Skocz do zawartości

L'ARTISAN PASTELLIER - BLEU MEDITERRANEE


Inekane

Polecane posty

W sumie to piję ale nie pamiętałam, że to akurat Twoje było :D Ale myślałam również o Konisie, tyle tych piór, naprawdę pięknych ma ale pisanie wszystkimi jest niemożliwe. Co nie znaczy oczywiście, że należy mieć jedno pióro, absolutnie nie.

Konis akurat nie jest tutaj dobrym przykładem, on swoimi piórami pisze :) Nie tak dawno zresztą kupił złotego Pelikana - nieużywanego, NOS - i oprócz zdjęć pióra pokazał też próbkę pisma :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cel jest prosty - zazwyczaj jesli coś mi sie wylewa to cały kubek herbaty na notatki i zanim je odratuje mija nieco czasu. Wiec jeśli po takim teście tekst uda sie odczytać to po kroplach tym bardziej.

 

Ale ja nie mam pretensji do Ciebie. Tylko ciekawość.

Na innych forach robią inne eksperymenty z atramentami, wg mnie zbyteczne, np. mazanie po atramencie alkoholem.

 

 

matko, panowie, dajcie już sobie buźki i będzie ok ;)

 

Buźki to ja mogę dać Tobie.

Z Łukaszem to mogę uścisnąć prawicę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dziwne, bo mi zasycha z wszystkimi piórami. na przykład lamy, który z diamine dajmy na to, po tygodniu nieużywania, startuje od pierwszego dotyku, z atramentami callifolio po nocy wymaga grubego rozpisywania.

 

tak wygląda start po dwóch godzinach niepisania.

 

m2ys.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałam go w Watermanie 515, Pelikanie M200 i w zenith (ale w tym krotko), po dwóch godzinach leżenia nie było problemów, po nocy w watetmane też nie ale to rekordowo mokre pioro. Dopisze Twoja adnotacje na blogu. Nie wszystko da się ocenić z próbki.

Edytowano przez Inekane
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupisz pióro Ann, rękawiczkę osobiście dostarczę Ci pod same drzwi... ;)

Jeszcze nie zwariowałam na tyle, żeby kupować pióro w cenie mieszkania dla rękawiczki :P

 

mam niebieską (6) w F-C Basic, otwarte potrafi przyschnąć ciut szybciej, niż inne pióra z innym  atramentem, ale po nocy nie było problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy chyba nie zrozumiem tych Waszych próbek, 1ml, maczania w wodzie, próbowania, testowania, cieniowania, wycierania i tak dalej i dalej... :)

 

Cóż, widać nie każdy rodzi się maniakiem gotowym poświecić swój cenny czas na tego typu eksperymenty. I żeby nie było, że nie doceniam - doceniam! I bardzo się cieszę, że macie takie ciekawe zainteresowania! I gratuluję! :)

 

Ale nie rozumiem...i tyle... :)

Też mi bliżej do tej opinii. Choć recenzje zacne i mnóstwo poświęconego czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...