Skocz do zawartości

Pilot 78 G - japońska maszkara


visvamitra

Polecane posty

  • Odpowiedzi 155
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja wczoraj zostałam miło zaskoczona przez mój egzemplarz, nie pamiętam jak długo leży na półce, ale miesiąc to będzie minimum, odkręcam ja skuwkę żeby dla formalności sprawdzić, że nie będzie pisało i wtedy oczom mym ukazała się piękna, cieniutka (F), czarniutka kreska.

:) :) :) :)

Można? Można.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Mam pytanie odnośnie napełniania tego cuda. Mam konwerter, takie coś się naciska i wciąga nieznaną ilość atramentu, po czym człowiek nigdy nie wie ile go w środku ma. Próbowałam to wyjąć, ale póki co nie idzie ruszyć, więc zarzuciłam chwilowo ten pomysł, bo jak już uda mi się wyjąć ten konwerter (ktoś ma jakiś sposób? to po prostu ciągnąć na siłę czy jest jakiś myk?) to chciałam włożyć nabój i tu kolejne moje pytanie - pasują tylko pilotowe czy uniwersalne też?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę... Podoba mi się ten Pilot. Jest tak brzydki, że aż piękny :D Chyba se takiego sprawię. Tak przy okazji... Widzieliśta kiedyś Wingsun 659? Przecież to jest kopia tego Pilota, tak wierna, że nie do odróżnienia!

Wingsun 659:

659.jpg

 

I Pilot:

pilot.jpg

A tego Wingsuna mam. Białego. Pisze rewelacyjnie, więc jego pierwowzór chyba nie może być gorszy?

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wingsun bezbarwny śliczny :) Pewnie tylko na zagranicznych portalach do kupienia?

A wracając do tematu maszkary (choć osobiście nie uważam Pilota 78g za brzydkie pióro, co najwyżej lekko tandetne, ale to też tylko poglądowe stwierdzenie na pierwszy rzut oka, bo to całkiem porządny instrument piśmienniczy) będzie pasowało takie coś:

https://wiecznepiora.eu/pl/p/Tloczek-PILOT-CON-40/2366

tłoczek o nazwie CON-40. Miał ktoś?

Edytowano przez vela44
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, nie wiem. Mojego białego kupiłem na eBayu, ale z Chin. W ogóle było tylko jedno dostępne. Przed chwilą sprawdzałem, nie ma w ogóle. Nie mam pojęcia, gdzie toto kupić :wacko: Ale zgodzę się, że bezbarwny piękny. Może dałoby się go przerobić na eyedroppera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter CON-40 kilka tygodni temu był dotępny w Piórotece, ten kowerter zastąpił CON-20 i CON-50, używam obecnie 2sztuki i sie bardzo dobrze sprawują, sprowadzanie samych kowerterów z Japonii czy Hong-Kongu może być mało opłacalne z powodu kosztów przesyłki. Co-40 w Polsce chyba kosztuje coś ok. 40 złotych w Japonii ok USD 5,00 koszta transportu ok USD 10,00 niwelują różnicę przy 2 sztukach.

Co do demontażu CON-20, konwerter siedzi na wcisk, mógł troszkę przyschnąć, więc chyba trzeba by go wymoczyć i potem spróbować ruszyc go ze swijego miejsca ruchem obrotowym i pociągnąć.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kleks napisał:

Kurczę... Podoba mi się ten Pilot. Jest tak brzydki, że aż piękny :D Chyba se takiego sprawię. Tak przy okazji... Widzieliśta kiedyś Wingsun 659? Przecież to jest kopia tego Pilota, tak wierna, że nie do odróżnienia!

Wingsun 659:

659.jpg

 

I Pilot:

pilot.jpg

A tego Wingsuna mam. Białego. Pisze rewelacyjnie, więc jego pierwowzór chyba nie może być gorszy?

