Skocz do zawartości

DE ATRAMENTIS - PETROL


Inekane

Polecane posty

DE ATRAMENTIS    - PETROL

Niestety tylko próbka ale hojna - jeszcze połowa mi została. Dołączona do Hero 395 od visvamitra, czwarta i ostatnia choć szykuje się wiele innych. 

 
deatramentispetrol.png
PETROL
Benzyna. Tak po prostu. Kolor zielono-niebiesko-brązowo-szary, na tyle charakterystyczny, że nie ma go co bardziej opisywać. De atramentis robi naprawdę dziwne kolory, takie... niestandardowe. I chwała im za to ;) Szkoda, że nie jest zapachowy - to by była dopiero heca.

Cieniowanie jest, tak jak w przypadku innych atramentów tej formy bardzo ładne. Polecam, jeśli komuś barwa odpowiada, zalać tym jakieś piórko o stalówce M lub B - wygląda zdecydowanie lepiej.

Co dziwne w kałamarzu wygląda na 100% niebieski - coś jak Pelikan Edelstein Topaz. Dopiero podczas pisania staje się zielonkawy.

 
WŁAŚCIWOŚCI

Przebijanie - brak

Strzępienie – niezauważalne/przy mokrych stalówkach na kiepskim papierze obecne

Nasycenie – średnie/dobre

Przepływ – dobry

Cieniowanie – dobre

Wysychanie – całkiem szybkie, zależnie od papieru. Na Oxfordzie około 13s stalówka F.

 
deatrppismo.png
BUTELKA
Atramenty zapakowane są w szklane buteleczki o oryginalnym, walcowatym kształcie i solidnym grubym denku; kształt ten jednak sprawia, że są to butelki wyższe niż standardowe (wyższe niż Pelikany, Parkery czy Watermany). Przez mniejszą średnicę pojemnika łatwiej nabiera się atrament (nie trzeba kombinować z przechylaniem) ale wyciśnięcie ze szkła ostatniej kropli będzie możliwe tylko za pomocą strzykawki. Średnica otworu to zaledwie 2 centymetry ale większość piór, włącznie z level-fillerami nie miała problemów.
 
Pojemność: 35ml
Cena*: 36zł
 
Ogółem: 1,03 zł/ml
 
adc.png                       INNE
Szkoda, że nie jest to atrament aromatyzowany. Ja co prawda za zapachem benzyny nie przepadam ale większość moich znajomych bardzo go lubi.

____________________

* Obliczane na podstawie cen mojego zakupu bez wliczonej przesyłki. [Z:] http://www.abernatopen.pl/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...