Skocz do zawartości

Jaki to model pióra - Parker


reer

Polecane posty

Witam,

to mój pierwszy post tutaj. 

Szukam pomocy. W czasach szkolnych pisałem świetnym piórem Parker. Niestety uległo uszkodzeniu. Dzisiaj jakoś z nostalgii otworzyłem starą szufladę i znalazłem je. Bardzo chętnie znów bym zaczął pisać jednak pióro już do niczego się nie nadaje i dlatego chciałbym kupić znów ten model, jednakże nie wiem jaki to dokładnie.

Pióro miało krótką stalówkę, podobnie jak w serii Urban, jednak bez taliowania obudowy jak w tej serii. 

Dodaję też zdjęcie, może ułatwi identyfikację:

mcfuerb6rf83_t.jpg

Gumka/uchwyt jest tutaj już nieoryginalna ponieważ wcześniej uległa uszkodzeniu i w liceum wymieniłem ją na inną. Oryginalna była miękka i miała wzór w drobne karo. 

Jeżeli ktoś jest w stanie pomóc będę bardzo wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parker Reflex?

Jeżeli to rzeczywiście reflex to proponuję się pospieszyć. 

W piątek usłyszałem, że już jakiś czas temu wycofali go ze sprzedaży. Była nawet informacja o zwrocie do hurtowni (producenta)

Gdzieś jeszcze pewnie zostały, może jeszcze alle...o ale pośpiech myślę, że jest wskazany. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pióro nie jest na gwarancji, to taniej wyjdzie kupić nowe, niż zapłacić za naprawę w serwisie. 

Tu kupisz za przyzwoitą cenę: http://www.ebay.pl/itm/Blue-Parker-Reflex-Fountain-Cartridge-Pen-with-Black-Cartridge-/190942412732?pt=UK_Home_Garden_PensPencils_WritingEquipment_SM&hash=item2c750dffbc&_uhb=1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajne pióro, chyba jeden, według mnie, z najbardziej udanych modeli Parkera z niższej półki. Świetny wół roboczy, lekki i dobrych rozmiarów. Bardzo lubię nim pisać. Szkoda, że wycofali z produkcji.

Edytowano przez kerad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urban jest dużo solidniejszym piórem, ale i cięższym. Przy długich notatkach może męczyć dłoń. Mam akurat egzemplarz bardzo dobrze piszący i lubie nim pisać jak i wieloma innymi Parkerami. Pasują mi do ręki i ich stalówki też. Ale są też pióra innych firm i oferują dobrą jakość piór w tej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również moja dwa Urbany nie dają powodów do narzekań, trzeci sprezentowany też sprawuje się bez zarzutu :)

oczywiście w cenie Urbana można znaleźć innego woła, kwestia dopasowania i ewentualnej wygody z tankowaniem - czy chcesz zwykłe naboje no-name, czy będą Ci przeszkadzały dedykowane, albo tłoczki i kałamarze... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "paliwa" to jednak wolałbym coś mobilnego, żebym nie musiał cały dzień ze sobą nosić kałamarza. Czy mógłbym prosić o jakieś propozycje co do pióra do takich bojowych warunków, w cenie budżetowej lub ciut wyższej jednakże nie bardzo rujnującej kieszeń studenta ;) W Refleksie bardzo podobała mi się krótka stalówka (dlatego myślałem o Urbanie), miękko mi się nim pisało, wygodnie leżał mi w dłoni. Szukam pióra, które będzie w miarę miękkie chociaż to nie jest główny wyznacznik w tym momencie, ważniejsze teraz dla mnie byłoby żeby linia była w miarę cienka (wygodniejsze robienia szybkich notatek na wykładach, a charakter pisma mam typowo "lekarski"). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...