Zainteresowałeś mnie tym Wingsunem. Może sobie kupię na próbę jako taniego demonstratora i właśnie spróbować eyedroppera zrobić? Tam chyba da się wsadzić zwykłą stalówke No.6 (taką jak do Jinhao). Goulet Pens sprzedaje takie stalówki i podobno te ich są bardzo fajne, więc można spróbować porwać się na taką hybryde. Widziałem że na eBay są dostępne z darmową wysyłką w cenie poniżej $10. Chyba się skuszę. :P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robbi dzięki za podpowiedzi. Ten tłoczek jest w piórotece za 22zł plus przesyłka, najtańsza opcja poniżej 10zł, także nie taki drogi interes, a myślę, że dużo lepiej będzie się użytkowało pióro z takim przeźroczystym konwerterem.

Edytowano przez vela44
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, to znowu ja.... Kompletnie się nie znam, a chcę kupić naboje do Pilota 78G, znalazłam sklep gdzie są dwa rodzaje: z napisem Namiki i Parallel, które z nich ewentualnie pasują  do tego Pilota? Niby niedrogie, ale nie chcę kupić czegoś czego nie potrzebuję (żeby potem się nie okazało, że muszę kupić nowe pióro, bo mam już naboje :o).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam WingSunga 659, i w życiu bym nie powiedział, że stalówka od Pilota 78G jest bardziej miękka od niego. W moim 78G to prawie gwóźdź, podczas gdy w WS od f-do Mki. Moim zdaniem to bardzo dobra stalówka i pióro. W każdym razie : to są dwie różne stalówki. (chociaż części pasują zamiennie :)

Edytowano przez Wąsaty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pasować pasują, tylko czy da radę takim atramentem pisać. Parallel'e z racji stalówki potrzebują atramentu o doskonałym przepływie, dlatego też mają dedykowane naboje. Ostatnio testowałem czerwony atrament do Parallel'a w zwykłym Kaweco Sport ze stalówką F. Atrament lał się strumieniami tworząc kreskę o rozmiarze BB i przebijając każdy napotkany papier. Nie wiem, czy sam atrament nada się do Pilota 78G (najwyżej będzie można powtórnie wykorzystać opróżniony nabój).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mówisz Wąsaty, że Wingsung lepsiejszy? No ja niestety nie mam Pilota, żeby se porównać, ale na WS nie powiedziałbym złego słowa. Zostawione na długo pisze od pierwszego kopa, a samo pisanie to po prostu bajka. Chyba sobie sprawię całą rodzinkę. Tylko cholera, nie wiem skąd. Bo na ebaju ni ma. :(

A, zapomniałem dodać, że to jedno z niewielu moich piór, którym mogę pisać prawie na każdym papierze, bez przebijania, drapania i strzępienia, a stalówki są nie od F, tylko od EF. Bo ja mam drugą stalówkę (była w komplecie), właśnie EF. Jest wprost niewiarygodnie cienka. Nadawałaby się do robienia ściągawek :D

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam 78G ze stalówką M i nie jestem do końca zadowolony tochę drapie ale tylko pod jednym kątem i przy kresce prowadzonej w górę. Myślę, że z czasem stalówka się wygładzi bo drapanie jest b. słabe ale występuje. Próbowałem gładzenia na szarym papierze ale nie bardzo pomogło - może szlifowałem inny kąt?

Zalane Pelikanem daje dość cienką kreskę jak lubię, nie zasycha ogólnie jest ok.

Miałem też Pilota MR ze stalówką F i ta  stalówka była wg mnie o wiele lepsza, nie drapała nie była "gwoździem" ale podawała sporo atramentu (oryginalny nabój Pilota). Pozbyłem się MR bo miał dla mnie nieergonomiczny niewygodny chwyt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2017 o 11:21, Kleks napisał:

Bo ja mam drugą stalówkę (była w komplecie), właśnie EF. Jest wprost niewiarygodnie cienka. Nadawałaby się do robienia ściągawek :D

Do tego najlepsza drukarka a jak nie to lepszy i tam będzie jakiś długopis z bardzo cienkim wkładem. Chociaż ostatnio piórem po takiej błyszczącej etykiecie Kubusia pisałem łacińskiej nazwy wirusów i bakterii i jakoś się udało :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...