Jump to content

NOODLER'S - BLACK SWAN IN ENGLISH ROSES


Inekane

Recommended Posts

NOODLER'S    - BLACK SWAN IN ENGLISH ROSES

 
Próbka nr.2 dołączona do Hero 395. Podziękowanie ślę do visvamitra ;)

Bardzo się ucieszyłam, choć nie przepadam za czerwonym, bo ten atrament jest już dość sławny. Szczerze mówiąc ma on bardzo dużo plusów jak i minusów. Ale po kolei...
 
 
 
 
 
noodlersblackswaninenglishroses.png
BLACK SWAN IN ENGLISH ROSES
Nazwa dość skomplikowana i bardzo długa. Taka poetycka. Nie mam zielonego pojęcia jaki ma kolor czarny łabędź w angielskich różach ale na papierze przed wyschnięciem jest to nasycona czerwień, po kilku chwilach jaśnieje i staje się bardziej pomarańczowawo różany. Jest to bardzo subtelny kolor i jest wygląd zależy od światła i ustawień monitora.
 
WŁAŚCIWOŚCI

Przebijanie - brak
Strzępienie – brak
Nasycenie – dobre
Przepływ – dobry
Cieniowanie – widoczne, szczególnie w mokrych stalówkach
Wysychanie – na papierze Oxford stalówka F 12-14 s.
Odporność na wodę - po 30s pod strumieniem wody (wkrótce zdjęcie) - wysoko wodoodporny! Pomimo moczenia wodą ciepłą i zimną tekst jest wyraźny choć cała strona zafarbowała się na czerwono.
 

noodler.png

BUTELKA
Niestety nie mam butelki ale jest ona dość charakterystyczna - graniastosłup ze stylizowaną grafiką. Bardzo ładne, proste i klasyczne rozwiązanie.
 
Pojemność: 88ml (3oz.)
Cena*: 12.5 $ + 10$ wysyłki (patrz: inne)
 
Ogółem: 0,42 / 0,94 zł/ml
 
INNE

Firma Noodler zadecydowała zaprzestanie dystrybucji do państw poza USA i obecnie jest to jedyne miejsce gdzie można się zaopatrzyć w te buteleczki. Szczerze mówiąc dziwię się taką polityką firmy bo wiele osób jest zainteresowanych kupnem szczególnie, że cena podstawowa nie jest duża - 12.5$ USD to po dzisiejszych kursach zaledwie 38zł! Nawet dodając ceny ewentualnej przesyłki oraz marży sklepowej jest to nadal opłacalne dla nas, kupujących bo właściwości tych atramentów są świetne, kolory nasycone a paleta składa się z wielu interesujących odcieni (przykładowo Apache Sunset).
Importując ten atrament trzeba pamiętać o tym, że paczka musi być mała bo inaczej koszty przesyłki wzrastają choć bardziej opłaca się zakupić kilka flaszek ale... wtedy dojdzie VAT a przy dalszym zwiększaniu wartości paczki jeszcze CŁO. Może dlatego własnie te atramenty są tak mało popularne w Polsce.

Drugą sprawą którą chciałam poruszyć jest... połysk tego atramentu. Części ze standardowych (przykładowo Pelikan) atramentów zdarza się również zabłysnąć ale tu jest zielony odblask od czerwonego atramentu... super!

nood.png

 

____________________
* Cena z ebaya. Doliczając wysyłkę wychodzi całkiem spora kwota choć sam atrament nie jest bardzo drogi.

 

Link to comment
Share on other sites

jeszcze nim nie pisałam, ale Black Swan in Australian Roses już mam przetestowany, nie mieni się na zielono, za to jest cudownym atramentem, faktycznie szkoda, że nie można ich sensownie zakupić, są warte uwagi :)

 

lubię poetyckie nazwy atramentów :D

Link to comment
Share on other sites

Onydwa łabędzie są przednie :) Zamwóiłem kiedyś z Andersonpens trzy Noodler'sy i cło mi nie doszło. Z wysyłką zapłaciłem 45 $. Cena ok, bo flaszki są bardzo pojemne.

 

Teraz niestety ceny wysyłki wzrosły, ale da się. Polecam sklep Vanness1938. https://www.vanness1938.com/

 

Nie wiem, jak teraz, ale być może da się poprosić o wysyłkę oznaczoną jako prezent (jest szansa, że cło i VAT nie zostaną doliczone).

Edited by visvamitra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...