szerokości i grubości, czyli ilości kladzionego atramentu. Rożne stalówki daja różne efekty.

 

Właśnie przez to, że tak jest to czasami ciężko porównać niuanse pisane różnymi piórami, atramentów zbliżonych kolorystycznie…

 

wiem, że każdy z nich będzie inaczej wyglądał w różnych piórach ale patrząc na takie esy floresy i miejsca bardziej suche lub mokre więcej widzę,…

 

przynajmniej tak mi się wydaje, bo jeszcze nie zalewałem wszystkich piór jednym i tym samym kolorem,…

 

na samą myśl o czyszczeniu ciarki mnie przechodzą…

Edytowano przez Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie doprowadza mnie to do szału, :angry: jakie zdjęcie wkleić aby wypełniało większą część postu… 

 

Trzeba ratować się zewnętrznymi serwisami (imgur, imageshack), potem wkleić link na forum (zostanie automatycznie zeskalowany podgląd, który po kliknięciu przeniesie do właściwego zdjęcia o dużej rozdzielczości). Innego sposobu na duuuuże fotki nie znam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...