Skocz do zawartości

Faber Castell Basic kontra Kaweco sport


Polecane posty

Witajcie,

 

Stoję przed wyborem jak w temacie. Chętnie bym się z nimi oba zaprzyjaźnił ale na początek muszę wybrać jedno. Więc które według Was zasługuje na number one? Zwycięzcę będę używał do codziennych notatek w pracy. Faber Castell Basic czarne z fakturą skóry na korpusie. Kaweco sport czarne z klipsem. Pomóżcie mi podjąć decyzję a odwdzięczę się swoimi wrażeniami :)

Pozdrawiam

Reflex1

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pióro Kaweco Sport i bardzo je chwale, jest małe, ma ciekawy wygląd, gdyż mam wygrawerowaną szachownicę (jest też gładka) na skuwce i w dodatku ten klips dodaje uroku. Używam te pióro od miesiąca i zauważyłam drobne  rysy spowodowane zakręcaniem skuwki.Pióro najlepiej współpracuje z atramentem firmowym, a to dosyć kłopotliwe, aby zakupić atrament w sklepie stacjonarnym, jeszcze nie widziałam w sklepie atramentu kaweco, chyba że zakup przez internet. Kaweco Sport ma ciekawy oryginalny kształt (przyciąga uwagę), szczerze polecam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@reflex, jeżeli nie będą drażnić Cię rysy na korpusie (mnie to boli, dlatego nadal nie mam tego pióra), w dodatku piórko piszące w męskiej dłoni jedynie ze skuwką założoną na korpus...?

 

dla mnie FC Basic, długie naboje jakiejkolwiek firmy pasują, chyba mojemu nawtykałam Pelikanowe i ani piśnie, że mu coś nie tak :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się, przebywając na tym forum, że niektórzy moga pisać bez skuwki na korpusie. Ja, żadnym piórem nie mogę pisać bez nasadki. Dlatego też nie kupuję pewnych modeli, np. Eversharpa. 

Jako użytkownik Kaweco Sport muszę powiedzieć, że pióro to jest świetne, do krótkich notatek, na przykład na spotkaniach, zapisywania uwag w notesie, itp. Natomiast do dłuższych elaboratów, nie lubię go używać, dłoń szybciej się męczy. Lepsze jest pióro ciut większe, ja używam Pilota MR.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witajcie,

 

I tak oto nadeszły Walentynki. :) Wyboru za mnie dokonała :wub:.

1

2

3

4

 

Moje pierwsze wrażenie? Zachwyt ;) Piórko znacznie lepiej się prezentuje w realu niż na zdjęciach. Fakt jest dość masywne, ale bez przesady. Leży za to pewnie w ręku. Sprawia wrażenie ciepłego, pewnie za sprawą materiałów z którego je wykonano. Stalówka pięknie się prezentuje. Jest duża, taka jaką lubie - w rozmiarze F. Kawał fajnego piórka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reflex1, dostałem wczoraj F-C od mojej ukochanej. Pióro jest świetne. Dobrze nasze panie wybrały. Rzeczywiście dużo lepiej się prezentuje niż w internecie. Pisze niezwykle gładko i ma wygodną sekcję - dobrze się trzyma. Nie ma też problemu z atramentem. Zalałem je czymś co przed laty kupiłem gdzieś w tesco (nie dostałem konwertera i wziąłem naboje, które rozbijały się gdzieś w szufladzie) i pisze świetnie. No i ta stalówka - dla mnie genialna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reflex1, dostałem wczoraj F-C od mojej ukochanej. Pióro jest świetne. Dobrze nasze panie wybrały. Rzeczywiście dużo lepiej się prezentuje niż w internecie. Pisze niezwykle gładko i ma wygodną sekcję - dobrze się trzyma. Nie ma też problemu z atramentem. Zalałem je czymś co przed laty kupiłem gdzieś w tesco (nie dostałem konwertera i wziąłem naboje, które rozbijały się gdzieś w szufladzie) i pisze świetnie. No i ta stalówka - dla mnie genialna.

 

Ciekawy zbieg okoliczności... :rolleyes: Ale cieszę się Twoim szczęściem co najmniej tak samo jak swoim własnym :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 4 weeks later...

Stalówki identyczne, więc…tak, wrażenia z pisania będą identyczne ;) No, Loom jest lżejszy od Basic-a, co też ma niebagatelne znaczenie. Mam Basica, ale ciut męczy rękę przy dłuższym pisaniu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...