Skocz do zawartości

Nowe pióro w niedużej cenie


Rahel

Polecane posty

Hej, chciałabym kupić nowe pióro bo moje Parkery czasem zawodzą. Myślałam o zakupie czegoś w granicy do 150 zł. Może Waterman Graduate? Estetyka jest dla mnie ważna bo także zajmuję się malarstwem i pióro po prostu musi mieć klasę. :)  Doradzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Z piór które posiadam do 150 zł polecam Faber-Castell Basic. Dobre opinie słyszy się również o Kaweco Sport, Diplomat Traveller, Sheaffer Gift Collection 300 czy Pilot MR. Jeśli podobają ci się demonstratory i możesz sobie pozwolić na  lekkie podwyższenie granicy cenowej rozejrzyj się w ofercie TWSBI, a wśród starszych modeli może taki Sheaffer Imperial w stanie New Old Stock.

Edytowano przez dawid09890
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waterman Graduate

 

Nie polecam. Ostatnio chyba ze 3 osoby kupowały F-C Basic i były zadowolone ale to ciężkie pióro. Może jakiś Pilot? MR na przykład. Jeśli pióro musi mieć klasę to może jakiś vintage? Stare pióra są często dużo lepsze niż te obecnie produkowane bo z założenia miały być wieczne, nie do wymiany na nowy model.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam. Ostatnio chyba ze 3 osoby kupowały F-C Basic i były zadowolone ale to ciężkie pióro. Może jakiś Pilot? MR na przykład. Jeśli pióro musi mieć klasę to może jakiś vintage? Stare pióra są często dużo lepsze niż te obecnie produkowane bo z założenia miały być wieczne, nie do wymiany na nowy model.

 

Dokładnie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie musi. Sheaffer ma swój własny standard nabojów (ale jeśli się nie mylę VFM jest na internationale, czyli uniwersalne), można zamontować konwerter, który pozwoli napełniać pióro dowolnym atramentem z kałamarza ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sheaffera VFM wygląda fajnie względnie ale na zdjęciach w rzeczywistości jak dla mnie sprawia wrażenie "taniego".

Z Sheafferów ja raczej szukałbym gifta 300 ewentualnie 100.

Ja ostatnio kupiłem Pilota 78G czarną wersję kolorystyczną i w moim osobistym odczuciu jest to lepszy wybór niż np VFM.

Pilot ma imho fajny klasyczny wygląd. Ma zakręcaną skuwkę, co dla mnie jest zaletą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie musi. Sheaffer ma swój własny standard nabojów (ale jeśli się nie mylę VFM jest na internationale, czyli uniwersalne), można zamontować konwerter, który pozwoli napełniać pióro dowolnym atramentem z kałamarza ;)

Do VFM nie można zamontować konwertera, przetestowane ;) Wchodzi tylko krótki nabój, gdyż koniec korpusu zbytnio się zwęża.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sheaffera VFM wygląda fajnie względnie ale na zdjęciach w rzeczywistości jak dla mnie sprawia wrażenie "taniego".

Z Sheafferów ja raczej szukałbym gifta 300 ewentualnie 100.

Ja ostatnio kupiłem Pilota 78G czarną wersję kolorystyczną i w moim osobistym odczuciu jest to lepszy wybór niż np VFM.

Pilot ma imho fajny klasyczny wygląd. Ma zakręcaną skuwkę, co dla mnie jest zaletą.

nie nie nie !!! :)

VFM w rzeczywistości wygląda lepiej i lepiej pisze niż pilot.

Na tanie to wygląda 78g. WFM naprawde zyskuje w rzeczywistości.

Mam oba pióra, żeby nie było :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...