Skocz do zawartości

Parker Jotter - co o nim sądzicie?


Pingwin

  

41 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co sądzisz o piórze parker Jotter?

    • Jest dobre.
      14
    • Nie jest dobre.
      9
    • Jest takie średnie.
      19


Polecane posty

Myślę, że z tym piórem, jak każdym innym w tej klasie cenowej, czyli powiedzmy "do 100zł" wszystko zależy od trafienia dobrego egemplarza. Ja mam jednego Parkera Vectora od ok 10 lat i jak najbardziej ładnie solidnie pisze, choć trzeba być amoatorem takiej grubszej kreski. Mam też Pilota78G ktoremu naprawdę nic się nie da zarzucić a kosztował 42zł. Ale też w podobnej cenie mam Pelikana Pelikano Junior i jest straszny. Jotter jak dla mnie jest trochę za cienki i "za prosty" w formie, podobnie jak Vector, ale myślę, że może dobrze służyć jako pióro na codzień, zwłaszcza dla dziecka czy w sytuacjach, gdzie pióro można łatwo uszkodzić (noszenie w kieszeni, podróże, itp). W tej cenie można powiedzieć, że spełnia wszystkie kryteria użytkowo-estetyczne.

A pytasz w jakimś konkretnym celu? ;). Chcesz kupić komuś? Dziecku? Sobie? Czy tak statystycznie tylko ;)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Ja mam jednego Parkera Vectora od ok 10 lat i jak najbardziej ładnie solidnie pisze [...]

Może właśnie w tym rzecz? Parker z jakością spadł chyba stosunkowo niedawno.

A pytasz w jakimś konkretnym celu? ;). Chcesz kupić komuś? Dziecku? Sobie? Czy tak statystycznie tylko ;)?

Ciekawy byłem. Natrafiałem zarówno na opinie bardzo pozytywne, jak i bardzo negatywne. Ta ankieta rzuciła na sprawę więcej światła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
Gość nilfein

Jotter - za mały i zbyt niewygodny jak dla mnie. Poza tym - ciężko obecnie trafić na Jotter'a ze stalówką F w sklepach stacjonarnych (wszędzie w blistrach i wszędzie M, a to już konkretny flamaster w wykonaniu Parkera). Ogólnie, uważam to pióro za poprawne, o ile jego cena oscyluje na poziomie 20-25 zł. Kupno powyżej tej kwoty to wywalanie pieniędzy...

Ergo: dobry Jotter jest dobry, gdy jest dobry i tani. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Obecnie najprzyjemniejsze pióro do pisania. Choć szerokiej gammy piór nie posiadam, pisalem kilkoma Parkerami, Titanumami i Tomami za grosze. Ostatnio zamówiłem Hemispherę i w porównaniu do niej, Jotter jest bardzo leciutki i można nim pisać z nałożoną skuwką, która niemalże w ogóle nie waży. Watermanowska skuwka bardzo przeciążą pióro i po kilku minutach pisania można odczuć lekki dyskomfort w dłoni. Jottera używam codziennie już okrągły rok i śmiem stwierdzić, że sekcja i korpus troszkę się zarysował od skuwki. Piórem pisze się bardzo płynnie i jest to najbardziej "pływające" pióro jakim do tej pory pisałem.

http://imgur.com/a/ZpxdW

Tak się prezentuje pióro po roku używania. Nie wiem, czy jest tak z każdym Jotterem, ale zawsze podczas pisania, trochę atramentu wypływa na stalówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Moje pierwsze pióro, niestety zginęło śmiercią tragiczną. Gdybym miała pewność że nowy będzie tak samo fajny to kupiłabym drugiego. Chociaż tak naprawdę to chyba bardziej powstrzymuje mnie gruba kreska, co do której pewność jest stuprocentowa. Cóż, kto raz pisał Pilotem 78G będzie miał problem z powrotem do normalności (czyt. europejskich "cienkich" stalówek).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...