Skocz do zawartości

Nostalgia do Sheaffera


Polecane posty

Jasne...tylko jak się dostanę do pracy, czyli w poniedziałek :lol: Sheaffer, Cross czy Aurora - w tych markach postaram się pomóc, jeśli ktoś będzie czegoś potrzebować. Natomiast nie wiem nadal, czy mogę tu zamieścić ofertę sprzedaży limitowanych wersji piór wiecznych w bardzo atrakcyjnych cenach - do kogo powinienem się zwrócić? Pomyślałem sobie, że może znalazłby się tu jakiś amator takich piór. Wiem, że ceny są odstraszające ale kto wie...? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat najciekawsze rzeczy Sheaffer miał w ofercie sporo przed 1990 rokiem. :lol:

Na lata 90-te XX w. przypadły ostatnie odsłony stalówki conical, systemu touchdown i linii Imperial pod tą nazwą.

Z "dziedzictwa" Sheaffera został już tylko inlaid, ograniczony do droższych modeli. Trochę szkoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie jedynym ograniczeniem jest regulamin (zwłaszcza podanie ostatecznej ceny i zamieszczenie zdjęć sprzedawanego egzemplarza). Z tego, co wiem, indywidualna zgoda Administracji nie była do tej pory wymagana, pod warunkiem spełnienia wymagań regulaminu... :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że jest Ci znana, chciałem tylko Ci uzmysłowić, że nam również, ale chętnie przeczytamy, jakieś bardziej dokładne opracowanie, jeśli chciałbyś zaprezentować :)

Na razie znalazłem wersję skróconą, dodaje też dwa ciekawe zdjęcia. Pana Sheaffera oraz jego słynny patent. Co do ulotek i katalogów to mam tego na tony, więc nie wiem co by Was interesowało :unsure:

Historia marki Sheaffer sięga 1907 roku, kiedy to w Fort Madison w stanie Iowa (USA), Walter A. Sheaffer wynalazł pióro wieczne napełniane przy pomocy dźwigni. Ówczesne pióra wieczne były jednak nieporęczne w użyciu i wymagały kroplomierza oraz pewnej ręki podczas napełniania. Niezadowolenie Sheaffera z takiego stanu rzeczy, zainspirowało go do poszukiwań prostej i jednocześnie „czystej" metody uzupełniania tuszu. Rezultatem owych zabiegów było pióro wieczne, napełniane atramentem właśnie przy pomocy dźwigni.

Rozwiązanie to zostało opatentowane przez W. Sheaffera w USA, w sierpniu 1908 roku. Dzięki dociśnięciu wąskiej metalowej dźwigni zbiornik pióra napełniał się atramentem, czerpanym bezpośrednio z kałamarza. Wynalazek ten spotkał się z tak entuzjastycznym przyjęciem, że w 1912 roku W. Sheaffer postanowił zaryzykować i inwestując oszczędności swojego życia, stworzył fabrykę piór W.A.Sheaffer Pen Company.

Innowacyjna wizja i pionierskie podejście W. Sheaffera dały początek m. in. takim wynalazkom, jak atrament Skrip (1922), mechanizm napełniania Touchdown (1949) czy zintegrowana stalówka (1959). Przez kolejne lata wprowadzano nowe modele piór, takie jak Balance Lifestyle (1928) czy PFM (1959), będące inspiracją współczesnych kolekcji Sheaffera.

Liczne zasługi W. Sheaffera poczynione dla przemysłu przyborów piśmienniczych blisko sto lat temu, dały początek produktom najwyższej jakości i trwającej do dziś tradycji.

70ff34eafbc5e9e8.jpg

da71e0e468c6f057.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...