Skocz do zawartości

Ktokolwiek pisał, ktokolwiek zna ... ENCRE AUTHENTIQUE?


Rot&Baum

Polecane posty

Pingwinie,

tu idzie gra o coś innego. Jak ekscytujące jest odkrywanie, czekanie na przesyłkę, rozpakowywanie, zalewanie pióra, pierwsze literki, wąchanie, oglądanie pod światło i ze światłem. Radość. Złość, że to nie to i nowe poszukiwanie.

Czy mam dalej rozwijać ten temat? :lol:

Skoro tu jesteś to wiesz o co w tych chodzi :wub:

Ja czuję, że Ty prowokujesz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pingwinie,

tu idzie gra o coś innego. Jak ekscytujące jest odkrywanie, czekanie na przesyłkę, rozpakowywanie, zalewanie pióra, pierwsze literki, wąchanie, oglądanie pod światło i ze światłem. Radość. Złość, że to nie to i nowe poszukiwanie.

Czy mam dalej rozwijać ten temat? :lol:...

Czy aby na pewno mówisz tylko o atramencie :wub:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No robi się! Ale co z tego wyniknie?

Może jakiś fanklub jak już wszyscy zaczną tym pisać?

Kerad, jest może ta czerń w twoim atramentowym portfolio?

Jakby się ktos tym zajął to można zrobić grupowe zamówienie, ale ja dopiero w drugiej polowie lutego sie bym pisał.

Musialem sprawdzić co to jest portfolio :D Niestety nie mam, kupiłem kiedyś te dwa z wukcji na czeskim Aukro. Mialy być do miesznia ale szkoda mi ich troche. Ale jest tam troche ciekawych kolorów.

http://www.jherbin.com/fountain_pen_inks.shtml

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pingwinie,

tu idzie gra o coś innego. Jak ekscytujące jest odkrywanie, czekanie na przesyłkę, rozpakowywanie, zalewanie pióra, pierwsze literki, wąchanie, oglądanie pod światło i ze światłem. Radość. Złość, że to nie to i nowe poszukiwanie.

Czy mam dalej rozwijać ten temat? :)

Skoro tu jesteś to wiesz o co w tych chodzi :(

Ja czuję, że Ty prowokujesz?

Ależ wiem o co chodzi, wiem. <_< A to było takie... spostrzeżenie. Może i prowokacja... mam jednak takie wrażenie, że to po prostu taki chwilowy zachwyt, który przejdzie. Ale może się mylę? Może te atramenty są lepsze niż to widać po próbkach i opisach? Może zagoszczą w waszych piórach na dłużej? Może to w którymś z nich ktoś odkryje ten Jedyny, Najlepszy atrament? No cóż... możliwe. :unsure:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież wiesz dobrze, że kiedyś atrament robiło się z surowców naturalnych. Na przykład Pelikan robił go z ptaków i stąd ta nazwa. Polski Drakon był robiony ze smoków. No może ze smoczków bo jakość było słaba.

I stąd moje zainteresowanie właśnie tym atramentem ale widzę, że nie dowiem się niczego.

Pora więc kliknąć i poczekać.

A wtedy nic nikomu nie powiem! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś atrament robiło się z surowców naturalnych.

Bo nie było innych. Teraz wymyślili tańsze, sztuczne i zaczęli je stosować. Nie tylko zresztą w atramentach,

chemię i tworzywa sztuczne można znaleźć praktycznie wszędzie.

Polski Drakon był robiony ze smoków.

Dooobre! :D

super, że robi się herbinowo!!!!

A pewnie, że super! Coś się zaczęło dziać widać ruch w dziale "recenzje atramentów". Mnie to cieszy, można sobie ciekawe

rzeczy poczytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ kerad

w http://sklep.kaligraf.eu/category/Kaligrafia-Lacinska/Tusze-i-atramenty,i.html kosztuje 27,99 zł + dostawa

w Kanadzie znalazłem za 12,56 $ kiedy każdy inny kolor kosztuje do 10 $. I uwaga! DOSTAWA DO POLSKI 40$

Z tego wniosek, że lepiej w kaligrafie. Jutro do nich będę dzwonił. Są z Małopolski, chyba okolice Krakowa. Obawiam się jednak, że przyjdzie nam poczekać bo Herbin miesza partiami jak im się zbierze zamówienia. Na dodatek nikt w kraju nie chce sobie robić na koniec roku dużych stocków bo remanenty i inne sprawy.

Ja będę czekał i polował więc jak chcesz to jak coś wyniucham to dam znać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Francja, ta stronka nie jest z Francji?

http://sklep.kaligraf.eu/ - to polski sklep poświęcony kaligrafii. Strona ascetyczna, skromna ale widać, że są nastawieni nie na mydło i powidło ale ogniskują się na jednym. I za to ich cenię.

I na dodatek mają biały atrament ;)

Edytowano przez Rot&Baum
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...