Skocz do zawartości

Pochwała polskiego rzemiosła - post niesponsorowany!


Rot&Baum

Polecane posty

Witam.

Z pełną odpowiedzialnością przekopiowałem mój post z PWF.

Szukając odpowiedniego futerału do kupionego od Feantur'a (tu jeszcze raz wielkie dzięki) pióra Cross Townsend, trafiłem na ofertę p. Donata Trepki, właściciela firmy www.donat.com.pl. Ponieważ pióro jest okazałe w swojej długości zwróciłem się do p. Trepki o wykonanie dłuższego niż standardowy futerału na dwa pióra, na dodatek z tłoczeniem inicjałów wg mojego projektu, stemplem wykonanym przez również solidnego rzemieślnika (na życzenie dam namiary).

Naszym punktem kontaktowym był jeden z warszawskich, znanych od 1922 roku sklepów z artykułami piśmiennymi na literę B.

Kiedy przyjechałem w ustalonym terminie po odbiór futerału to oczom nie wierzyłem.

Pióro gdzieś zniknęło w czeluściach futerału, który swoją wielkością przypominał działa Nawarony. Uświadomiłem sobie, że chyba nastąpiło "przekłamanie na łączach" i to najprawdopodobniej z mojej winy.

Ex tempore, jeszcze będąc w sklepie na literę B, skontaktowałem się z Panem Donatem, nie z pretensją a z wołaniem o pomoc bo pióro na prezent a futerał za duży, że ratunku, że o jej i że o rany! A Pan Donat na to, że mam co chciałem a na dodatek to on nie może teraz rozmawać.

I pa! icon_sad.gif

Ale następnego dnia telefon. Zadzwonił do mnie Pan Donat i poprosił o powtórne dostarczenie stempla do tłoczenia personalizacji i pióra "na miarę" i że On zrobi futerał jeszcze raz. Mówię, że ja już się pogodziłem z " działami Nawarony", że nie chcę fatygować, że itd. Usłyszałem, że nic z tego, że zrobi bo musi być dobrze. Mówię ok i pytam za ile? I myślę, że tu nie popełnię niedyskrecji jeśli ujawnię cenę.

Cena wyniosła 0 zł! Słownie: zero! Miałem odebrać gotowy futerał w sklepie na literę B 12 grudnia a odebrałem dziś czyli po 24 godzinach.

Powiem krótko. Jeszcze nie ochłonąłem.

Róbmy wszystko, żeby takie firmy trwały a tacy ludzie jak Pan Trepka robili tak piękne rzeczy (szeroka oferta!) i żeby nas nie zalała chińska tandeta.

Panie Donacie, dziękuję!

PS. Może to i za wcześnie ale dla wszystkich Wesołych Świąt! bo ja już jestem w świątecznym nastroju. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan_Q,

ja też nie wytrzymałem i kupiłem dla mojego CF futeralik czarny jak smoła. Pięknie szyty i podklejony w środku czarnym, cieniutkim aksamitem.

A dalej foto "działa z Nawarony" jak wcześniej obiecałem.

Proszę zachować powagę :lol:.

Cross Townsend - 152 mm,

Krótka dwururka - 165 mm

Działo z Nawarony - 204 mm brutto, długość lufy - 180 mm, średnica wewnętrzna lufy - 16 mm.

Oczywiście oba pięknie wyklejone zielonym aksamitem.

Myślę, że można używać jako futerał na pióro i dostatnie cygaro równocześnie :wub:

Czy ktoś mnie przebije?

Trzecie foto - inicjał © - to stempel do tłoczenia personalizacji. Litery M i N idealnie zbudowały kota (bo to dla właścicielki kota).

I to tyle w tym temacie. Tylko nie wiem co zrobię z tym kolosem. Może jakieś pomysły?

Pozdrawiam

post-156-0-58654600-1323457742.jpg

post-156-0-46711200-1323459267.jpg

post-156-0-47009400-1323459283.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...