Skocz do zawartości

TWSBI Diamond 580


Azrael

Polecane posty

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

A ja wiem... w sumie wygładzanie stalówki na umywalce/ceramicznym kubku jest szybkie, bezbolesne i bardzo skuteczne. Tylko, że w piórze za 50$ powinna być lepsza stalówka niż w jakichś chińczykach za 3$ (przynajmniej pod względem drapania. lubię masło)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne, filmik zaje…fajny… :D  jak tylko wrócę do domu to terapię zajęciową tłisbiasowi zafunduję… dam znać jak poszło, natomiast tak dla formalności to moja M-ka nie skrobie,… :)  ale do d... pisze… :angry: naprawdę nie spodziewałem się takich problemów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku to jest pierwsze pióro, któremu cokolwiek dolega,... No i pierwsze, które producent zaleca przed użyciem dodatkowo, specjalnie traktować...

 

ja miałem plug and play, żadnego specjalnego traktowania przed użyciem. tym bardziej nie rozumiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem plug and play, żadnego specjalnego traktowania przed użyciem. tym bardziej nie rozumiem.

 

Czyli kontrola jakości jak w radzieckiej fabryce t 34 w czasie wojny,... aż 30% było sprawnych...  ;)

Edytowano przez Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ok, no to czas nadszedł na słów kilka o TWSBI...

 

Filmik zapodany przez janykiela (Vielen Dank!) parę razy oglądnąłem aby pomóc, a nie dobić tłisbiaka… manewry jak pokazali odbyłem...

 

i…

 

i nic…  :angry:

 

Doprowadzony do ostateczności stwierdziłem, jak nie, to nie… nie musimy się lubić i razem pracować,… a co sobie skośnookiec jedne myśli,… że jak ładny to ten tego, wszystko mu wolno?...

 

No i poszedł won do szuflady na dni parę...

 

Dziś zabrakło mi jakiegoś skrobaka coby atramenty popróbować,...

 

który to bardziej mi pasuje… no i … na TWSBI-aka padło...

 

Więc zestaw małego majsterkowicza wziąłem i tłoczek zdemontowałem, szuru-buru wyciorem od środka zrobiłem, sekcję zdemontowałem i chciałem stalówkę zdemontować… i ciągnę, i ciągnę, i wyciągnąć nie mogę… a tu na przyczepkę nie ma kogo zawołać, bo jak zwykle wszyscy pukając się po głowie w moim kierunku, odmaszerowali coś o ramionach morfeusza mamrocząc...

 

więc odpuściłem gadzinie… i groźby nieparlamentarne wysuwając pod 580-tki adresem...

 

Oconto zalałem...

 

i co?...

 

No i na cud się objawił… Pisze!… i to całkiem dość tako... :D

 

Nareszcie…  :D  :D  :D mam nadzieję, że to trwała poprawa...

Edytowano przez Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może zauważył parowanie atramentu z TWSBI? Bo nie wiem, czy coś nie tak ze skuwką, czy to tylko moja wyobraźnia. No ale z drugiej strony, to chyba bym całego atramentu stalówką F w tydzień nie wypisał. Przy tej samej ilości pisania standardowy nabój starcza mi na ok. 10 dni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Wiem, że działam tu trochę złotą łopatą...

 

Szukam ostatnio informacji o TWSBI. Natknąłem się na ten filmik:

 

Kobitka ~13 minuty mówi o tym, że miała problemy z pisaniem 580-tką dopóki nie zostawiła trochę luzu na tłoczku (tj. pokrętło nie do końca, tylko z leciutką przerwą między pokrętłem a korpusem) - po tym jak za dotknięciem różdżką pióro zaczęło pisać. Zakręcała do końca - przestawało. Odkręcała ciut - znowu pisało jak marzenie. 

 

Ktoś się z tym zetknął z posiadaczy nowszych egzemplarzy? (Z osób, którzy mieli problemy). Chodzi mi po głowie to piórko, ale coraz bardziej zaczynam się bać zakupu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...